Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 03.01.2018 15:55

to bola len pripomienka, ze aj na to treba mysliet. ono clovek aj niekedy ochorie napriklad, moze sa stat hocico a treba s tym ratat a prihliadat na to
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 03.01.2018 16:12

Renata píše:a preco by mal niekto vencit cudzie pracovne psy?


to jako vazne? ty dopředu na 15let vis, ze svého psa vždycky budes moci vyvenčit? :angel:

jasne, necpou se detem, ale i na taborech, akcich se hodi, kdyz ti někdo vezme psa vycurat, ne ? :nwm:

a k tomu -normalnejsi - když si muzu vybrat, tak vždycky radsi vencim cizi malinu nez NO :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Str 03.01.2018 16:17

ja napriklad mam na toto vyclenenych ludi, ktori moje psy poznaju a presne vedia ake maju povahy a rataju s tym. nikomu cudziemu a ani do hotela by som psa uz nedala. takze si myslim, ze ked ma clovek takeho ineho pda, tak by s takym niecim mal ratat mat niekoho speci v zalohe
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 03.01.2018 16:25

tak ja som aj mala, ale casy sa menia za tie roky.. s chlapom som sa rozisla, silvuch mala dieta, janajka sa odstahovala. stretka s mojim psom boli sporadickejsie, tak uz si odvykol a dnu by ich za mojej nepritomnosti nepustil. na novych by si aj zvykol, len by sa trebalo pravidelne stretavat a venovat sa mu a to tazko daka cudzia osoba a najma tazko najst osobu, ktora by sa na to podujala, vsakano... takze len ta mama ostala, aj ked nerada. preto ja si chcem naucit psa vencit sa na dvore...
inak teda ja som vtedy nejak extra nevyberala tvrdeho psa a mala som vidinu "normalneho" pracovneho psa, aj to strazenie nemal byt problem - vsak kamaratov-psickarov mam kopu. len pes mal iny nazor, no. :ha: on uz ale od stenata nejavil ziaden zaujem o cudzich ludi, ziadne vrtenie chvostom, ked sa mu niekto prihovaral, pre neho boli cudzi ludia uplny vzduch.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Aris » Str 03.01.2018 16:33

Offtopic: Mne raz dal bratranec na cvičáku jeho staršieho ČSV, lebo chcel cvičiť s mladším. Tento už bol starší, ale aj tak miloval cvičiť, tak nech s ním pocvičím. Normálne som ho poznala, venčievala bez problémov, ale na cvičáku ma počas chôdze pri nohe do nohy pokúsal0. :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod vavrena » Str 03.01.2018 16:36

Malina nie je normálny pes, Elis :ha: .

A prečo sem pletiete venčenie cudzích psov? Vy dávate venčiť svoje psy cudzím osobám, keď ste chorí? Veď je to vedení toho psa, o spôsobe života, ktorý mu zvolíte, a že či s ním aj niekto iný bude pracovať, a či je ten pes šibnutý prepínák alebo nie, a o konkrétnej osobe, ktorá toho psa pozná, a pes s ňou pôjde. Moje pudlíky sa nedajú okrem mojej mamy venčiť NIKOMU. Yasku zase nikto brať nechce, ani moja mama. A Robina by vzal hocikto, hoci reaguje blbo na psy, ktoré sa k nemu priblížia, keď je na vodítku, a už povalil na zem aj mňa, keď naňho nabehol pes. Čo z toho vyplýva o plemenách? Vôbec nič. Ako si psa naučíte na ľudí okolo seba, taký bude.
Je to o konkrétnej osobe, koľko úsilia vloží do psa, s kombináciou toho, čo má ten pes v sebe a pod vplyvom okolností, ktoré na vás oboch pôsobia.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 03.01.2018 16:45

pri vybere plemena to treba zvazit, pre niekoho to je podstatne, tak som to spomenula. nepoznam pomery dotycnej, ale toto beriem ako istu komplikaciu.
a nie, nie je to o uceni len.... moj pes bol zvyknuty byt medzi ludmi, ale respektoval len tych, ktorych poznal od steniatka a vedeli si ten respekt ziskat. a nie je to o vlaceni, ani o pustani navolno...

inak obaja NO, ktorych som mala, boli v povahe hodne podobni a to ten prvy nezil so mnou (a bol bPP, tkaze to nie ej extra smerodajna vzorka). S nim sme sa dokonca aj doslova bili - keby nemal kosik, tak skoncim dokusana a neraz. Uznavam, ze to vtedy bola moja chyba pristupu, ale nie kazdy pes by to takto dokazal vracat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 03.01.2018 19:13

vavrena píše:A prečo sem pletiete venčenie cudzích psov?.


tak protoze se diskuze posunula? :lol:

vavrena píše: Čo z toho vyplýva o plemenách? Vôbec nič. Ako si psa naučíte na ľudí okolo seba, taký bude.
Je to o konkrétnej osobe, koľko úsilia vloží do psa, s kombináciou toho, čo má ten pes v sebe a pod vplyvom okolností, ktoré na vás oboch pôsobia.


a tobe samotne nepripada, ze si protirecis?

nemuzu souhlasit, ze všechno je o vychove. proste ne, není....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Crossa » Str 03.01.2018 19:17

A pre mňa je tiež proste NO vhodný pes pre začiatočníka aj pre kohokoľvek kto dokáže psovi zabezpečiť nejakú aktivitu a dostatok pohybu. Nevidím dôvod prečo by nutné musel majiteľ NO robiť športovku. Mala som doma na výcvik suku po naozaj kvalitných pracovných rodičoch, kde otec bol ozajstný ako sa zvykne hovoriť a matka výborná razantná suka a toto malé vlkošedé čudo jednoducho nepodedilo nič. A našla svoje šťastie u ľudí ktorý ju majú ako spoločníka, šťastne si žije svoj život a naozaj nevyzerá nešťastne. Na toto existuje argument že je to vynimka, nuž podľa mňa nie je pretože keď od mala v tom psovi nebudem vyložene rozvíjať obranu trebárs tak mu to proste nebude chýbať. A takisto si myslím že sa pes proste prispôsobí, ja mám doma pracovnú suku, aktívne slúžila v polícii, má VŠ3, hryzie ako raketa a aktuálne žije normálny život, hádžu sa jej loptičky, behá po objekte a chodí na prechádzky. A naozaj sa netvári nešťastne ani sa neventiluje žiadnym spôsobom.
Samozrejme keď sa pes nudí bude sa ventilovať, a je jedno či je to exterierak alebo pracák alebo pudlík.
To by si potom už nikto nemohol kúpiť psa pokiaľ by cielene nezabezpečil to na čo bol vyšľachtený/využívaný...
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod vavrena » Str 03.01.2018 19:29

Elis píše:a tobe samotne nepripada, ze si protirecis?


Nie, neprotirečím si, vymenovala som plemená, ktoré mám doma, a že sa správajú každý pes inak, a aj ľudia k nim.
Každý pes je invidualita a kombináciou všetkého možného a nemožného ti vznikne.... nejaká situácia, kedy ti toho psa vyvenčí niekto iný, ak už sa teda z témy výberu plemena bavíme o tom, kto ti toho psa v priebehu ďalších 15 rokov bude môcť vyvenčiť :ach:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 03.01.2018 19:46

Crossa píše:a aktuálne žije normálny život, hádžu sa jej loptičky, behá po objekte a chodí na prechádzky.


mozna ta představa "normaniho života" je u nekoho i trosku jina :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 03.01.2018 19:49

Offtopic: Pax teda trpel, velmi. On chcel do poslednej sekundy svojho zivota. Ten pes mal srdce, ale odislo mu telo... Sam veterinar to videl.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 03.01.2018 19:57

vavrena píše: Nie, neprotirečím si, vymenovala som plemená, ktoré mám doma, a že sa správajú každý pes inak, a aj ľudia k nim. Každý pes je invidualita a kombináciou všetkého možného a nemožného ti vznikne.... nejaká situácia, kedy ti toho psa vyvenčí niekto iný, ak už sa teda z témy výberu plemena bavíme o tom, kto ti toho psa v priebehu ďalších 15 rokov bude môcť vyvenčiť :ach:


OK. me neprislo od věci při vyberu plemene zminit i urcite problémy -ty je dokazes vyresit evidentne jen vychovou a pristupem a neprijde ti to dulezite.
proc ne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Crossa » Str 03.01.2018 20:07

Pre niekoho je normálny život normálne využitie psa- spoločník pri športe aj v živote. Pretože byť športovcom nie je úplne normálne, aj keď tu zohráva veľkú rolu aj to, kto to zviera vedie. A to ja som zástanca športu. Cieľom môjho príspevku proste bolo to, že nevidím dôvod v tom prečo by si NO nemohol kúpiť niekto kto mu zabezpečí plnohodnotný život aj bez toho že bude chcieť robiť športovú kynológiu.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Crossa » Str 03.01.2018 20:08

wer píše:Offtopic: Pax teda trpel, velmi. On chcel do poslednej sekundy svojho zivota. Ten pes mal srdce, ale odislo mu telo... Sam veterinar to videl.

Ale u tvojho psa nastal extrém, prestal chodiť. To je niečo úplne iné.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách