Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod wer » Štv 21.12.2017 19:14

to je blbost. ked nie je dysplazia, tak nebude ani za 5 rokov. ak je uz prvy stupen, tak sa moze zhorsovat, ale z 0 nevytvoris nikdy 5. mozno tak urazom... preto sa robia aj predrtg a potom sa uvazuje, co so psami dalej. vekom moze vznikat akurat tak artroza.

a specialne exterierove NO nie su ziadne fyzicky ok... staci si pozriet, ako maju paty na zadnych nohach... to ma daleko od prirodzenosti. :angel: k tomu este kapri chrbat, neschopnost skakat, tryskovat... to nie je funkcny pes. to je len pekny pes. cakat od nich, ze nebudu mat zdravotne problemy, to je loteria.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod halo » Štv 21.12.2017 19:16

Wer - kazdym dnom som "skusenejsi psickar". Ale ajtak som stale laik ktoremu nic nehovoria skratky v papieroch ani tie zvlastne mena predkov Von nieco. Ja proste ocakavam od chovatelskej stanice ze ma snahu produkovat zdrave psiska nie so zarukami, ale aspon s predpokladmi na zdravy , aktivny zivot. A kedze sa do toho nevyznam, tak jedine co mi ostava pri vybere je spolahnut sa na odporucanie / dobry pocit atd.
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod wer » Štv 21.12.2017 19:17

no. to je skoda. hadam si sa poucil, aj ked je lepsie sa ucit na chybach druhych.. :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod kellee » Štv 21.12.2017 19:17

wer píše:to je blbost. ked nie je dysplazia, tak nebude ani za 5 rokov. ak je uz prvy stupen, tak sa moze zhorsovat, ale z 0 nevytvoris nikdy 5. mozno tak urazom... preto sa robia aj predrtg a potom sa uvazuje, co so psami dalej. vekom moze vznikat akurat tak artroza.

a specialne exterierove NO nie su ziadne fyzicky ok... staci si pozriet, ako maju paty na zadnych nohach... to ma daleko od prirodzenosti. :angel: k tomu este kapri chrbat, neschopnost skakat, tryskovat... to nie je funkcny pes. to je len pekny pes. cakat od nich, ze nebudu mat zdravotne problemy, to je loteria.


a nie je nejaka moznost ze sa z 0 stane 1 ja neviem zlou stravou, alebo velkou zatazou, predsalen rocny NO este asi nie je dorobeny pes
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod kellee » Štv 21.12.2017 19:19

stale tvrdim ze v dobre FB uz ma clovek velke moznosti aj pri hladani psa, staci sa popytat, alebo len jednoducho sledovat diskusie a vie to velmi pomoct, dnes sa uz nic neutaji
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod halo » Štv 21.12.2017 19:25

Kelle, vzala by si si psa z chs na zaklade nejakej fb diskusie alebo by si ho vzala zo stanice odkial si uz mala dvoch ok psov? Zase koli jednemu psovy sa neda odpisat cela chs, skor sa mi jedna o pristup k chovu a postavenie sa k problemu ak nejaky vznikne.
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod wer » Štv 21.12.2017 19:27

kellee píše:
wer píše:to je blbost. ked nie je dysplazia, tak nebude ani za 5 rokov. ak je uz prvy stupen, tak sa moze zhorsovat, ale z 0 nevytvoris nikdy 5. mozno tak urazom... preto sa robia aj predrtg a potom sa uvazuje, co so psami dalej. vekom moze vznikat akurat tak artroza.

a specialne exterierove NO nie su ziadne fyzicky ok... staci si pozriet, ako maju paty na zadnych nohach... to ma daleko od prirodzenosti. :angel: k tomu este kapri chrbat, neschopnost skakat, tryskovat... to nie je funkcny pes. to je len pekny pes. cakat od nich, ze nebudu mat zdravotne problemy, to je loteria.


a nie je nejaka moznost ze sa z 0 stane 1 ja neviem zlou stravou, alebo velkou zatazou, predsalen rocny NO este asi nie je dorobeny pes


no skor ked to niekto zle ohodnoti.... bud je pes cisty, alebo je proste postihnuty.

ono sa to tym sledovanim prave dost upravilo. len teda aj zaujemcovia by mali byt dosledni a kriticki pri vybere... lebo ked je dopyt - buduci majitelia neriesia, nezaujimaju sa - tak je aj ponuka a kaslu na to aj chovatelia. vlastna skusenost. malo ludi hladi na zdravie a to ma neskutocne vytaca. a pritom, keby sa to riesilo dosledne, tak tyhc pripadov je menej a menej...

inak u nas je do chovu povolene C - ja by som vahala aj po B rodicoch, po C by som nikdy nebrala. plus treba sledovat generacie predtym.
a teda su plemena, kde sa dysplazia neriesi vobec. kludne kazde jedno zviera postihnute a neriesia.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod kellee » Štv 21.12.2017 19:34

halo píše:Kelle, vzala by si si psa z chs na zaklade nejakej fb diskusie alebo by si ho vzala zo stanice odkial si uz mala dvoch ok psov? Zase koli jednemu psovy sa neda odpisat cela chs, skor sa mi jedna o pristup k chovu a postavenie sa k problemu ak nejaky vznikne.


ano vzala, pokial by mala dobre referencie, preco nie. mam dvoch psov, z roznych CHS, obide chovetelky skvele, keby sa nieco taketo stalo, nehrali my mrtveho chrobaka. Prveho som vyberala zbrklo, priznam sa, ale druheho som vyberala cez rok, a ano aj FB a komunikacia s ludmi ked uz len v diskusiach mi pomohli minimalne selektovat, odkial psa urcite nechcem a urobila som dobre
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod moschino » Štv 21.12.2017 19:49

Aj ja by som vzala psa z chovky, odkial psa nemam, na zaklade odporucani. Z x recenzii si vies urobit celkom dobry prehlad. A mozes mat aj stastie na psa, ktorehomas doma, z nie moc dobrej chovky a spojenia
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod Crossa » Štv 21.12.2017 21:50

Tak ale to posudzovanie RTG je naozaj veľmi subjektívne nakoľko čo veterinár to názor. Nie raz sa stálo že pes bol na SVK vyhodnotený negatívne a v Nemecku vyradený a naopak. Ale wer má pravdu že ak dysplazia nie je v roku nebude už ani neskôr, nastávajú opotrebovania a artrozy ale výrazne horšie zhoršenia nie. Na zadkoch vidíš už v polroku ako to vyzerá, lakte neskôr nakoľko tam sa uzatvárajú tie štrbiny neskôr.
Tiež nevidím nič zle na tom kryť 8ročnú sučku. Jednak NO má doživotnú chovnosť a pokiaľ je tá sučka zdravá a schopná odchovať tak prečo nie? Tam veľmi záleží koľko ten chovateľ tej suke pomáha a nakoľko ju tie šteniatka vyčerpajú. Vieš si odsledovať odchovy, u exterierakov aj niekoľko generácií.
Čo sa týka prístupu chovateľa, z tvojho rozprávania zastávam názor že ten prístup úplne fajn nie je. Je úplne bežné dať náhradné šteňa v takýchto prípadoch.
A čo sa týka ešte ku zdraviu exterierakov, je to individuálne rovnako ako u pracakov.. Videla som 8ročných pracakov ktorý mali problém chodiť a osobne som poznala niekoľko exterierakov 9+ktorý by ešte aj teraz odbehali bez problémov špeciálku.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod elfinka » Štv 21.12.2017 21:54

halo píše:Kelle, vzala by si si psa z chs na zaklade nejakej fb diskusie alebo by si ho vzala zo stanice odkial si uz mala dvoch ok psov? Zase koli jednemu psovy sa neda odpisat cela chs, skor sa mi jedna o pristup k chovu a postavenie sa k problemu ak nejaky vznikne.

Mozno som nieco len zle pochopila, ale v prvom prispevku dnes si odsudil na zaklade toho jedneho psa vsetkych chovatelov s PP doradu, ale chovku kvoli jednemu psovi sa neda odpisat? :angel:


kellee píše:stale tvrdim ze v dobre FB uz ma clovek velke moznosti aj pri hladani psa, staci sa popytat, alebo len jednoducho sledovat diskusie a vie to velmi pomoct, dnes sa uz nic neutaji

Zas v dobe FB sa dozvies aj velku hromadu bludov. Jeden chovatel nema druheho rad, tak roznesie klebety ktore nie su vobec pravda :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod kellee » Štv 21.12.2017 22:00

az tak cierno by som to nevidela, ano moze byt ze to je aj o nejakej konkurencii ci nepriatelstve, ale aj to sa da celkom vidiet. Ved nevravim, ze sa ma zamerat len na FB, ale tak mozno take vseobecne info by som hladala aj tam. Ja som nemala problem oslovit viacero chovatelov na zaklade infa prave aj z FB a ak tam aj nejake nepriatelstvo bolo, preco nebrat stena z toho a toho odchovu mi vedeli odvovodnit.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo