Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Uto 28.11.2017 7:57

Aj mňa zaujíma, prečo ťa odhovárali?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Uto 28.11.2017 9:58

na to, co chces je kelpina celkom idealna, nad portugalcom som aj ja premyslala a co som sledovala aj CHS aj ludi co ich maju, tak mi prisiel skor taky rodinny pes, nie na vycvik.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 28.11.2017 10:11

kellee píše:nad portugalcom som aj ja premyslala a co som sledovala aj CHS aj ludi co ich maju, tak mi prisiel skor taky rodinny pes, nie na vycvik.

nie na obrany by som este pochopila, ale ze nie "na vycvik"? :joint: to je co myslene? rekreacne psie sporty zvladne hocaky pes, aj krizenec, tam netreba ziadne extra vlohy, len motivaciu a to portugalci su pekne motivovatelni, ci na zradlo, ci na aport... :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Uto 28.11.2017 10:14

a mozno som ja komunikovala so zlymi ludmi :nwm: ale nakoniec som rada ze som ho vyradila
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 28.11.2017 10:17

hej, s takymi, co so psami nic nerobia alebo maju tisic vyhovoriek, preco sa nieco neda. :heh: a taki sa nikam nedostanu, ani keby mali boc :angel:
nevravim, ze s kazdym psom sa da robit vrchol, ale rozne psie sporty na rekreacnej urovni - dogdancing, obedience - fakt s hocakym psikom. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Uto 28.11.2017 10:21

Offtopic: Na to by som povedala len, PCHE. S tazko motivovatelnym psom nebude robit nikto okrem takych kretenov jak ja, preco by to robili ked pes nebude javit znamky toho ze ho to bavi a naplna
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Uto 28.11.2017 10:24

Aby to nedopadlo, jak ja s tým koikerom :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 28.11.2017 10:35

elfinka píše:Offtopic: Na to by som povedala len, PCHE. S tazko motivovatelnym psom nebude robit nikto okrem takych kretenov jak ja, preco by to robili ked pes nebude javit znamky toho ze ho to bavi a naplna

no a ako vam to ide...
a kopa ludi ma skvelych psov, domrvia ich a este hladaju chybu v psovi... :prd:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Tiaali » Uto 28.11.2017 19:05

Lindchen, dasken od rôznych ľudí som počula názory, že by som si tým zbytočne skomplikovala život a že nie sú úplne vyrovnané a nie je to s nimi jednoduché, prípadne že sú ,,prepnuté'' a človek sa namaká, kým z toho urobí normálneho psa...samozrejme to boli všetko ľudia, ktorí kelpiu nikdy nevlastnili, takže som to nejak brala s nadhľadom, ale predsa len to vo mne zanechalo nejaké pochybnosti

čo sa tých portíkov týka, povahovo sa zdajú byť super, len sa mi zdá, že nikde v strednej Európe s nimi až tak nikto nešportuje, predsa len tých kelpií vidno viac v športoch rôzneho druhu...portugalských vodných psov som videla zatiaľ len na výstavách a tuším jedného evidujem, že canisterapiu s ním robia
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod bibika » Uto 28.11.2017 21:03

A možno ten správne "trafený" akčný portík čaká na športovú kariéru u teba. :no:
Možno videli len tie pracákovejšie kelpie, alebo je to len všeobecne antipatia voči plemenu. :heh: Ja by som ti poradila skúsiť kontaktovať priamo ľudí čo dané plemeno chovajú a dohodnúť sa na nejakom venčo-stretku a budeš sa vedieť lepšie rozhodnúť. :smile: Kelpie sú aj v KE, teda viem o jednej.
Ja som veľa venčeniami prišla na to, ktoré plemená nechcem. :heh:
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Uto 28.11.2017 23:39

podla toho co pises, by mi kelpia sedela - akcna a motivovatelna je dost a svojska a tvrdohlava tiez :heh:

skusim ti z mojho pohladu zhrnut vyhody a nevyhody strucne

vyhody: dostatocne temperamentna, nadsena do kazdej aktivity, vsetko na 200% (to je aj vyhoda a nevyhoda), je to taky srdciar, ide do veci tak naplno s odusevenenim by som nazvala, vie sa velmi intezivne sustredit aj dlhsi cas, velmi inteligentna a lahko ucenliva, na jednej strane vonku pracak, ale doma velmi pritulna a maznava, nie je na seba citliva alebo opatrna (tiez obcas aj na skodu), v mojom pripade bez problemov znasanliva so psami (ak neratam klasicke psie voditkove zazeracky a vrkoty), takmer vsade chodi na volno, totalne naviazana na svojho cloveka ale nie pricucka a zavislak, dost univerzalna, asi na cokolvek co by clovek chcel s nou robit, velmi pohybliva, obratna, sikovna

nevyhody: nervna, v zmysle pizukania a samostresovania - ak sa nic nedeje, je kludovy cas, je sam doma, alebo sa nikam nejde, bez problemov prespi, neriesi..akonahle uz sa nieco deje zaujimave, tak mu hraju nervicky a pizuka, pobehuje a robi nervy proste :pac:
prvy rok bola priznam sa makacka co sa tyka venovania sa, vychovavania a zamestnavania aby spal, nedemoloval, nepizukal, furt bol plny energie a chcel cosi robit, nebolo to steniatko co sa napapa pohra a potom spinka, bol jak decko s ADHD, furt cosi...ale potom roku roku a pol sa to ukludnilo a je to pohodka viac menej
je to taka tvrda palica ta ich hlava, ale v porovnani s bockou napr nemava take prepinaky a haluze ako mavaju bocky, je v tomto taky "normalnejsi" pes... a je vkuse akoby v pozore, malokedy byva ze relaxuje, uvolnene spi, lezi, mimo domu teda

no asi tak, som sa nakoniec rozpisala trochu :hi:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Str 29.11.2017 16:40

Tiaali. Hej pyrenejak je taky ustrachanejsi. Rezervovane zvieratko. Ale isto sa najde aj vynimka.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Tiaali » Ned 03.12.2017 14:08

Vďaka všetkým za názory, som v kontakte s nejakými chovateľmi od oboch plemien, tak uvidím sama ako to dopadne :smile: hlavne si chcem byť istá, že tomu ktorému plemenu dokážem ponúknuť maximum, ale zase aby sme si vyhovovali aj povahovo a spoločné nažívanie nebolo utrpením ani pre jednu stranu :heh:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pon 11.12.2017 17:17

Tiaali píše:Vďaka všetkým za názory, som v kontakte s nejakými chovateľmi od oboch plemien, tak uvidím sama ako to dopadne :smile: hlavne si chcem byť istá, že tomu ktorému plemenu dokážem ponúknuť maximum, ale zase aby sme si vyhovovali aj povahovo a spoločné nažívanie nebolo utrpením ani pre jednu stranu :heh:


idealne zazit osobne, ja mam doma dve kelpiny a kazda totalne ina a uz viem do coho by som u tohto plemena nesla ani za nic
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Tiaali » Pon 11.12.2017 22:09

vďaka kellee, ja som si kelpie zamilovala ešte kedysi v roku 2013 - 2014, vtedy som nimi bola doslova posadnutá, prečítala všetko dostupné v súvislosti s nimi, sledovala chovky, no magor :heh: odvtedy ich stále nejak zaraďujem do ,,zoznamu'', ale stále si nie som istá
a síce nie v súvislosti s kelpiami, ale v sobotu sa mi podarilo neplánovane si skúsiť vystaviť Pyrshepa jednej nemecky hovoriacej chovateľky, má dvoch psov importovaných z Francúzska...psy boli totálne zlatíčka, žiadna plachosť ani nič také, v sekunde ako som sa im prihovorila ma privítali ako starú známu, ale ona sama mi hovorila, že v strednej Európe nie je žiadna chovka, ktorá by stála za to...že naozaj s tými povahami je to u nich dosť problém...dosť dlho sme sa rozprávali celkovo o plemene a za mňa to bolo super, že som to takto mohla počuť priamo z jej úst ako človeka, čo s nimi žije a pracuje a potvrdiť si, že pyrshep pre mňa naozaj to pravé asi nebude, aj keď ich obdivovateľom zostanem asi navždy :smile:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách