IPO

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 31.10.2017 16:09

Tak na to se teda schvalne zeptam. Podle me konci zkouska odhlášenim se rozhodčímu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 31.10.2017 16:13

A zacina vstupom na plac?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 31.10.2017 16:19

k hlaseni nastupuješ s neupoutanym psem. jednoznacne. ale tam te třeba uz taky zavadi vedouci placu, ne?
ale z placu uz te nikdo neodvadi :nwm: ukoncuje se to odhlasenim.

Offtopic: a po odhlaseni muze pes na voditko - pricemz ale i tak je porad účastníkem akce a je hodnocena jeho povaha :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod dugy » Str 22.11.2017 12:54

Offtopic: Ahojte nahodou otazocka preklad noveho skusobneho IPO sa este neobjavil ??, stale len anglicka verzia ??
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Str 22.11.2017 13:22

Aj ta anglicka zatial bola neoficialna nie? Takze pochybujem ze by sa niekto namahal to prekladat


A my mame aspon jednu samochvalu, Fido co som s nim zaciatkom leta (uz zas) koncila so sportovkou pre jeho nezaujem sa nakoniec hecol, a od leta splnil UPr1-2 aj FPr1-2 :love:

Akurat stale neviem kedy moze na dvojke pes na voditko, tak som radsej odviedla psa navolno az uplne k autu :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod Elis » Str 22.11.2017 13:24

není.
a nemyslim si, ze bude drive nez začátkem pristiho roku - az proběhne skoleni mezinárodních rozhodcich.

v CR ma byt skoleni pro rozhodci v unoru.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod dugy » Štv 23.11.2017 12:22

elfinka píše:Aj ta anglicka zatial bola neoficialna nie? Takze pochybujem ze by sa niekto namahal to prekladat


A my mame aspon jednu samochvalu, Fido co som s nim zaciatkom leta (uz zas) koncila so sportovkou pre jeho nezaujem sa nakoniec hecol, a od leta splnil UPr1-2 aj FPr1-2 :love:

Akurat stale neviem kedy moze na dvojke pes na voditko, tak som radsej odviedla psa navolno az uplne k autu :heh:


Elfi .. verzia je neoficiálna len z titulu že nieje podpísaná FCI podpis bude v januári na FCI schôdzi .. meniť sa tam už nebude nič ... Školenie rozhodcov už od marca som zachytil niekde že bude ... A platný je od 1.1.2019 tento skúšobný

Plus k výsledkom gratulujem ... A psa môžeš.na vodítko po odhlásenie sa.rozhodcovi .. pred vyhlasovanim bodov ..
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Uto 30.01.2018 17:03

Jak by ste trenovali odlozenie mimo dohlad psovoda - sami, a nie na cvicaku?

Plentu nemam, viem si asi spravit 1x1m nepriehladnu "stenu". Alebo sa schovat za roh? Ine tvorive napady?
A jak pri tom vidiet na psa tak aby on nevidel na mna :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod hisham » Uto 30.01.2018 17:08

Zrkadielko, ne :lol:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 30.01.2018 17:20

elfinka píše:Jak by ste trenovali odlozenie mimo dohlad psovoda - sami, a nie na cvicaku?


tak takhle jsem to nikdy netrénovala :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod kives » Str 31.01.2018 9:03

a prečo nie na cvičáku, kvôli času alebo frekvencii?
lebo tam je to najlepšie, schováš sa do plenty, nejaká dobrá duša v tvojom uhle, čo bude vidieť aj na psa, ti ukáže, keď sa dvihne. čo sa teda dá aj mimo cvičáku, len je fajn, ak niekto vie vizuálne kontrolovať.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Str 31.01.2018 9:12

Frekvencia. Na cvicak sa nedostanem castejsie nez 1-2x za mesiac.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod Elis » Str 31.01.2018 16:19

Jaka je spravna frekvence uceni odlozeni? :lol:
porad nevim.
za tri tréninky to naucim a pak uz je to nauceny cvik, co se cas od casu připomene - to když jsou podmínky - tj. vice lidi i psu se sejde na treninku :no:

Jsem to psala Elfi včera, jestli když to bude trénovat bez dozoru nebude pak resit prevalovani apod...

jsem tvrdak, me se asi holky boji :-)Kacenka dostala za úkol tyden před BH, ze se ma naucit odlozeni- to taky bylo to jedine, co jsem stihla natrénovat :-D a od te doby lezi :nwm:

byl jednou jeden problemek na zkoušce nebo zavode? kdy zrovna byla v trenink fazi, ze se hodne privolavala z lehu- a me to proste nedoslo, ze na narodaku stojim celem :pac:
takze -odlozeni - odechazim, otocka celem - a uz jsem videla jak zbystřila a cela napruzena ceka na povel... tak jsem to vyresila jako obvykle a stoupla jsme si bokem ( nikdy totiž nevim, jak se chovat na odlozeni jak stridam porad ty zkusebaky)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Str 31.01.2018 16:27

Len ty nemas psov kretenov. Pre mna je proste odlozenie najtazsi cvik. Jak na IPO, tak na OB. A potrebujem ho mat potrenovany dost vela krat pre svoj klud v dusi. Az do takeho stavu, ako ze je pes 6 minut odlozeny a potom okolo neho preleti lopta (toto bol dost problem, ze proste po case zabudol ze je odlozeny :lol: ). Urcite mi nebude stacit skusit to 2x a potom dufat ze to ulezi.

(aj to OB odlozenie trenujeme s roznymi psami kazdy tyzden a aj tak mi bude dobre zadok stiskat :lol: )
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod Elis » Str 31.01.2018 16:53

Offtopic:
elfinka píše:Len ty nemas psov kretenov


když myslis :joint: ja si o občas nemyslim


ne -jen proste když je to na cvicaku tak ten pes vnima, ze je pod povelem snad lepe nez nekde na louce :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia