Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Ned 23.07.2017 19:34

Vieš že aj áno?
R bol úplný antiplavec, aj mlaka bola bubák, ale asi dva roky dozadu sa zrazu len tak picol do bačoriny v nádrži v parku. Pravda, vody tam nieje nejak veľa, jemu akurát po brucho (mohlo by riadne zapršať, zriedilo by to ten grc), ale páči sa mu to. A hlavne keď mu Hádžem kamene/konariky, to sa aj tvári, že aportuje.
Hlbšie ako dočiahne by nešiel, ale aj toto je úspech.
Offtopic: Akurát si včera hryzol do malinčia, som mu pol hodinu vyberala tŕne z jazyka :ach:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Crossa » Ned 23.07.2017 19:39

Slausa píše:Vieš že aj áno?
R bol úplný antiplavec, aj mlaka bola bubák, ale asi dva roky dozadu sa zrazu len tak picol do bačoriny v nádrži v parku. Pravda, vody tam nieje nejak veľa, jemu akurát po brucho (mohlo by riadne zapršať, zriedilo by to ten grc), ale páči sa mu to. A hlavne keď mu Hádžem kamene/konariky, to sa aj tvári, že aportuje.
Hlbšie ako dočiahne by nešiel, ale aj toto je úspech.
Offtopic: Akurát si včera hryzol do malinčia, som mu pol hodinu vyberala tŕne z jazyka :ach:


Ja mám pri kotercoch také malé jazierko, hlboké, a on si tam vlezie a normálne si tam pláva,krúži dookola... Nikdy to nerobil.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Ned 23.07.2017 20:19

Tak zas ja k jazierku nemam prístup, naposledy bol pri veľkej vode tak 5-6 rokov dozadu a to sa ešte bál. Mali by sme zájsť niekedy k rybníku, že ako sa bude správať. Toto, kde chodíme my je v parku staré kúpalisko, vybetonovana jama so schodíkmi a zábradlím, zvyknú to raz za čas napustiť aj pre ľudí, ale keď sa muselo ísť do vody po schodoch, to už sa bál
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Str 08.11.2017 8:33

Arisečko nám začal doma cikať :ach: . Vyciká sa na posteli a potom si do toho ľahne. Čo nás ešte čaká...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Margita » Str 08.11.2017 8:36

toto robil aj Rody,ale na svoj matrac,ze vysiel z klietky trochu sa pomotkal,vosiel do klietky,vycikal sa a siel spat,len trochu poplietol poradie :lol: on sa vlastne potom uz ani von nepytal ,sa zobudil,dosiel si do kuchyne tam sa vyvencil ,potom vliezol do klietky a siel spat,ked som ho vymakla ,ze bolhore tak som ho vyniesla von,ale stalo sa aj take ze tri dni nebol vonku
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Str 08.11.2017 8:44

Arisko je aktívny, cvičí ešte, behá, má záujem o všetko okolo. Niekedy trošku pletie povely, ale nie často. Problém je to, že úplne prestal signalizovať, že potrebuje von. Ale totálne. Neprichádza od neho žiadna informácia :ua: . Chodím za ním aj cez obed z práce, lebo som pôvodne myslela, že nevydrží. Venčí sa 4x denne, poobede chodí na dlhšiu prechádzku, cvičiť alebo behať.
Neviem, či má nejaké výpadky alebo nejaký stres, budem to sledovať.

Neviete o nejakom nepremokavom (igelitovom) návleku na posteľ?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Str 08.11.2017 8:51

je kastrovany?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Margita » Str 08.11.2017 8:51

ja mam odtialto
https://www.nepremokaveplachty.sk/Zozna ... na-matrace
ja som brala 160x200 a sluzi dobre
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Str 08.11.2017 8:56

Ja odporucam tento http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/10281212/. Mala som aj ten, co pise Margita, po case suchotal a pri prani sa roztrhol. Tento z ikea zatial drzi a neporovnatelne lepsie aj drzi na posteli.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Margita » Str 08.11.2017 8:58

fakt? ja ho mam,pfff ,ani si netrufam tipnut ako dlho,4 roky?asi tak nejako
po akej dlhej tebe odisiel?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Str 08.11.2017 9:02

Hadam po roku? Mozno cosi viac. Som mala 200x180. Aj ten z ikea mam taku velkost. Tie z ikea mam troje. Vsetky drzia.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Str 08.11.2017 9:14

Dík za tipy baby, pozriem.
Uvažovali sme aj nad ohrádkou, aby sme zamedzili prístup na posteľ, ale neviem, či to neprivodí viac stresu.

wer, nie je kastrovaný.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Str 08.11.2017 13:24

ja len, ze to moze mat suvis s prostatou.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Str 08.11.2017 13:37

Môže to mať aj zdravotný dôvod. Zápal sme zatiaľ vylúčili, keďže sa to deje max. raz za týždeň. Nie je to ani kvapkanie, že by mal únik, on sa proste úplne vyciká :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 13.11.2017 12:14

Boli sme u veta (pôvodne s uchom), na zdravotný problém to nevyzerá. V sobotu som bola dlho preč, bol sám s mačkou, nič neurobil. Včera sa môj ex vrátil a zas ocikal miesto, kde mal plecniak, kým sme jedli. Dostala som od majuny radu, že by zatiaľ mohol skúsiť riešiť nejakú úlohu, len bola asi príliš ľahká, lebo dokončil a urobil cik. Už to nie je problém do Špecifík, ale tu som začala, tak len update. Izba smrdí ako posledný útulok.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné