Pes s pp s kozmetickou vadou

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod Iconka » Sob 11.11.2017 13:51

Ahojte, neviem kam temu zaradit, tak zakadam novu...

Zaujimalo by ma, ako to je, ked sa v chs narodi kvalitnym rodicom jedno zo steniat s urcitou kozmetickou vadou. Predpokladam, ze uchovnit ho nebude mozne, ale dostane normalne pp? A tiez ako je to s cenou. Je podla vas o polovicu nizsia cena dostatocne nizsia?
Iconka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BN-NM

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod lollkoo2 » Sob 11.11.2017 14:07

U RR to takto funguje normalne, su standardne jedince - s takym ridgom a farbami, ake ziada standard, a nestandardne alebo pet jedince nevhodne na vystavy. Tieto byvaju lacnejsie, ale netrufam si odhadnut o kolko %.
lollkoo2
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod bibika » Sob 11.11.2017 15:45

PP dostane a cena sa väčšinou odvíja už od daného plemena. Nedá sa špecifikovať koľko percent z pôvodnej ceny to je, fakt je to hodne individuálne.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod AndreaT » Sob 11.11.2017 16:24

Záleží aj aká je kozmetická vada. Ja napr. takého psa mám - má predkus. Chovateľka ma na to upozornila a aj mi dala na výber, či nechcem iné šteňa - ak by som chcela chodiť na výstavy a dať ho uchovniť. Že Montyho predáva ako miláčika do rodiny, nemôže byť uchovnený. Ja som ale o inom psovi ani nechcela počuť, proste láska na prvý pohľad. A cena bola znížená a aj to mám v kúpnej zmluve, že cena je znížená a z akého dôvodu.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod Vikiki22 » Sob 11.11.2017 21:33

PP dostane každé šteňa, ak ide o PP vrh, nech má akúkoľvek kozmetickú vadu. Túto vadu chovatelia "kompenzujú" zníženou cenou za šteňa. Túto cenu si ale určí každý chovateľ sám.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod Iconka » Sob 11.11.2017 21:33

Ma len ciastocny chvost.
Iconka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BN-NM

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod martin_s » Sob 11.11.2017 22:19

A o ake plemeno ide?
A preco otazka ci dostane nestandardne stena po uchovnenych rodicoch a spojenia splnajuceho poziadavky pre chov PP? Pytam sa preto, ze takuto nezmyselnu vyhovorku pouzivaju mnozitelia ako odovodnenie preco stena nema PP ked rodicia maju... Aksu splnene podmienky chovu tak PP ziska KAZDE stena bez ohladu na to ci splna standard alebo nie...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod Iconka » Ned 12.11.2017 10:46

Nie,majitelka nic nevymysla, to len mna napadlo, lebo som nevedela ako sa to v takychto pripadoch robi. ChS ma dobre meno aj mi ich odporucili. Nic za tym nehladaj, ziadne spekulacie, cisto zo zvedavosti som sa pytala.
Iconka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BN-NM

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod Margita » Ned 12.11.2017 19:56

Iconka píše:Predpokladam, ze uchovnit ho nebude mozne,

uchovni sa barsco,kadejake krive psy...ale zas aj to chapem ,ze su chovatelia,ktori k "nepodarkom" PP nedaju a radsej si ich nechaju doma v sufliku,preto,aby sa v buducnosti nestalo,ze dotycny bude chciet uchovnovat a vystavovat
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod pigie » Pon 13.11.2017 8:04

Dostane normalne PP a cenu som mala nizsiu takmer o polovicu a pre mna bola teda dostatocne nizka.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod Efa » Pon 13.11.2017 8:20

aj takéto šteňa má nárok dostať PP, len sa v ňom uvedie poznámka "neštandard - nechovný", aj s uvedením dôvodu o aký druh neštandardu sa jedná ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod pigie » Pon 13.11.2017 8:33

Ja to tam nemam. Ale tak bola som dopredu upozornena, ze uchovnit sa nebude dat, lebo ... Ale tak jednalo sa o zuby, to pri narodeni stenata sa nedalo zistit.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod Lindchen » Pon 13.11.2017 8:44

50% dolu z ceny za neštandard je nadštandarná zľava :lol: . Na môjho psa bola zľava 20%, i keď v jeho prípade s tým, že môže byť chovný, ale že nie je vhodný na výstavy.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes s pp s kozmetickou vadou

Poslaťod Elis » Pon 13.11.2017 10:00

Margita píše:ale zas aj to chapem ,ze su chovatelia,ktori k "nepodarkom" PP nedaju a radsej si ich nechaju doma v sufliku,


jen se to nesmi delat :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha


Späť na Chovateľstvo