Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Suisse (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 07.11.2017 19:35

ale skor potom ked uz dozerie,ze dozerie,vezmem prazdnu misku nieoc mu do nej dam a vratim
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 07.11.2017 20:21

Slausa píše:Ja som to robila tak, že misku som zobrala, ale vrátila S niečím lepším.


když se pes uci, nemysli tak daleko dopředu. Offtopic: ze mu beres misku abys mu něco doplnila
bude resit jen tu první cast -beres mu misku.
proto je lepsi -když uz na ni sahat - tak az když je prazdna a pes o ni teda nebude mit zajem.
jinak ja na ni nesaham - jen pridavam zradlo. spolu se slovnim upozorneni -podivej se, co ti ještě nesu..
je to prenositelne pak do života :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Sunny » Uto 07.11.2017 20:36

Ja tym mojim stenatam casto misku drzim - nie kvoli braniu, ale aby ju nenahanali po zemi :heh: Lepsie sa im tak zerie. A neriesia to vobec. Ani medzi sebou o zradlo nebojuju, stále zeru casto aj z jednej misky a nic, ziadna rivalita :nwm: A ich mama zatial tiez respektuje, ze su to stenata, do svojej misky ich v pohode pusti a to ona si pred inymi psami strazi aj prazdnu misku. Ked bola mala, tak mala par krat take tiky zavrcat aj na mna, ked som jej isla prisunut misku pocas zrania. Nebrala som, nehrabala som sa jej v zradle, ale prave jej zacala do misky nieco dobre prihadzovat, pripadne som jej misku len pridrziavala pocas zrania a rychlo s tym prestala, lebo zistila ze nie som ziadna hrozba a zradlo jej nevezmem. Teraz ak nahodou potrebujem, bez problemov zoberiem, uz to neriesi.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Jozef333 » Uto 07.11.2017 20:52

IMG_0094.JPG

Posielam fotku našej "trhačky" Belly z minulého týždňa.
Jozef333
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 07.11.2017 21:08

Sunny píše: A neriesia to vobec. Ani medzi sebou o zradlo nebojuju, stále zeru casto aj z jednej misky a nic, ziadna rivalita .


Offtopic: to same bylo s myma stenatama. první zradlo bylo z ruky -okusovali susenou zverinu... misku si nikdy nehlidali, nenapadlo je vrcet. ale tak chápu, ze nove prostředí muze udelat sve pak...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Jozef333 » Štv 09.11.2017 18:54

Potreboval by som poradiť ohľadom našej malej Belly. Chcel by som aby si zvykla na česanie,ale máme z tým problém.
Ak ju chcem česať,tak doslova zúri a zubami mi chniape po ruke,takže ju je nemožné vyčesať.Skúšal som jej pozornosť pri česaní odpútať granulkami,akonáhle mi išla po ruke,tak som je druhou rukou okamžite dal granulku čo ju chvíľku zabavilo,no len čo mi granule došli,bola neudržateľná.Čo s tým? Ďakujem za prípadnú odpoved.
Jozef333
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 09.11.2017 20:41

treba byt trpezlivy a spravila by som to tak, ze by som nedavala bezne zradlo ale napr. taveny syrcek v crievku s mini dierkou a to vytlacat do tlamy... cesanie ma byt prijemne tak by som zacaa kefou, co ma na hrubo zuby, teda v podstate len prebehne srstou, aby ju to netahalo a ani nesklbalo.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Elis » Štv 09.11.2017 20:47

Jozef333 píše:akonáhle mi išla po ruke,tak som je druhou rukou okamžite dal granulku čo ju chvíľku zabavilo


jenze takhle to odvraceni pozornosti nefunguje...
ty ji odmenujes za to, ze te chce kousnout.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod lenli » Štv 09.11.2017 20:55

Ceste ked je unavena a kratsie - postupne navykajte. Ukazte hreben, nechajte onuchat, keby chce hryzt tak proste nie, ked len onucha alebo bude ignorovat tak granulka. Ak ju nebude hreben vzrusovat, prejdete na 2. krok a raz prejdete cez srst len kratko - ak bude ok tak granulka, ak bude chciet hryzt tak opat nie - ton hlasu je dolezity a vratte sa o krok ak iba onuchaniu. To precesanie zopakujte tak max 3x ak bude ok, nakoniec vytiahnite hracku a zahrajte sa - proste velka odmena na konci. O co zurivejsie je ona o to kludnejsi ale rozhodny musite byt vy. A postupovat po malych krockoch - takychto lratkych cesani za den mozete kludne aj 5 spravit proste viackrat ale kratsie. Moj sa pri cesani travi hrozne otravene, ale drzi lebo vie, ze ako nahle poviem hotovo a dostane futbalku - tu dostava len za cesanie. Inak ak vam kuse ruky, tak mne sa osvedcilo skrabkanie na jazyku - ak mi da ruku do papulku a zacne kusat tak ja zacnem skrabkat jazyk - je to neprijemne a sam vypluva ruku a ked pusti tak ponuknem hracku. Pozitivne posilujem zelane spravanie, nezelane je napomenute (svajciari su vnimavy a vyjadrenie nespokojnosti staci), ale vzdy je dolezite aby prevazovali pozitivne zazitky (ak postupujete prilis rychlo, tak zacnu prevazovat negativne, preto pomaly postupovat) a vzdy treba zakoncit pozitivne.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Margita » Štv 09.11.2017 20:56

tak sa tu len pripletiem,neviem ci som nejaka kruta ja alebo co,ale su veci,ohladne ktorych nerobim ceremonie :lol: :angel: mam psa co sa trimuje,cela ta procedura trva cca 2hodiny,a take srandy ako trhat chlpy z usi...jasne ze sa ohanal zubami,dostal jednu riadnu cez papulu,aj dve a teraz uz drzi :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod hisham » Štv 09.11.2017 21:15

Margita, toto by napr.u belgicaka nefungovalo. Jasne, ze aj Haku dostane niekedy po papuli, ale nie, ked nieco ucim - to by som si rovno zabila akykolvek postup. Myslim, ze svajciar bude v tomto dost podobny...
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Margita » Štv 09.11.2017 21:20

udrzbu davam do kategorie spolu s aplikaciou liekov a to musi ,nediskutujem s nim a ani nerobim sasoviny okolo toho
ale tak jasne,kazdy ako mu vyhovuje
a ved cesanie nepatri do ucenie,ved tam nic neucis,ja ked som derika nieco ucila,tak pochopitelne to slo cez hracky,jedna po papuli by bola dost kontraproduktivna :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod hisham » Štv 09.11.2017 21:22

Tak ale steniatko predsa musis najskor navyknut a vysvetlit mu, co po nom vlastne chces, nie? Ci by si dala po papuli stenatu, ktore mas chvilu doma a ktore nechape, co to s nim vlastne ides robit?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Margita » Štv 09.11.2017 21:24

to nie,ale ked som mala steniatko par dni,tak som ho ani nemala v umysle cesat,to az potom,ked bolo treba :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pia 10.11.2017 9:13

Môžeš pozrieť YT channel Domesticated Manners, tam sú návody na rôzne procedúry.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI