Import

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Import

Poslaťod Vikiki22 » Ned 20.11.2016 19:33

V HU majú len MEOE. V PL neviem. Nechce sa mi to hľadať. [emoji38]
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Dovoz psa

Poslaťod Iconka » Str 08.11.2017 11:18

Ahojte, chcela by som sa opytat, ako je to pri dovoze psa z inej krajiny, napr. z CR? Co vsetko treba vybavit? Najlepsie ak mate nejake cerstve osobne skusenosti, alebo link na nejake info. Zatial som len v stadiu vyberania plemena, ale vypada to, ze si budem musiet zajst po psika do inej krajiny, tak chcem vediet co to obnasa. Dakujem.
Iconka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BN-NM

Re: Dovoz psa

Poslaťod hisham » Str 08.11.2017 11:27

Tak napr. z CR to fakt nie je veda. Jedine, co som spravila, bolo, ze som zaregistrovala psov cip aj do slovenskej databazy a zmenila som v nom kontaktne udaje z chovatelky na seba.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Dovoz psa

Poslaťod Slausa » Str 08.11.2017 12:06

Ako si inak ten čip prehlásila?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Dovoz psa

Poslaťod kellee » Str 08.11.2017 12:13

pri dovoze ty nemusis nic, vsetko vybavi chovatel. teda aspon ja som nic neriesila. chovatel da robit pet pas a teda mne na cestu este dali akesi tlacivo ze stena je ok a bola tam peciatka od veterinara
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Dovoz psa

Poslaťod hisham » Str 08.11.2017 12:19

Slausa píše:Ako si inak ten čip prehlásila?

Offtopic: U veta. Mal by byt teraz evidovany v CR aj SR databaze.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Dovoz psa

Poslaťod Efa » Str 08.11.2017 13:08

v prvom rade požiadaj chovateľa o vystavenie exportného pedigree. Ak budeš psa plánovať v budúcnosti uchovniť, alebo sa vydať na výstavnú, či pracovnú kariéru tak by bolo fajn ho preregistrovať do SVK plemennej knihy. A potom ako už napísala Hisham preregistrovať jeho Chip do SVK databázy...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Import

Poslaťod Margita » Ned 25.02.2018 12:37

mate niekto tip na nejaku prepravnu spolocnost co dovaza aj z kanady? nie kazdy co dovaza z USA dovaza aj z kanady
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Import

Poslaťod wer » Štv 06.09.2018 15:50

Dosli mi papiere akurat, musim ho preregistrovat, ci az ked pojdeme dakam na vystavu? Resp je to nutne? Este doplnim teda, ze je to NO. Tzn ze priamo na SUCHNO registrovat? Nehodlam byt clenom, tak ci to nebudu rovno pozadovat a tym padom ci to ma vyznam. :nwm:
Inak pekny reklamny obal som dostala z ceskeho kynologickeho svazu :ha: a chvalim, ze rovno s vykonnostnou knizkou.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Import

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 06.09.2018 21:41

nemusis preregistrovavat az pri vystave, mozes hned, mozes neskor. preregistrovanie by u NO malo robit priamo SUCHNO ale... teoreticky by to malo byt UKK/SKJ. tam bude aj tlacivo. a mozno aj priamo na strankach SUCHNO - kontrola u veterinara a preregistrovanie.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Import

Poslaťod wer » Pia 07.09.2018 5:02

Aha, to este k veterinarovi treba? To da daky stempel kdesi? A aj s ockovakom sa to posiela?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Import

Poslaťod kellee » Pia 07.09.2018 5:19

papier je na stranke UKK myslim, ze sa to vola potvrdenie totoznosti psa, ockovak sa neposiela, PP sa posiela spolu s papierom potvrdenym
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Import

Poslaťod wer » Pia 07.09.2018 5:26

My patrime pod ZŠK. Skusim tam zavolat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Import

Poslaťod jakut » Pia 07.09.2018 11:15

My sme dostali formulár na potvrdenie o totožnosti psa od chovateľky, dali sme potvrdiť ten. Bolo šťastie že som vyslala brata v Ba osobne, pretože pani to odmietala prijať, lebo iny formular.
Iný teda nie ten ich, akokeby to nebolo jedno. Lebo obsah ten isté, potvrené to bolo, nakoniec ju presvečil, ale keby to pošleme poštou, ona to vráti o tom som presvečená.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Import

Poslaťod Kamelia » Pon 11.02.2019 9:21

Prosim nikde som v tejto teme nenasla:( Ako je to s importom z Francuzska? samozrejme letecky...kedy najskor brat? kvoli ockovaniam...

...zatial co som zistila, ze do 3mesiacov stihnut a potom az po vakcinacii besnoty? ma niekto skusenosti?
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo