Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Lindchen » Sob 28.10.2017 7:42

Baby, čo ste tu popísali, och, smutná som akosi ostala :plac: . Ako wer píše, kontaktný, nevtieravý pes, to je sen :love: . Arisiaka mám teraz takého, akého som ho vždy chcela, a to prečo už je taký starý :plac: .
Emocionálne intermezzo, pokračujte prosím v diskusii :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 28.10.2017 7:56

Elska, to nemozes mysliet vazne toto. Ver, ze tomu psovi - akemukolvek psovi ak je mu podane spravne (a tu jedine si pripustam chybu :heh: ) - to cvicenie prospieva (uz nie tak mne, kedze je ako na vlnach) a nebyt neho, tak by suzitie s nim bolo este problemovejsie. Jemu cvicenie dodalo sebaistotu, vie co robit, ked nieco poviem, kazda spolocna chvila stravena intenzivnou cinnostou - ved pri nohach ci boku mi lezi cely den - je pre psa deviza. Pes unaveny po cviceni riesi ovela menej hovadin. Lezanie na gauci je sice fajn, ale to ten pes nemoze robit stale. Ved ja musim obcas aj do prace, aj do obchodu a ten pes je potom z toho v keli. Uz len z takychto obycajnych cinnosti :nwm: Co, on je v keli, ked vyjdem na zahradu alebo sa zavriem v kupelni.

Nie, cvicenie som si uplne ista, ze jeho psychicky stav moze len zlepsovat, isto nie zhorsovat. To, ze sa na neho robia tlaky ho nuti s tymi tlakmi sa vysporiadat, najst cestu, ze to nie je take zle, ze sa to da prekonat a potom mat z toho radost. Keby si videla, aky je - bohuzial len obcas - stastny pri cviceni, co do toho da, aj do toho nenavideneho aportu, ktory teraz mi rve z ruky, tak toto naozaj naozaj nie je pricina jeho problemov. Okrem toho ten pes sa naozaj zhorsil posledne mesiace, posledne mesiace co s nim necvicim, ale fakt neviem, co prislo skor, lebo to prislo tak postupne a ja si ani nepamatam, kedy som s nim cvicila naposledy (jul? august?) a kedy zacal byt urevanejsi a naladovejsi (posledne 2 mesiace na 100%). Ale viem urcite, ze to bolo pri jednom z tych dni, kedy sa zase plazil, lebo vlastne neviem co citil zase vo vzduchu.

S nim je to ako v rozpravke, robis toto zle je, urobis hento, este horsie. Demotivujuce pre oboch... Ved preto nerobim nic uz :nwm: Ale mam chut s nim zacat zas cvicit, ci sa zlepsi aspon na povodnu hladinu psychickej nerovnovahy :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 28.10.2017 7:57

Lindchen - tak tak, a ja som si nevedela predstavit, co bude az raz ten poklad stratim. A... :plac:

Edit: Dnesna perla. Prideme zvonka z vencenia, robim ranajky, zrazu pes vreskot na dvere priserny. Fakt som myslela, ze niekto ide, co je divne, lebo nasi prist nemali a nik iny nema kluce. Ano, nechala som vonku pred dverami svoje gumaky... Je ich vidno... Nebyvaju tam... Pes jaci... Zobudil by i mrtveho. Esteze sme vsetci uz hore :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod elfinka » Sob 28.10.2017 8:58

Pigie a nechces s nim robit nejake dogdancingove kravinky? Obr vyhoda oproti OB ze nemaju presne definovane ako to musi vyzerat, takze menej frustracie pre teba a vacsia moznost prisposobit schopnostiam psa.

Jedine kedy moze byt cvicenie problem je, ked ho clovek nutne potrebuje ukazovat svetu a potom na psa tlaci. Cvicenie len tak pre spolupracu je to najlepsie co sa psovi moze stat :no: a fakt nezalezi na plemene.

pigie píše:ja uz mam uplne minimalne naroky na dalsieho psa - nech nereve, je vyrovnany

To je taaak mala poziadavka :haha:
By ma zaujimalo, aky je pomer vyrovnanych psov tak nejak celkovo, a u roznych plemien. U niektorych mam pocit ze to je celkom naklonene smerom k nevyrovnanym (ci uz smerom k strachu alebo k agresivite)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod wer » Sob 28.10.2017 9:03

Elska píše:. Ved tolko sa tu narozpravalo o genetickych predispoziciach a ich respektovani a teraz tu viaceri kvakaju, akoby to bola nejaka novinka..


:heh: dokonca sa aj popisalo, ze zakladnu poslusnost by mal mat zvladnuty KAZDY jeden pes. A aj v pohode zvlada a aj pre vztah a normalne spoluzitie je to priam nutnost. Nie som si vedoma, ze by pigie robila obrany, polovala, tahal by sane, hmm...
Btw aj sliepka sa da vycvicit, kazdy jeden zivy tvor
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 28.10.2017 9:06

Nechcem, mna kraviny nebavia. Mne sa paci poslusnost. Kraviny nie :heh: A prisposobit cviky jeho poziadavkam a netlacit do neho nic, co nechce, znamena naucit ho chodit po dvoch a skoncili sme :heh:

Elfinka, vies co, pri fundloch nebyva taky problem (aj ked ano, aj tam sa vyskytnu jedinci, ktorych ani za vsetky drobne sveta), pri fundloch je problemom voda... Ako bude ma to mrziet, ked nebude "pracak", ale radsej nech je vyrovnany, nebojazlivy a nesteka. Lebo keby zral vodu, ale bol opak vyssie uvedeneho, tak budem isto nestastnejsia...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod gaidheal » Sob 28.10.2017 9:25

pigie, a fakt si neuvažovala nad nejakým vyšetrením tej hlavy?


Ináč ani netušíš, ako ťa chápem, síce s inou kombináciou plemien. Aj som raz už chcela napísať, či má niekto psa s absurdnejšími fóbiam, ale jednoznačne by si vyhrala :ua:
A áno, môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti, že pod tlakom okolitých vnemov jej to cvičenie pomáha, normálne mám pocit, akoby v tom momente to považovala za takú barličku (ale to ešte nemôže byť v absolútnej vývrtke)


elfinka píše:
By ma zaujimalo, aky je pomer vyrovnanych psov tak nejak celkovo, a u roznych plemien. U niektorych mam pocit ze to je celkom naklonene smerom k nevyrovnanym (ci uz smerom k strachu alebo k agresivite)


:ua: a toto je fakt že smutné, človek to sleduje v tom "svojom" plemene a je mu z toho smutno a časom zisťuje, že je to tak asi už v každom plemene.
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod usagi » Sob 28.10.2017 13:45

pigie píše: Si zapamatajte, inteligentne psi vas nebudu posluchat.


Offtopic: Graffča je vlastne ťažký inteligent :ha:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kellee » Sob 28.10.2017 14:52

usagi píše:
pigie píše: Si zapamatajte, inteligentne psi vas nebudu posluchat.


Offtopic: Graffča je vlastne ťažký inteligent :ha:


aj moj Alex na stare kolena z inteligentnieva :lol:

ja sa priklanam tiez k tomu cviceniu a teda tiez ma neberu nejake tie DD cviky, ale momentalne oboch ucim cviky, ktore dava viki na youtube. podla jej navodou sa mi celkom dari oboch ucit
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 29.10.2017 9:45

Jasne, ze uvazovala, v poslednej dobe coraz viac. Keby to nestalo tak vela, resp. mal ine priznaky, tak uz je vysetreny... Ale takto mi to pride ako vyhodenie znacneho obnosu penazi do vzduchu, lebo si stale myslim, ze to je skor proste psychika nez nejaka realna pricina...
Inak, aby som ho furt nehanila. Dnes rano v tom vetrisku sa nam stala taka zvlastna vec. Idem si po ulici, vietor fuci, zrazu vybehne macka oproti nam za listom sa hnala. A az k Fryovi dobehla, vobec nas nevidela az v poslednej sekunde, ked stala rovno pred psom. Nuz, pes samozrejme ponal beh ako hru a vystartoval za nou. Ale nahanacka sa nekonala, som len skrikla FRY a pes sa odpruzil zase naspat do povodnej trasy. Toto na nom milujem :heh: Sa priznam, ze som cakala, ci vystartuje po nej alebo nie - som dufala, zeby nemusel, ale tak to by som po nom asi chcela vela :heh:
A vcera na hriboch zral hriby. Hladat to nie :au: , ale zrat odrezky ano :haha: Ved to isto musi byt super zradlo, ked to zbierame :heh:

Inak Elis, ty vazne myslis, ze keby ich bolo viac, tak vitanie prebehne potichu? :joint: Ako ja neverim, podla mna by sa mozno psychicka pohoda zlepsila, ale rev by tu bol vacsi :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kives » Ned 29.10.2017 11:00

to ked moj minule vybehol za mackou a ja som zrevala tak zamrzlo peklo :lol: . snoril si v trave, ked mu vyskocila spod nosa. doslova. nastastie to bolo rovno predo mnou a museli prebehnut okolo mna, lebo oploteny pozemok. ked ma minula macka, tak som si zakricala a ukazala psovi stop a ta blba macka si sadla o dva metre na cestu :pac: .
nechcem zakriknut, ale zatial sa mi stale zadarilo ho otocit.

aby som nebola mimo temy, ja by som do dvoch nesla. ak to vyjde, tak super. a ak nie? si hodiss maslu :ua: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 29.10.2017 11:23

Kives, neboj, dvoch len cez moju mrtvolu :haha: A ja hlavne ani neverim, zeby sa cokolvek zlepsilo (pre mna :joint: ), podla mna skor infikuje dalsieho :haha:
A ved prave, ja som nemusela zrevat, ze zamrzlo peklo... Ja som len normalne zakricala, bo som vedela, ze cica ma utekovych ciest ajajaj. Ked zrevem, lebo ide fakt do tuheho, tak to zamrzne aj cudzi pes :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Elis » Ned 29.10.2017 11:30

pigie píše:Inak Elis, ty vazne myslis, ze keby ich bolo viac, tak vitanie prebehne potichu? :joint: Ako ja neverim, podla mna by sa mozno psychicka pohoda zlepsila, ale rev by tu bol vacsi :joint:


vzdyt si odpovidas -jestli pes kvici z nervozity :no:

ne, nenutim te mit jich vic.
jen si cim dal tim vic myslim, ze chovatele, co mají vice psu nemuzou podavat relevantni informace o povaze a chovani psa/plemene, co bude jedináček atd. tech teorii mam vic :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 29.10.2017 11:33

No, ale ja neverim, zeby dokopy revali menej, chapes? Skor by tu bol este vacsi hukot... (Ved hovorim, ze dokonca aj fundli v skupine revu, pricom samotar malokedy :heh: A u chovatela cinancov po prichode to bol horor, ja by som to nezniesla, ale chapem, ze skupina sa vychovava k tomuto tazsie a hlavne, ze niekomu to vobec nevadi :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Elis » Ned 29.10.2017 11:59

[quote="pigie"] u chovatela cinancov po prichode to bol horor, ja by som to nezniesla, [quote]

tak ale v tom pripade ti chovatel nic nezatajil a ty jsi vedela do ceho jdes?
cemu se teda ted vlastne divis ? :joint:
:haha:

zes nepredelala vychovou a výcvikem typicky plemeny znak? :heh:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI