Dogtrekking

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Dogtrekking

Poslaťod moschino » Str 18.10.2017 19:22

Chystate sa niekto?? https://www.facebook.com/events/464642520552052/?ti=cl
Dnes je uzavierka. Maju dost malo ludi nahlasenych
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogtrekking

Poslaťod bibika » Str 18.10.2017 20:08

Ja som mala v pláne, ale presne ten víkend je veterinárny kongres čiže to u mňa padlo. :ua:
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Dogtrekking

Poslaťod moschino » Str 18.10.2017 20:10

Skoda :ua: je dost malo ludi, dufam sa to nezrusi
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogtrekking

Poslaťod clupko » Štv 19.10.2017 8:23

my sme tiez chceli ist, ale sme pozvani na svadbu v ten den..
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dogtrekking

Poslaťod Lindchen » Štv 19.10.2017 9:50

Akcia je zrušená :ua: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dogtrekking

Poslaťod moschino » Štv 19.10.2017 12:29

Och, toho som sa bala, ze sa to zrusi :plac:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogtrekking

Poslaťod Silvuch » Uto 24.10.2017 21:37

Desive zistenie, ze ja buduci rok beham, kracam, v kategorii senior.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Dogtrekking

Poslaťod moschino » Str 15.11.2017 17:41

Ti,co ste mali zaplatene startovne na Adamovsku turu, ktora sa zrusila, poslali vam peniaze spat? Mne nic neprislo :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogtrekking

Poslaťod clupko » Pon 21.05.2018 15:49

par mobiloviek z vikendoveho dogtrekkingu Janosikovym blatovym chodnikom.
vyhlady, pozovanie, a (specialne pre Elis :lol:) pes v cieli (nacpal sa k nam na lavicku) uz dokonale cisty, aj ked pocas pochodu vyzeral skor ako husky. na zaver, samozrejme, spokojny unaveny psik v perinke :hi:
pocasie vyslo super, zamracene, prijemne, ziadne horucavy. dobre zorganizovana akcia, chvalim! aj trasa super, ale teda kedze cely minuly tyzden, vratane noci pred akciou, prsalo, bolo to miestami riadne dobrodruzne.
jediny detail by som vytkla organizatorom - myslim, ze je zbytocne pred startom v ramci briefingu oznamovat, ze na trati je spadnuty strom a treba ho obist, to je evidentne. miesto toho mohli povedat, ze zelena turisticka trasa odbocuje z 5 metrov sirokeho chodnika na uzucku, sotva vyslapanu cesticku, a je nenapadne znacena... ale nakoniec, aj orientacia v terene patri k DT, takze to asi ani nemozme brat ako vycitku. myslim, ze aspon 50% ucastnikov neodbocilo tam, kde malo, vratane nas. uvedomili sme si to asi 30 minut neskor, ked uz fakt dlho nebola ziadna zelena znacka a dosli sme na modru, po ktorej sa vobec nemalo ist :heh: takze sme si pridali par metrov prevysenia, asi 3km vzdialenosti a minimalne 45 minut casu... ale pridali sme si aj krasne vyhlady :smile:
blato po rovinke este ok, ani az tak nevadilo, ked z chodnika bol potok, ale boli aj take casti, kde to bolo ako smykalka, tam som ani nemala odvahu vytiahnut ten mobil z vrecka :lol:

Offtopic: edit: a este mala osobna drobnost, co ma hrozne potesila - presli sme asi 23km, prevysenie nieco cez 800m, a psicek pocas pochodu ani po nom vobec nekrival :jupi: som sa trochu bala, ci sme to neprehnali, ale asi nie. takze rekonvalescencia je zrejme na dobrej ceste.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

20180520_122510.jpg
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dogtrekking

Poslaťod hisham » Uto 22.05.2018 8:41

Tak super, ze ste si to uzili :jop:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Dogtrekking

Poslaťod clupko » Pon 22.10.2018 12:12

ked sem nik neprispieva, tak pridam zas ja, dogtrekovy noob, par mobiloviek (vlacenie fotaku na DT som uz vzdala).

cez vikend sme boli v CR v Jesenikach na DT Tlapka na stezce (super nazvy maju tie ceske dogtreky).

uzasne prostredie, aj pocasie vyslo dobre - tj. bolo chladno a mrholilo :lol: v lete by to bola strasna morda, dost velka cast short trasy sla po asfaltke alebo po hrebeni.
trasu chvalim (az na ten asfalt, to je dost skoda, ale aj popri asfaltke boli nadherne scenerie). short bol asi 25km, prevysenie asi 880m, najnizsi bod cca 700mnm, najvyssi cez 1300. vyhlady neboli, lebo hmla, ale tu ja mam rada, takze som spoko. ziadne prudke stupanie/klesanie, velmi prijemna trasa. my sme ju presli za cca 6 hodin.

pride mi ale trochu skoda, ze beru short ako nieco fakt zanedbatelne a nepodstatne. je mi jasne, ze to nie je taky vykon, ako prejst long, a ani som to nikdy netvrdila, ale myslim si, ze aj tak na seba mozme byt hrdi (my = hlavne ja s mojou nekondickou a psik 9 mesiacov po operacii lakta). ale teda short sa nehodnotil, ani sa nemeral cas.
a organizacne to bolo zlahka chaoticke, ale to je mozno aj nasa vina, neviem. v piatok vecer som sa pytala, kedy je start, povedali, ze medzi 7 a 9 lubovolne. rano sme sa zdrzali, tak sme dorazili na start az o 8:50, a uz boli vsetci prec, oznamili nam, ze brifing uz bol, ze sme to zmeskali, ale tak nech teda ideme. normalne som mala pocit, ze ich tam otravujeme :ach:
aj ked sme boli na Frystackom DT tak mi ta organizacia prisla..... hmmm, nie az taka super ako mam skusenost na slovenskych DT. ale asi to bude tym, ze tam je okolo toho uplne ina komunita a atmosfera, a ten short je fakt ze doprovodny program. vzdy som tam mala dojem, ze sa vsetci navzajom poznaju, a tak akoby som sa votrela do uzavretej spolocnosti.

ale celkovo to bol vyborny vikend, super sme sa presli, ani sme sa moc neznicili, a bolo tam fakt prekrasne!

zaciatok trasy
20181020_093255.jpg

smerom na kopec
20181020_100725.jpg

cim vyssie, tym hustejsia hmla
20181020_101416.jpg

na hrebeni, v kosodrevine a skalach
20181020_102821.jpg

cestou naspat popri potoku (veeelke lakadlo pre psika)
20181020_131907.jpg
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dogtrekking

Poslaťod Sunny » Pon 22.10.2018 13:47

No, v Čechách je ešte taká tá povodná dogtreková komunita/atmosféra - nie je doležité vyhrať, ale zúčastniť/zabaviť sa. Short, povodne nazývaný "kočárková", vznikol ako zábava pre mamičky dogtrekárky, aby nemuseli len tak sedieť v tábore a čakať. Nemeral sa, nevyhodnocoval, neriešila sa povinná výbava, nič. Aj tie midy/longy sú také voľnejšie, menej "nalinkované", systém nejak to dopadne - a vždy to dopadlo dobre :heh: Na Slovensku takto fungoval kedysi dávno Oravský dogtrek - ale prve s príchodom tejto novej dogtrekovej generácie zanikol - ľudia u nás chceli niečo iné, tento systém-nesystém im nevyhovoval, množili sa sťažnosti... Vznikli treky nové, inak organizované - a zanikli u nás longári. V Čechách to ešte funguje po starom, je to proste iné, niekomu vyhovuje, niekomu nie - blbé je, ak je človek zvyknutý na tie naše, no, potom to može byť nie úplne príjemný šok :-)
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Dogtrekking

Poslaťod Lindchen » Pon 22.10.2018 14:02

Sunny píše:Na Slovensku takto fungoval kedysi dávno Oravský dogtrek - ale prve s príchodom tejto novej dogtrekovej generácie zanikol - ľudia u nás chceli niečo iné, tento systém-nesystém im nevyhovoval, množili sa sťažnosti...

Na čo boli sťažnosti?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dogtrekking

Poslaťod clupko » Pon 22.10.2018 14:03

vsak pre mna nie je dolezite vyhrat, ak by bolo, tak ani nikam nejdem :ha:
myslim, ze ta atmosfera je tam taka velmi uzavreta, ale to by bolo asi ok, kebyze idem aspon ten mid a stravim tam dlhsi cas. mne je blbe sa tam aj hocikoho hocico spytat, nieto este aby som sa zucastnila potom tej vecernej zabavy. vlastne ked tak nad tym rozmyslam, je to asi skor chyba mojej povahy nez cohokolvek ineho :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dogtrekking

Poslaťod Sunny » Pon 22.10.2018 14:11

Linda - ta debata by sa tu na DF este nasla ;-) Presne na tu neorganizaciu, na uroven "ubytovania", ze neboli sprchy, atd. Proste veci, ktore ti "stari" trekari proste neriesili.
Clupko - no, to bude mozno tym :heh: Treba sa stmelit vecer pri pive ;-)
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy