Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FC

Poslaťod paty1993 » Uto 15.11.2016 14:00

My máme fenku z chovateľskej stanice spod Hrádze v Trnovci nad Váhom neďaleko Nitry. Dlho sme hľadali plemeno, ktoré by spĺňalo všetky naše kritériá na psa všestranného využitia, atraktívneho vzhľadu, strednej veľkosti a hlavne sme chceli psa, ktorého nemá každý. Toto plemeno dobre znáša zimu, nemá lovecký pud a dožíva sa vysokého veku. Appenzel je známy svojou oddanosťou, vernosťou pánovi. Má široké využitie či už ako rodinný pes, strážca, spoločník, pastiersky pes, na všestranný výcvik alebo rôzne druhy psích športov. Vyhovovala nám aj veľkosť. Appenzel má 50-55 cm v kohútiku a cca 23-30 kg. Naša fenka miluje plávanie, aportovanie, dlhé prechádzky. Je vyrovnanej nekonfliktnej povahy. Je veľmi priateľská, temperamentná, neúnavná. Niektorí psi - samci môžu byť dominantnejší k druhým psom. Určite v blízkej budúcnosti uvažujeme nad ďalším appenzelom. :smile:
paty1993
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FC

Poslaťod Crossa » Uto 15.11.2016 17:02

paty1993 píše:My máme fenku z chovateľskej stanice spod Hrádze v Trnovci nad Váhom neďaleko Nitry. Dlho sme hľadali plemeno, ktoré by spĺňalo všetky naše kritériá na psa všestranného využitia, atraktívneho vzhľadu, strednej veľkosti a hlavne sme chceli psa, ktorého nemá každý. Toto plemeno dobre znáša zimu, nemá lovecký pud a dožíva sa vysokého veku. Appenzel je známy svojou oddanosťou, vernosťou pánovi. Má široké využitie či už ako rodinný pes, strážca, spoločník, pastiersky pes, na všestranný výcvik alebo rôzne druhy psích športov. Vyhovovala nám aj veľkosť. Appenzel má 50-55 cm v kohútiku a cca 23-30 kg. Naša fenka miluje plávanie, aportovanie, dlhé prechádzky. Je vyrovnanej nekonfliktnej povahy. Je veľmi priateľská, temperamentná, neúnavná. Niektorí psi - samci môžu byť dominantnejší k druhým psom. Určite v blízkej budúcnosti uvažujeme nad ďalším appenzelom. :smile:


Ahoj :ahoj: Z ktorého vrhu je fenečka?
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FC

Poslaťod monika040 » Sob 23.09.2017 17:53

Ahojte, prosím viete mi poradiť? Chceli by sme si časom zaobstarať tohto psíka , len ešte potrebujem nejaké info. Ja ho chcem ako parťáka ku malým Cavalierom. Uvažovala som nad Bernskym salasnickym psom, ale zapáčil sa mi aj tento, len povahu Bernskeho poznam a toto plemeno je pre mňa nezname. V čom je teda ten povahovo rozdiel? Ďakujem :)
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FC

Poslaťod Crossa » Sob 23.09.2017 17:56

Hlavne v temperamentnosti. Apenzeli sú živší, uštekanejší...
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FC

Poslaťod monika040 » Sob 23.09.2017 19:03

Ďakujem za info a aj po prečítaní článku o ňom , bohužiaľ asi nie je až tak vhodný pre mňa :( Nemám skúsenosti s výcvikom psa a taktiež by som mu nezabezpečila pohybu toľko koľko potrebuje. Ale verím, že je to super pes :) Musím sa asi však vrátiť k jeho príbuznému :) a mackovitejšiemu. Bernskemu :)
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI