Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod hisham » Uto 19.09.2017 9:48

Nevie, co chcem. Nezravec. Na stope neznesie ani napnutie voditka - hned zastavi, ze co robi zle a pozera do blba.

Teraz sme zacali davat lopty ako novu motivaciu, ale on je teda uz uplne pokazeny, takze to pojde pomaly. Mam ale pocit, ze teraz aspon chce dojst (tych 20 krokov), aby nasiel loptu a nie, aby dostal volno.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Uto 19.09.2017 9:56

aha, lebo v našej dvojici som bola brzdou ja. verejne priznávam. aj keď nežral, tak ho to bavilo.
a so štendom som začínala klasické štvorce, tie vyzbieral. až keď som začala klasickú stopu, keď podrástol, s koncovou odmenou, tak nejako ho prestalo baviť žrádlo. a koncovka bolo tiež žrádlo plus hra, tam sa asi zmenila motivácia.
možno by som sa vrátila na začiatok, krátke stopy, s koncovou kľudne lopta, len ti to vyrobí nízku sústredenosť a bude sa ponáhľať. len pre začiatok, nech pochopí, o čo ide.
ale skôr nech poradia baby, lebo toto má veľa úskalí a popravde, necítim sa radiť v tomto.
a ako pokazený? čo tým myslíš? lebo keď nevie, o čo ide, tak začať odznova.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod hisham » Uto 19.09.2017 10:01

Neboj sa, mne radi moja verna wer :pusa: Ona ho pozna, vie, co to je s nim aj so mnou :heh:

Ponahla sa uz, aj loptu preleti, ale tak najde ju :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 19.09.2017 10:25

moj pes prave straaaasne chcel ist, takze to utlmovanie bolo uplne na mieste. :heh:

ale to som prave chcela povedat, ze haku je uplne iny. kazdy pes je iny a metodik vela... plus hodne, hodne, hodne zavazia skusenosti psovoda.

ono, ked mozem popisat, co si myslim - tak haku absolutne netusi, co ma robit. o stope sa ani hovorit neda. to spajanie pamlsky-pach nevyslo u neho absolutne, nepobral to. ono mozno ani neslo o to, ze nezravec, ale ze nerozumel, co s tym ma vlastne robit a preco to ma zbierat a v akom systeme... a z toho mal stres akurat. ale netreba sa uz obracat za seba, ze co by bolo keby... ja myslim, ze cez ten pachovy mrak to pojde. v podstate ide len o to, aby zistil, co sa vlastne od neho chce, so spresnovanim uz problem nebude hadam.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod hisham » Uto 19.09.2017 10:31

Ja tiez hovorim, ze o stope sa hovorit neda. Volam to, ze chodim na stopu - ale to len preto, lebo tam stopuju ini popri mne :heh:

wer :jop: Unho nezabralo vlastne nic z "klasickych" metod. Mali sme asi dva svetle momenty, ale tie ako prisli, tak aj odisli :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Uto 19.09.2017 10:32

:jop:
ja som odpovedala, ako to bolo u nás, ale ako píšeš (wer), všetko treba prispôsobovať psovi.
tiež som zo začiatku bola dosť nešťastná a dosť ma stopy nebavili, výkony veľmi kolísavé, kým som dokázala nejako plánovať a napredovať, tak to trvalo.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 19.09.2017 10:42

hisham píše:Tak to je macher boxer :jop:


mile prekvapil :yes: Ještě před rokem by bylo po stopovani :ha:

kives píše: lebo všetko okolo mňa malo pažravých psov a to sa nedá vysvetliť


:lol: u stare jsem se postavila do opozice hned -protoze mi nikdo nevedel nejak logicky vysvětlit, proc ji mam ucit pracne zrat ( a ze u ni by to bylo opravdu velmi pracne) - a pak zase to zradlo ještě pracneji odebirat :joint:
a u mlade uz jsem vedela, do ceho jdu.


ale jinak -menim názor na to, ze se pes neda rozežrat - da. i nezravec. videla jsem to na vlastní oci :hi:
a ono to není o vyhladoveni, spis o opakovani. porad stejne to delat - a on si na to proste "zvykne" - tak, jako si zvykne na krmeni z misky, tak se to nauci na stope a zacne se na to tesit.
jen to nejde, když clovek chodi na stopy 2x tydne. a pak taky nejde u frekvence 2x tydne ocekavat progres tak velky :ua:


wer píše: ale ze nerozumel, co s tym ma vlastne robit a preco to ma zbierat a v akom systeme... a z toho mal stres akurat


jj.
na stopach se velmi snadno dostava pes do stresu. mnohem snadneji nez v jinych oddílech.
Offtopic: ono v podstate vymazat psovi zradlem mozek je obrana před tim stresem.
a když to tak pes nemá -musí se hlidat jinak.

jen pro predstavu -ze v tom hisham není sama.
když jsem zacala s mladou -byl jeden z prvních pozadavku klid před stopou -aby nastupovala v klidu k naslapu.
tak ani to nedala :lol: potom co musela 2x sedet dve vteřinky před nášlapem - potreti dělala, ze tam ten naslap není a nechtěla k nemu.
tak jsme zase musela "ubrat" a nechat se smykat po poli par mesicu :lol:
a jsem presvedcena, ze kdybych i jen další dve stopy trvala na klidu -mam problém na hodne dlouho.
o predmetech ani nemluvim -tam po jednom povelu lehni se spatnou intonaci dělala zas xy tydnu, ze predmety nezna.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Uto 19.09.2017 10:49

o predmetech ani nemluvim -tam po jednom povelu lehni se spatnou intonaci dělala zas xy tydnu, ze predmety nezna

jak toto poznám, kožu ignoroval ďalšie dva týždne :pac:
fakt sa na stope nedá tlačiť. a že som tých chýb narobila...

ja som ho do žrania nejako extra netlačila, ale snažila som sa ho učiť touto metódou. a fakt ignoroval, keď som sa snažila brzdiť, že musí zbierať, tak som ho znechutila, po cca 3? stopách som si povedala, že takto určite nie, akurát mu to znechutím úplne.
Naposledy upravil kives dňa Uto 19.09.2017 10:58, celkovo upravené 1
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 19.09.2017 10:57

Offtopic: to mi inak pripomina - aj ked teda mimo temu stopy - ako zaciatocnikovi uplnemu pri poslusnosti zrazu radim opak, ako co som predtym im vysvetlovala ako skupine... :ha: ono sa to tazko opisuje, dopredu vystriha pred vsetkymi nastrahami a popisuju vsetky moznosti... cele je to zlozite - a to hovorim len o dakej zakladnej poslusnosti, nieto o "vysokej skole" akou je napr uz sportovka. ono su tam kolkokrat tak jemne odtienky a ta spravna reakcia sa odlisuje fakt pripad od pripadu... niekedy az protichodne... a casto sa teda k dobremu vysledku dopracuje clovek az cez vedome urobene "chyby".
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 19.09.2017 15:28

wer píše:Offtopic: ako zaciatocnikovi uplnemu pri poslusnosti zrazu radim opak, ako co som predtym im vysvetlovala ako skupine...


:haha:
1. zásada -nikdy se neopakuje povel - jeden povel a pak ji uprav mechanicky do pozice
2. zásada - opakuj povel a nesahej na ni :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 19.09.2017 16:09

Offtopic: aj ty to poznas... :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 19.09.2017 16:13

kives píše:ja som odpovedala, ako to bolo u nás, ale ako píšeš (wer), všetko treba prispôsobovať psovi.
tiež som zo začiatku bola dosť nešťastná a dosť ma stopy nebavili, výkony veľmi kolísavé, kým som dokázala nejako plánovať a napredovať, tak to trvalo.

ja som len chcela naznacit, nech sa hisham nepyta proste. :ha: nech neriesi cudzich psov, nech neporovnava. :angel: proste haku je haku a aj ked mu to teraz v dvoch rokoch mozno nejde, tak nakoniec este moze pekne stopovat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Uto 19.09.2017 17:08

Elis píše:tak par lidi, co maji udelane stopy dost dobre jsi videla a ne ze ne

Tak to ano. Aj par super videi som videla z IPO-FH kde bolo vidno celu pracu psa pekne nablizko.
Skor je pre mna zahada to medzi. Za co su body, za co niesu. Kde je limit mojho psa, co ide spravit pamlskami a co je proste prirodzene ale este OK ked na pamlsky v kazdej slape hrat nemozem.

kives píše:a prečo ideš 10m za psom

Tym si riesim iny problem. Cim som viac chcela opravovat na kratkej snure, tym menej chcel pes cuchat. Na 10m sa uz aj nejak dohodneme. Len sa s nou blbo cuka na predmete :ha:
Plan je, styl mat urobeny na hline kde mimo slapot pach nenajde, a na travu chodit len aby ju poznal ale sa na nej nepokazil. Aspon tak som to pochopila, ze by to mohlo ist.

kives píše:fakt sa na stope nedá tlačiť

Az na chvile, kedy zas troska tlaku pomoze. A dokonca obcas na toho isteho psa v podobnej situacii niekedy pomoze a niekedy uplne pokazi. A teraz sa v tom vyznaj.
S jednou kamaratkou ked sme boli na stope a cukli sme s nim na predmete, zacal ich zazdivat tak, ze sa vzdy 10 krokov pred predmetom "stratil" - uplne odisiel zo stopy a tvaril sa ze nevie kde je... Teraz na tabore som dostala na predmete pokyn ho zhucat ked sa vyvaluje a vobec je blbo - no a zrazu to fungovalo, ziadne stresy len uz zalahava krajsie a rovnejsie. Este by mohol rychlejsie, ale aj k tomu sa nejak precukame :heh:

wer píše:a aj ked mu to teraz v dvoch rokoch mozno nejde, tak nakoniec este moze pekne stopovat.

A ono to ze zacne moze prist raz-naraz zazracnym pochopenim.
Napriklad stopovaci dennicek prezradil, ze 3 stopy pred skuskou som si trhala vlasy lebo sme davali stopy stylu stvorcek + 30 krokovy tunel :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod hisham » Uto 19.09.2017 17:43

wer píše:
kives píše:ja som odpovedala, ako to bolo u nás, ale ako píšeš (wer), všetko treba prispôsobovať psovi.
tiež som zo začiatku bola dosť nešťastná a dosť ma stopy nebavili, výkony veľmi kolísavé, kým som dokázala nejako plánovať a napredovať, tak to trvalo.

ja som len chcela naznacit, nech sa hisham nepyta proste. :ha: nech neriesi cudzich psov, nech neporovnava. :angel: proste haku je haku a aj ked mu to teraz v dvoch rokoch mozno nejde, tak nakoniec este moze pekne stopovat.

Neboj wer, uz iba teba pocuvam :angel: :yes: Ale zaujima ma aj cesta druhych, ne ze ne :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Uto 19.09.2017 18:16

ja som to len chcela zdoraznit, fakt je to silene individualne. ale mne velmi pomahali aj rady od wer a Elis :yes: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia