Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Elis » Uto 05.09.2017 9:03

elfinka píše:Kamoške Štourač vravel, že dospelý pes potrebuje kosti tak raz do týždňa, určite nie 30% dávky každý deň jak barf tabuľky tvrdia


ted uz taky nedavam tolika kosti. v podstate hlavne když mají vnitrnosti, dostavaji kosti.

A dost lidi ma dospele psy bez kosti - na pridavku Ca, koralech, pripadne mletinach s kosti.

stene velkého plemene je problém. Tam si to nedokazu moc představit. Ale maly, dospely pes - v pohode.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lucik » Uto 05.09.2017 16:40

ja mám najmladšiu labrošku od šteňaťa až do teraz (4 roky) na mletinách s chrupavkami (Bordy kocky) - pretože je debil a hocičím, čo treba hrýzť, sa drhne.. kĺby ok, výsledky krvi ok. samozrejme nepapá iba tie kocky, ale tie tvoria tú kosťovú časť stravy, doplnky nedávam. a keď sa podarilo, kúpila som bravčové ušné výkroje alebo bravčové chrupavky mleté.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Snezienka123 » Uto 05.09.2017 18:55

Ďakujem vám za skúsenosti a rady...uvidím...niečo vyskúšam, ak sa dá do poriadku

Momentálne nie som kostiam vôbec naklonená v žiadnej podobe...stále premýšľam, že ak je v poriadku varené s prílohami a vápnikom z hľadiska zdravej výživy psa, či by ozaj nemohlo byť v poriadku aj surové s/bez príloh a s vápnikom.

No, uvidíme...prinajhoršom tie mletiny, no mám jednak obavu z tých kostí, neviem čo tam vlastne všetko je a v akom stave bolo to mäso pred zmrazením (ja som kŕmila ľudským mäsom a kosťami), pre nás je aj kilové balenie v podstate príliš veľké
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Uto 05.09.2017 19:07

Falco robí aj pol kilove balenia, ale to jedine sa s niekým spojiť, kto od nich brava. Bordy má kocky 250g, tie by boli velkostne asi ideálne, ale od nich som s kvalitou nie vždy bola spokojná.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lucik » Str 06.09.2017 16:22

Snezienka123 píše: (ja som kŕmila ľudským mäsom a kosťami)

:oo: to sa ti veru mletiny budú ťažko zháňať, väčšinou sú kuracie, morčacie alebo hovädzie, no ľudské som v ponuke nevidela nikde :lol: (žartujem)

Sunny, s čím si nebola u Bordy spokojná - s kvalitou čoho?

Ja teda som názoru, že pes nepotrebuje čistú svalovinu, práveže potrebuje kdečo - svalovinu, šľachy, kožu, kosti/chrupavky - v tom mi Bordy vyhovuje. čistú hovädziu svalovinu ani nebrávam, od Bordy chrupavkové hovädzie, hovädzo-morčacie a čisté morčacie, od Barfme hrubomleté hovädzie s drobami, mletú tresku, hrubomleté bravčové chrupavky, mleté kačacie trupy, mleté morčacie trupy, mletinu ryba s morkou, resp. občas kombinácie aj so zeleninou.
kosti na pohmat sú cítiť iba v tej mletine morčacích trupov, v ostatných sú skôr chrupavky, takže bez rizika poranenia tráviaceho traktu.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Str 06.09.2017 16:37

To ich mleté kuracie mi prišlo skoro jak samé kosti s chrupavkami :nwm: Aj keď som to zmiesala pol na pol so svalovinou, tak sa psy z toho nevedeli vysr... Ďalej v tom "vet odpad" či jak to volajú boli bezne parky a rôzne údené veci. A perlička na záver bola, keď v jednej krabici v strede boli iné (lacnejšie) kocky než okolo. Samozrejme som platila tie drahšie. Odratali mi to pri ďalšej objednávke, ale aj tak.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lucik » Str 06.09.2017 22:32

aha.. mleté kuracie som nikdy od nich nebrala, ani ten vet odpad (to ani neviem, čo je).. tie kocky čo som písala, zeleninu, rambo vločky kedysi dávno, kačacie hlavy a tuším kuracie trupy kedysi, ale fakt nikdy som nemala s ničím problém. jediný raz mi v balíku označenom morčacie doniesli chrupavkové a aj to bez problémov o týždeň vymenili.. fakt som s nimi spokojná už dlhé roky, preto ma zaujímalo, aký si mala problém :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Štv 07.09.2017 6:28

Konkretne kuracia s kostou a chrupavkou to bola, co boli skoro same kosti. A ten "vet odpad" predavaju ako hovadzie a bravcove odrezky. Niekedy to bolo pekne, ale fakt casto tam bol proste bordel od masiara vratane veci, ktore psom fakt davat nechcem. Cisto masove kocky byvali ok, aj ta hovadzia s chrupavkou celkom ok, menej zapekajuca nez ta kuracia. Dohodnut sa s nimi vzdy dalo, len mne sa nechce po skoro kazdej objednavke riesit, ci mi nauctovali spravne ceny a dodali to, co som chcela :heh: Teraz v CR sme kupili obr mrazak a bravam Falco, pripadne Vetamix, tu maju pravidelne rozvozy, takze je to jednoduchsie nez na Slovensku.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod kellee » Štv 07.09.2017 8:19

mne pes bordy kocku zozerie a okamzite z neho leti cela von, neviem co v nich je ci nie je, ale aj vyzor je moc nevabny, mam to doma zalohu, no davam to sliepkam, lebo pes z toho nic nemal
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod erik70 » Štv 07.09.2017 9:31

Kellee - to fakt z neho vyletí? a to predom či zadom? Len chcem teda vedieť, že či to aj strávi alebo nestrávené to vybehne z neho...ja bordy brávam už roky a nikdy žiadny problém...ale iba tie hovädzie kocky alebo ešte hov.+morka...a aj výzorovo to je fajn...ale tiež som od viacerých počula, že im dodali dosť nekvalitu....možno záleží do série alebo ako by som to nazvala :lol:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod kellee » Štv 07.09.2017 10:08

vygrcne to, nestravi vobec nic, do 10-15 minut to zgrcne vsetko. Maso beravam od do psi misky, jedini co su ochotni sem vozit a som velmi velmi spokojna.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod erik70 » Štv 07.09.2017 10:27

Hmmmm...zvláštne...ale keď mu to nesadne tak čo už...tak to ide von...moji chlapčiská málokedy niečo zo seba vyhodia predom... :lol: A pozerala som aj "Do psí misky" a vyzerá to dobre...musím si podrobnejšie naštudovať ako majú podmienky....možno by som skúsila. Trenčín tam majú v trase...len keď mi to privezú do roboty tak to nemám kde nechať celý deň... :ua: No uvidíme...dík za typ! :jop:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod kellee » Štv 07.09.2017 10:39

neviem cim to je, ked som zacinala s BARFom, tak to bolo jedine dostupne maso, a pes to zral bez problemu, no casom ci sa oni zhorsili, alebo jemu sa nieco porobilo v zaludku, musela som hladat ine alternativy, a s tymto masom som ja velmi spokojna, aj cenovo aj co sa masa tyka. Mna na trase nemaju a boli velmi ustretovi.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod erik70 » Štv 07.09.2017 10:52

Oni ti to dovezú akože až domov? Priamo na dresu? A koľko kg tak bežne brávaš? No nič doma si to musím pozrieť podrobne... :smile:
Mojim ten Barf vyhovuje alebo teda nemajú žiadne problémy s trávením alebo že by im to nechutilo...aj naše jazvečíky na tom fičia a tiež v poho...ale ako hovoríš záleží aj na psovi a jeho trávení...vidím aj ja rozdiel v tých mojich, že mladý má citlivejší žalúdok...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod kellee » Štv 07.09.2017 11:27

ano domov a daju mi vediet dopredu, kedy mi to dovezu a este aj cca cas. Beriem tak 20-30kg
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava