Chodenie po schodoch

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Schody

Poslaťod Sydnei » Sob 20.07.2013 8:51

Ahojte . Mám na vás takú otázku , že či je to velký problém že môj 2,5 mesačný Bernský salašnícky pes chodí po schodoch , nie sú velmi strmé ale je ich 7 , prejde po nich dosť krát , ale kedže sú vonku a ja nie som stále doma neviem ho ustrážiť . Dávam mu Gelacan Plus baby , mohli by mu tie schody spraviť nejaké trvalé následky podla vás ? :ach:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Schody

Poslaťod Lučíja » Pia 30.08.2013 11:13

no kedze je to vonku tak to asi neustrazis ako si pisala :ua: ja osobne som toho nazoru aby pes do pol roka po schodoch nechodil. nasa mala ma teraz 8mesiacov a kedze schody mame, tak uz po nich cca mesiac a pol cupita sama, ale len hore. dole ju nosime alebo sa im snazime vyhnut...aj ked obcas sa jej lapajke podari prejst si ich svojpomocne :lol:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Ako nosiť staršieho a veľkeho psa po schodoch?

Poslaťod TARA11 » Ned 15.09.2013 21:56

Dobry vecer,

viem, ze je na tomto fore mnozstvo skusenych psickarov, preto sa na Vas obraciam s prosbou o radu a pomoc.
Mam skoro 11 rocnu fenku zlateho retievera, ktora sa bude cca o 1,5 mesiaca stahovat do obytneho domu bez vytahu.
Je to nestastne riesenie, ale nemame inu moznost, teraz ju mam u maminy, ja zijem v zahranici a obe pridu za mnou na par mesiacov. Takze musim vyriesit problem, ako nosit fenku po schodoch na 3 poschodie :( Ma 31 kg, to znamena, ze zobrat ju na ruky a 3 krat denne ju nosit po schodoch neprichadza do uvahy, mam problem s chrbticou, mamina tiez, takze musim najst ine riesenie. Uz asi rok jej davame vitaminy s mineralmi na klby, pretoze uz teraz ma problem s chodzou, a to chodi domov vytahom.
Skusala som najst nejake prenosne tasky pre psov, ale to je vsetko vacsinou pre male a stredne plemena a nechat ju chodit po schodoch hore a dole - to jednoducho nemozem. Ona je hlavne taky blazonko, ked ide von, tak sa ako kazdy pes strasne tesi a ponahla, ak, ze sa ruti po schodoch a tomu musim proste zabranit, lebo schody na schodisti su dost strme. Takze aj dole aj naspat hore ju musime nejako nosit. Ak s tym mate niekto skusenosti, prosim Vas o radu.
Dakujem Leonie
TARA11
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Ako nosiť staršieho a veľkeho psa po schodoch?

Poslaťod Dasha » Pon 16.09.2013 12:21

viewtopic.php?f=14&t=14435
V tejto téme sú spomínané nejaké rehabilitačné postroje, pomocou ktorých môžeš psovi pomáhať pri chôdzi aj po schodoch a odľahčovať buď predné, alebo zadné končatiny.

Alebo je tam aj link na rôzne iné rehabilitačné pomôcky..popruhy, postroje na celé telo...
http://www.rebeldog.sk/sk/katalog/29-or ... ke-pomocky
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Schody

Poslaťod clupko » Pon 09.12.2013 9:53

caka nas stahovanie - akurat, ze byt, ktory mame vyhliadnuty, je na 4. poschodi bez vytahu. schody nie su prilis strme, ale teda je ich dost vela. nas pes ma 11 mesiacov, a nevieme sa rozhodnut, ci ten byt zobrat.. myslite, ze je to fakt prilis, alebo by sa to dalo zvladnut?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Chodenie po schodoch

Poslaťod Sansahathaway » Štv 24.08.2017 13:12

Ahojte :)
Pred pár dňami sme si doviezli z útulku psíka, (cca 10-13 kg) bývame na druhom poschodí bez výťahu, snažím sa ho čo najviac niesť, hore ho nechávam ísť samého. A tak ma napadlo, nepoznáte nejaký výživový doplnok na kĺby?
Sansahathaway
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť