Aký bicykel / kolobežku ?

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod friday13th » Štv 04.08.2016 12:25

Ahojte, prišla som si k vám pre radu. Uvažujem nad kolobezkou. Skôr do terénu, do mesta a pod ju neplánujem používať. Niesom vrcholový športovec, ani sa ním nechystám byť. Skôr na také rekreačné jazdenie so psom, nakoľko rad beha a so mnou je to už všelijaké :lol: v hore sme každú chvíľu, tak by som rada ten čas využila aj takto. Strop mam zatiaľ 600€, da sa vôbec niečo obstojne v takejto cenovej relácii zohnať, alebo sa mam na to vykašľať? Ďakujem za všetky rady.
friday13th
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Sunny » Štv 04.08.2016 12:46

Kúsok nižšie sme rozoberali rôzne značky :smile:
Za seba odporúčam Doxtorky (http://www.doxtor.eu/shop/) - ak si takej babskej, menšej postavy, tak menší rám (na stránke označený ako F443) sa finančne do tých 600€ zmestí. Ten väčší F112 už vychádza na viac. A neviem jak je to momentálne s čakačkou, bývala dosť dlhá doba dodania.

Inak Craobs - váha Doxtorky s kvalitnými ľahkými komponentami (karbon vidla, bezdušové kolesá a podobne) je tak 9kg :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod CraObs » Štv 04.08.2016 12:51

krista dosť.. okolo 9-10 sa dá vyskladať bicykel.. ja keď som zložil môj mal 11,2 a to teda má 140/140 zdvihy..
minule niekde rozoberali karbonovú kolobežku že 4kg, ale tak to sú cestní piráti, to by sa aj na poli dolámalo asi..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Sunny » Štv 04.08.2016 13:00

Tak konkrétne Doxtorková kostra je na veľa veľa miestach spevňovaná, aj zvonku aj zvnútra tých trubiek, aby vydržala (chalan čo ich vyrába to sám testuje s dvoma psími magormi šialenými rýchlosťami, takže to fakt vydrží všetko :heh: ), tak asi preto tá váha :nwm: Mám pocit že je tam toho dokopy viac než na biku.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod friday13th » Štv 04.08.2016 13:10

Ženskej postavy som, ale vysokej :lol: ved to, že vôbec nemám prehľad ako sa to cenovo pohybuje... Pozerala som aj tu tektoss ale tam som zas nenasla ceny, tak neviem ci niesom nejaká pripecena... Nasla som kostka kolobežky, napr.
http://www.kostka-kolobka.eu/sk/kostka- ... shing.html

http://www.kostka-kolobka.eu/sk/kostka- ... dog-3.html

http://www.kostka-kolobka.eu/sk/kostka- ... x-dog.html

Co na ne hovoríš? Psa mam cca 24 kg a nieje to nejaký extra ťahač napr ako husky, využitie také rekreačné, skôr aby mal pri čom bežať nie profi úroveň alebo každý deň 30km.
friday13th
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Sunny » Štv 04.08.2016 13:44

Práve preto, že makať budeš hlavne ty, treba si vybrať kolobku na ktorej sa ti bude jazdiť dobre :smile: Takže za A, nesmie mať moc vysoko nášlap, lebo sa pri odrážaní hrozne nadreš, za B, nesmie ho mať zas moc nízko, lebo sa zasekneš o každý trs trávy, za D nesmie ti byť rám moc veľký/malý a za D musí mať dobré ložiská, aby sa kolesá naozaj točili a nie len ledva prevalovali :smile:
Z tých čo si dala:
Mushing má dosť vysoko nášľap (píšu 8-12,5cm) - na tom sa namakáš riadne, to je dobré hlavne na vozenie sa za ťahajúcim psom, a ešte je aj dosť dlhá, takže neobratná. Keď už, tak asi radšej Tektoss wildcat mushing, má nášlap 8-9cm a je kratšia, bude obratnejšia. Aj tvar kostry je podľa mňa lepší.
Hill Dog má nášlap 6, to je akurát, aj je kratšia, ale to predné malé koleso neviem, narobíš sa viac než pri veľkom kolese. Na rekre vozenie ale možno postačí.
Tour Max dog má nášlap 5 (reálne sa stáva, že aj 4 a na tom sa už v teréne takmer nedá jazdiť), to je už tak na hrane, o každý hrbol sa to bude zadrhávať - takže záleží od terénu, v akom chceš jazdiť.

Ešte toto by mohlo byť možno zaujímavé? http://www.morxes.com/kolobezka-morxes- ... cane-48731
Tiež nášlap 6, videla som ju už aj naživo a nebolo to tak zlé, jak som si myslela :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod friday13th » Štv 04.08.2016 20:47

Si skvelá, dakujem za pomoc a vysvetlenie :smile:
friday13th
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod MMIRKAA » Ned 06.11.2016 11:13

Ak by ste mali niekto zaujem, predam Kostka mushing max, v zaruke, kupovana 5.4.2016, vo vybornom stave, malo jazdena.
cena: 500€

mmrazikova@gmail.com
Prílohy
13654383_10208643404716782_383670909195791399_n.jpg
MMIRKAA
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod lucik » Pon 21.08.2017 18:28

trošku oživím tému - plánujem kúpiť kolobku, potrebovala by som poradiť.. na venčenie/občasné rekreačné ťahanie psíkom, povrch asfalt/rozbitý asfalt, mierny terén.. neviem nakoľko nás to chytí, tak zatiaľ by som rada nejakú lacnejšiu kolobku.. čo tak Yedoo Mezeq V-brake/New? :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod elfinka » Pon 21.08.2017 18:35

Mam yedoo mezeq a som spoko. Sice teda s kotucovymi brzdami, ale V-ckove su mozno lepsie, kotuce musim furt nastavovat aby nedrhli :lol:
Rozhodne to neni na nejake mega rychlosti ani najlepsi pomer energia-pohyb, ale na rozbita alsfaltka + rovnejsia polna cesta/trava na letisku mi to staci.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Sunny » Uto 22.08.2017 9:02

Na take jazdenie ako si popisala vyzera dobre :yes:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Silvuch » Uto 22.08.2017 15:59

Tie Tracove su celkom lahke.. Ale kedze pevny ram je u nas numero uno, pribudla do nasej rodiny doxtorka.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod lucik » Str 23.08.2017 16:15

vďaka, baby.. no šialené rýchlosti ja nerada, nemám na to psov, terén (dolukopec) a ani odvahu.. len v mladej labroške sa prejavujú gény babičky a veľmi rada ťahá, tak to chceme vyskúšať na kolobke, a nech trošku máknem aj ja pri venčení staršej, né len riť na biku pomaly voziť, to je nuda.. :lol: teda taká je predstava a plán :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Silvuch » Štv 05.10.2017 9:44

ma tu niekto fatbike?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod starr » Sob 13.01.2018 20:00

Kolobežka Kostka Mushing 3 hľadá nového pána: viewtopic.php?f=68&t=25763
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy