Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Aku značku kupujete ??

Royal Canin
374
19%
Eukanuba
124
6%
Trainer (natural, fitness)
176
9%
Eagle Pack
7
0%
Puffins
17
1%
Nutra Gold
9
0%
Frist Mate
57
3%
Purina Pro Plan
269
14%
Acana
154
8%
Darling,Pedigree,Chappi
101
5%
Tesco,Hypernova,Jednota,Bila,Bala a pod.
36
2%
Iné
641
33%
 
Celkom hlasov : 1965

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Laetitia » Ned 29.05.2016 20:06

Tak zatiaľ sme na Brit premium, snaď časom sa posunieme aspoň na Brit care.. :ach:
Laetitia
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod pigie » Pon 30.05.2016 13:40

Offtopic: Som rada, ze som v sobotu stravila cas zmysluplnejsie, lebo vidim, ze bola zabava :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod lukky1988 » Pon 18.07.2016 10:13

Aktualne druha varka: EMINENT Senior Light 15 + 2 kg GRATIS - boston a čiva
Brokaton Runner 20kg - bullterrier
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod SKguy » Ned 07.08.2016 11:17

Čo poviete na granule ontario?
SKguy
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod lenli » Ned 07.08.2016 18:36

SKguy píše:Čo poviete na granule ontario?

Pozri profine - podobna receptura, ta ista tovaren, nizsia cena. Inak je to take to minimum v granuliach, co sa odporuca, ked penazenka viac nedovoli.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod turistka » Ned 21.08.2016 17:48

lenli píše:
SKguy píše:Čo poviete na granule ontario?

Pozri profine - podobna receptura, ta ista tovaren, nizsia cena. Inak je to take to minimum v granuliach, co sa odporuca, ked penazenka viac nedovoli.

Takže Ontario granule podľa teba nieje sú až také kvalitne?? Ja ich tiež pre psíka používam..
turistka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod lenli » Ned 21.08.2016 18:28

turistka píše:
lenli píše:
SKguy píše:Čo poviete na granule ontario?

Pozri profine - podobna receptura, ta ista tovaren, nizsia cena. Inak je to take to minimum v granuliach, co sa odporuca, ked penazenka viac nedovoli.

Takže Ontario granule podľa teba nieje sú až také kvalitne?? Ja ich tiež pre psíka používam..


Co myslis konkretne pod az take kvalitne? Nepatria medzi top granule to nie, ale zlozenim su taky ten zaklad na com sa da fungovat, pokial psovi sadnu.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod dugy » Ned 21.08.2016 19:51

Moja suka je od šteňaťa na Canter energy ... :-) daval som aj ine no canter energy s občasnou prímesou Husse .. jej byhovuje najviac ... + primiesavam jej občas nejaku fresh hovadziu konzervu alebo nejaku tu sardinku :D ...
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod henry » Pon 29.08.2016 21:16

My krmíme jednoznačne značkou Fitmin! :smile:
Hafík si to obľúbil tak, že už inú značku granúl nechce, a nyvše aspoň vieme čo v tom krmive je :smile: :lol:
henry
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Shel-chan » Uto 30.08.2016 12:57

a odkiaľ to viete

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Akými granulami kŕmite ??(NOVÉ HLASOVANIE)

Poslaťod betina2 » Pon 14.11.2016 17:05

Tobin píše:Phuture, som rad, ze si sa tak podnetne zamyslel... pozuj jednu granulku a mozno podla chti zistis :haha:


ahojte, som tu nová a už zopár dní, ak nie týždnov sa zamestnavam myšlienkou, ako krmiť moje 5 mesačne štena amstaffa resp amstaff/pitbull (je bez PP a tak to aj beriem, má 5 mes. a necelych 16 kil, podla niekoho akurat, podla mňa mu ale vidno rebra, chrbat ale nie). Lezie mi to už popravde na nervy, lebo ten mňa sa javí ako nežravec, pokaždé mu nové granule chutia zopár dní a potom akoby uťal...pritom zdravotne problemy nema, stolica je ok až na pár vynimiek, ak mu dá niekto niečo od stola (tomu žial neviem vždy zabraniť, ale je to skôr vynimočne). Ako šteniatko dostavalo u majitela konzervu s vločkami, no tá konzerva nebola nič moc, tak sme chceli niečo špecialne pre šteňa a vybrali sme prve možne granulky (na dedine v zoo a zahradkarskych potrebach - španielske - viem vela ludi tu si ťukne, s obsahom masovej mučky tak 20 %, proste nie ako 4-5 % Darlingy a Friskies....volali sa Affection Puppy alebo tak dáko, viem že su aj lepšie značky...no potom som samozrejme časom chcela niečo lepšie a vzhladom na vek a kusanie aj väčšie, takže sme kupili za studena lisovane Lukullusy Junior...tie mu šmakovali ´až ´6 tyždnov...inak ale kvalita srsti a fulit bola ukažkova, pekne prirastky hmotnosti, žiadne prdy ako po tych španieloch, čulosť, proste spokojnosť z mojej strany.....potom akoby uťal, začal ich odmietať...tak sme hladali dalej, volba padla na Brit Care Junior Lamb and Rise, proste niečo nie luxusne ale ani nie ´odpad´...tie mu šli tak 2-2,5 tyždna...prave ked som dokupila dalši 3 kilovy balik tak ich začal odmietať, to sme už veselo prezubovali a prezubujeme stale, takže som kupila tzv. extra premiove v Kauflande, take ich nejake, maly baliček, reku skusime, zloženie podobne jak ten Brit, na marketovy tovar až moc dobré zloženie =D, nuž tie si dzobne sem tam, tak 2-3 PL , ale viac nič a zase štrajkuje, najhoršie je, že dokaže nejesť kludne aj 3-4 dni, nakoniec ma pokaždé zlomí a dame normalnu uvarenu ryžu a nasekane surove kuracie kridla s nejakou zeleninkou (dusena mrkva, brokolica, petržlen)....to zošmakuje v pohodičke, zacpu ani prehanky z toho nemá...už som si zvykla,že menšie porcie skorej zje než velké, takže ideme na to cestou menej a častejšie...ale obavam sa, že takouto stravou mu dlhodobo nedokažem vyvažiť živiny optimalne, navyše nemam vždy navarene a nakupene, takže sa to s granulami aj strieda, ale tých je fakt málo.....viem je tu vela podporovatelov Barfu a takisto vela jeho odporcov....no ale aj ked časom s takmer istotou na Barf prejdeme (vekom, ked dospeje, dovtedy aj druhy potrebny mrazak dokupim :angel: , i ked neviem kam ho v byte dáme :pac: ). Davam mu aj Pangamin s pupalkou a Chondrá na klby preventivne.

....no proste k veci, dnes som nabrala odvahu a ochutnala zo všetkych 3 granul, ktore nam doma ešte zostali - 1/ Lukullusy Junior podla mna chutnaju značne neutralne, necitim tam ani kura ani rybu, a pridu mi take ...no asi ako pomlety prach z prevahou obilnin...ale nič hrozne to neni..., ale napriek velkosti sa dobre rozpadaju kusanim. Maju kratku dobu použitia, len dákych 6 mesiacov čo oceňujem, nie su tam teda tie hnusne konzervanty...avšak samozrejme su nachylnejšie na rychlejšie naberanie vlhkosti zo vzduchu, čo pri nespravnom skladovani može byť problem, my ich mame vo vzduchotesnej nadobe.
2/ Okoštovala som teda Brit Care Junior Lamb and Rise pre velke plemena...nuž čo dodať, neviem čim to bolo, ale citim v ich voni niečo ako tuk, nedokažem povedať či prepaleny či nie..asi to bude tym kuracim tukom konzervovanym tokoferolmi :(.... ale jahnacinu v tom necitim vobec a ani mi to ako jahnacina chutovo vobec nepripada...navyše tam citim taku akoby nahorklu pachuť...tá mi asi vadila najviac...takže som pochopila prečo asi to ten pes odmieta :(....prvotny óder po otvoreni sačiku bol rozhodne prijemnejši (podotykam je to druhy balik a otvoreny krátko, takže oxidaciou na vzduchu by to nemalo byť, navyše ma plastozipsovy uzaver....
3/ ako tretie som okoštovala junior lacňak z Kauflandu, asi necele 2 eura za kilo..mala to byť kuracina s ryžou....nuž chuť asi najvýraznejšia z tých troch, ale, v zloženi je zopar chemikalii, ktore sa mi tam vobec nepačia - jodid draselny, a nejake dalšie veci, ale BHA a BHT a podobne sajrajty v tom nie su...ale odbornici by tam určite našli niečo o čom ja netušim...no zaver je ten, že asi je to prichucovane prave tym tukovym postrekom...každopadne ale pachuť nebola...skorej ako ochuteny obilny šrot na vrchu trošku oliznuty bujonom :oo: asi tak mi to pripadalo...

nuž nadšena som nebola z chuti a pravdupovediac ani vône nejako extra ani z jednych...zato čerstve masko, ryža a zeleninka chutia aj mne (masko ale ja nejem surove :lol: ) nuž len tolko k tomu čo to tym psom vlastne davame...a tak hladam dalej, nejake s vysokym podielom masa, ale takeho nrmlaneho čo aj chutia aspon trošku masovo...lebo inak mi ten moj krpec asi velmi na vahe nepriberie , i ked na klby to vyhodu má, skorej sa ale obavam teda ostatku, predsa len na vode sa žiť nedá a niekde sa to musi prejaviť....asi sa ma opytate prečo už davno nebarfujeme...nuž nemam zatial odvahu a aj preto, že nie vždy budem so psikom stale ja, občas ho povaruju stari rodičia a tí veru bud mu daju nejaky odpad z kuchyne, mastne slane a pod....čo už už vobec nechcem, alebo granule, ktore donesiem ja....takže chcem ho nastaviť tak, že aby si aj na granule zvykol....no ale popravde po prečitani mnohych tem tu na fore som uplne už domotana a zblbnuta. Stale sa ale pohravam aj s myšlienkou že toto nechutenstvo na granule je prechodné a so skončenim prezubovania vymizne abude chrumať ako predtym...ja fakt už neviem....každopadne ak by som sa mala k hlasovaniu vyjadriť, tak by sme sa zaradili medzi ine značky...rozhodne nemienim kupovať lacne hypermarketovky (hento 1,5 kilove balenie bola vynimka len na skušku), ale ani si siahať do vrecka na dno, lebo davať 8 alebo 10 eur za kilo granul mi pride docela ujete, ked máte doma aj dve školou povinne deti, z ktorych jeden je rychlorastuci pubiš a plus manžela ... za mna by som najradšej uprednostnila nejake tie za studena lisovane, predsa len tienživiny si myslim že su tam viac zachovane ako pri extrudovanych...škoda len, že ten moj ich nechce jesť, lebo :kak: aj srsť boli ukažkove, bez prdov a s vitalitou a inak :kak: bolo asi za polovičku v porovnani s tymi štenacimi Affection Puppy :jop: , nuž čo, asi mám vyberaveho psa...alebo su to len problemy so zubami v tomto veku....popravde som zufala
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Zappa » Ned 04.12.2016 12:23

Ahojte , neviem či mi vie niekto poradiť dobre krmivo -granule pre 8.mesacneho francúzskeho buldočka.
Moje tipy sú Arden Grande, Fish4Dogs , First Mate, Canagan,Artemis,Canidae.
Psík žerie všetko ako vysávač :smile:
Ráno krmim mokrou stravou večer granulami.Doteraz mal Barking Heads a Timberwolf, ale po nich občas zvracal a :kak: riedke.

Ďakujem za vašu radu :ahoj:
Zappa
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Terierka22 » Pia 17.03.2017 15:28

Tu najviac spomínané granule sme už tiež skúsili, majú dobre zaplatenú reklamu, všade o nich počuť, ale ak si pozriete složenie nie je to žiadna hitparáda. My už kupujeme jedine krmivo značky OPTIMAnova. Skúste aj vy, ak hľadáte pre svojich miláčikov skutočnú kvalitu!
Terierka22
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Dmnk » Štv 10.08.2017 18:01

Ja som kŕmila moje šteniatko granulami od Eukanuba, ale popritom som mu varila. Po čase mi ich prestal znášať, mal z nich hnačku. Teraz som kúpila na skúšku od Real Nature, sú drahé 10€/kg, no granulami sa snažím kŕmiť čo najmenej, lebo aj tak človek nevie čo za svinstvo je v nich :lol:
Prílohy
IMG_0777.JPG
Dmnk
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod tama » Uto 15.08.2017 16:08

Ja kŕmim Royal Canin ale chcem kupovať Acana lebo v Royal Canin nie je mäso.
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy