Potreby pre poľovníkov

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod Elis » Pia 05.05.2017 10:28

Lindchen píše: len sa to niekam do vysokej trávy aleb húštiny odhodí.


jak se vlastne s takhle cvicenym pse zije v "civilu"?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod wer » Pia 05.05.2017 10:37

tak taky pes nikdy nebude vyuzivany na polovacky, ani skusky skladat nemoze, tudiz nezasiahne do chovu, takze v tom zmysel nevidim proste... :nwm: ziadne vlohy sa nedoluju, nepredavaju dalej, proste je to pre zabavu - a to uz aportovat, aj stopovat moze aj bez umeliny.. a este si s tym clovek aj zbytocne problemy narobi v civile :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod Lindchen » Pia 05.05.2017 12:14

Jaj, takto si to myslela :lol: . Už chápem a súhlasím.

Elis píše:jak se vlastne s takhle cvicenym pse zije v "civilu"?

Pokiaľ je to napr. bígl, ktorý bol cvičený aj na stopu aj v obore a jeden čas aj reálne pracoval v revíri (ako Ariso, ale nie so mnou), tak je stále na vodítku alebo elektrika. Stavače a retrívre bývajú na tom lepšie, to sú šikovníci :joint: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod Elis » Pia 05.05.2017 12:41

diky za odpověď..
jsem si to myslela -jen zakazat zver vždy a všude je mnohem jednodussi.

Offtopic: ted mam čerstvou zkušenost s mysliveckou strazi :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod Lindchen » Pia 05.05.2017 12:53

Offtopic: Len teda na okraj, ja Arisa púšťam, ale krátky čas chodil s EO, keďže bol cvičený aj na vysokú, aj na čiernu aj na mačku. Nemyslím si ale, že je to jediná cesta.
Čo som videla duričov revíri, tak chodia na remeni pri nohe a vypúšťajú sa až na dohľadávku alebo durenie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod lucik » Pia 05.05.2017 14:17

Elis, žijem s tým normálne, dokonca som jej vášeň pre zver časom pekne využívala aj pri záchranárine - pri dlhodobom hľadaní.. ona najskôr bola poľovníčka, práca so zverou (sliedenie, prinášanie bažantov a zajacov) ju veľmi bavila (a stále baví), ale vždy bola dostatočne ovládateľná na bežných prechádzkach. Po stope nikdy nezdrhala, videla som, kde je zver (keď vetrila), ale po pachu sa nepúšťala tak, že by zdrhla. Prehnala srny a zajace občas skôr tak, že videla v diaľke, ale takisto nezdrhala ďaleko, tak do 500m na poli a vrátila sa. Teraz sa to už nestáva, aj keď vyrazí, tak max. 20 m a otočka späť. Rozoznáva, keď sme na prechádzke a keď je na poľovačke - na poľovačku eštelen prídeme autom, otvorím kufor a už sa trasie, kňučí, už vie, čo sa ide diať (neviem, či ľudia v zelenom, či pušky, či ako to vie)..
Keď som s ňou začala záchranarinu, tak nejaký polrok trvalo, kým si to utriasla v hlavičke - začali sme v cca marci a v novembri na prvej poľovačke v sezóne som mala pocit, že nevie úplne, čo má robiť - či zvieratká alebo ľudí hľadáme, potom strelili bažanta a keď ho dohľadala, tak to bol jej prvý váhavý aport čo som kedy videla.. Odvtedy ale už nikdy nezaváhala - ak sa išlo na poľovačku, spoľahlivo sliedila a vyháňala (nenaháňala), ak sa išlo na záchranársky tréning či pátračku, vždy vedela čo hľadá a označila človeka. No a čo som písala, že som poľovníctvo využila pri záchranárine - psica sa mi pri dlhodobejšom hľadaní na pátračke sama motivuje a odmeňuje vyhnaním zveri - vyženie bažanta, poteší sa, pozrie na mňa, ja ju pochválim a hľadáme ďalej človeka.. Nemá potrebu zvieratká, čo vyhnala, naháňať a nezabúda, že hľadá človeka a treba ho po nájdení označiť.. :jop:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Predchádzajúci

Späť na Poľovnícka kynológia