Potreby pre poľovníkov

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 01.05.2017 16:11

Ja to potrebujem ako rušivku, tj. ako top zaujímavý pach, ktorý ho musím naučiť ignorovať. Vysoká to bude určite, myslím, že aj tá líška by mohla byť. Taký diviak asi nebude atraktívny - pre mňa by nebol. :lol:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod Lindchen » Pon 01.05.2017 16:14

Najatraktívnejší pach ako rušivku? Chceš ho zabiť pri tom odúčaní? :lol: Začala by som asi niečím menej zaujímavým.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 01.05.2017 16:26

To už akože vyšší level. Ďalšie rušivky budú napr. koža zo slaniny a podobne, takže sa bude musieť chlapec snažiť. Hlavne to potrebujeme natrénovať.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod Lindchen » Pon 01.05.2017 16:26

Tak držíme palce :jop: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 01.05.2017 16:28

Dík. :smile: Pripraveným šťastie praje. :lol:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod lucik » Uto 02.05.2017 16:51

pachy zveri - aspoň tie americké, ktoré máme v ponuke my, ľuďom nejak extra nepáchnu, ani sa to nejak špeci neskladuje, normálne pri izbovej teplote v origoš plastovej fľaške.. má to olejovú konzistenciu (a je to mastné), tak bacha pri prasknutí/prenášaní, atď..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod wer » Štv 04.05.2017 15:46

to je sranda... to je nejaka vodicka a tym sa pokvapka daky dummik, urobi stopa a podobne? to sa normalne extrahuje zo zveri? a normalne to je pre psa autenticke? :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod Lindchen » Pia 05.05.2017 6:30

Je to taký skôr redší olejček, ale je to tak, ako píšeš - nakvapká sa, môže sa aj riediť (aj sa to odporúča) a na šnúre sa ťahá. Ak má pes aportovať, tak sa stopa robiť nemusí, len sa to niekam do vysokej trávy aleb húštiny odhodí.
Už som videla aj umelé pachy na amazone tuším, vegan :joint: . Na tie neviem, ako psy reagujú.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod wer » Pia 05.05.2017 7:07

:heh: To nejak postrada zmysel, kedze pointou celeho je ucenie na zver... Jedine, ze to chcu pouzit ako zuzkabluzka...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod elfinka » Pia 05.05.2017 8:08

Má to zmysel podľa mňa, keď chcú ponúknuť psovi prácu podobnú pôvodnej ale nechcú pri tom ubližovať naozajstnej zveri

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod Lindchen » Pia 05.05.2017 9:32

V čom to pre teba postráda zmysel? Umelo vyrobené pachy sa používajú dlho, nie je to novinka tohto storočia ani minulého. Dobrý poľovník nepustí nezacvičeného psa na živú zver, ani na teplú či studenú stopu. Z výcvikového hľadika je to problém, na pach treba aj navykať a malo by to byť kontrolované (pes nesmie prebiehať z jednej stopy na druhú, ani na inú zver). Nezaučený pes behá z jednej stopy na druhú ako splašená kobyla a nič nedokončí, nenaučí sa systematickej práci.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod wer » Pia 05.05.2017 9:43

lindchen, ale vegan asi nepusti psa za zivou zverou nikdy... preto mi pride ujete ho na to ucit. to som tym chcela.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod clupko » Pia 05.05.2017 10:16

ale vsak nahrada, nie? ked niekto chce polovneho psa, ale nechce na ozajstne polovacky, a pritom chce psovi dopriat to vyzitie, na ktore bol slachteny.. idealne. to mas ako s vege parkami :lol: chces parky, ale nechces maso. tak mas vege nahradu, ktora to pripomina.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod wer » Pia 05.05.2017 10:19

vidis, ani tomu nerozumiem. :heh: osobne nehladam ziadne nahrady, nechcem si suplovat chut masa.

a chudak pes. ani nevie, ze nahana umelu kacku. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod clupko » Pia 05.05.2017 10:27

Offtopic: akoze tym vege salamam az tak nerozumiem ani ja, bud to maso chcem - tak si ho dam, alebo ho nechcem - tak sa ho nebudem snazit napodobnit... ale tak principialne chapem, ze je po tom dopyt.
a vsak pes v pohode, nie? nakoniec tu umelu kacku aj najde. nie ako chrty na dostihoch
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia