Surová strava a diéta

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod drymarchon » Sob 06.12.2008 23:20

Tobin píše:Co to znamena, ze pohybu mame dost? Agility, coursing - malo, malo, a tu pes spotrebuva energiu zo sacharidov, tukove zasoby zostavaju takmer nedotknute. Behanie pri bicykli - OK, ale kolko? 20, 30 km? Hodinka behu je tak minimum. Denne. Vybehanie so psami... ako dlho? aspon 2-3 hodinky? Je potom unavena? Pohyb je a+o pri chudnuti... :yes:


no vyjadrila som sa asi trochu zle, tým pohybom myslím vychádzky, to je momentálne tie 3-4 hodinky denne, ale cez sviatky keď budem viac doma, to bude tých 4-6 hodín, v lete to bolo aj viac, ako kedy. s behom je problém, keďže sa jej nechce. pri bicykli sme behávali na jar, asi tak 2-3 hodiny, neviem koľko km, ale máme s tým dosť problém, pretože ona moc pri bicykli behať nechce, ťahá do zadu. sama sa nevybehá tak aportujeme, bláznime sa a tak. behá len s niektorými psami (vyberá si) a bohužial títo psi sú pomerne málo pustení, ale občas sa naháňa aj s cudzími. agility a coursing som uviedla len ako príklad, keď sme boli v tábore, myslela som totiž že niečo zhodí a keď sme prišli domov tak som zistila že pribrala :ua:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Aris » Ned 07.12.2008 13:35

Ja sa ( skoro) vždy vraciam s prechádzky ked vidím, že už nevládze. Aportujeme, naháňame sa, dnes sme spolu na prechajde nosili drevo( Rony len také lahšie okolo 0,5kg). Na dvore trénujeme agillity ak sa všetko vydarí tak okolo Nového roku trénujeme už normal na cvičáku. A schudol. Neubrala som zo stravy. Ale v tvojom prípade by som ubrala. Zákázala by som členom rodiny aby jej niečo hodili. Ja ked zistím, že mu niečo hodili nedám mu večeru. Tak sa naši naučili. Ked ešte pamlskujete tak by som vždy upravila večeru podla toho kolko pamlskov/kalorii zjedla
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Tobin » Ned 07.12.2008 19:37

Aris píše: Zákázala by som členom rodiny aby jej niečo hodili.

Ano, velmi spravna pripomienka. Ak mu bude ostatna rodina nieco potajme podstrkovat, cela dieta bude neucinna...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Cathie » Ned 07.12.2008 21:04

Naposledy som sa s malou vracala unavenou z prechadzky, ked mala dva a pol mesiaca, odvtedy ee :angel: aj keby 3 hodiny lietala, na nej unavu vidiet nebude.. iba si po prechadzke chvilku pospi a tym unava skoncila :lol: Takze dufam, ze nebude potrebovat chudnut nikdy nejak extra, lebo neviem ako by som zvysovala pohyb :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Aris » Uto 09.12.2008 10:31

To isté Rony, ale už viem, že ked sa vrátime a 20min. si pospí, že je uvanevý
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Breoska » Sob 11.04.2009 21:46

Breoska
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Bydlisko: Senkvice

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Amaguk » Sob 11.04.2009 21:48

:nwm:
si si ista, ze si v spravnej teme?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Spark » Str 15.04.2009 12:59

Mňa by zaujímala "VETERINÁRNA DIETA" v barfe.

Keď havo dostane hnačku, alebo z inych dôvodov veterinár nasadí veterinárnu dietu: pre granulákov dietne granule, pre požieračov varenej stravy kuracinku z ryžou.

Čo nasadiť ako žalúdočnú veterinárnu (krátkodobú) dietu BARFISTOVI?
Spark
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Spark » Str 15.04.2009 13:01

Amaguk píše::nwm:
si si ista, ze si v spravnej teme?


Breoska asi poslala foto vyhladovaného diétistu. Tie smutné oči ... ach tie hladné oči ... :lol: :ha: :lol: :ha:
Spark
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Amaguk » Str 15.04.2009 13:02

ja tiez davam kuracinu s ryzou plus probiotika - a tie nam zatial zabrali najlepsie


Spark píše:
Amaguk píše::nwm:
si si ista, ze si v spravnej teme?


Breoska asi poslala foto vyhladovaného diétistu. Tie smutné oči ... ach tie hladné oči ... :lol: :ha: :lol: :ha:

:haha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod shirae » Str 15.04.2009 16:59

ano ano,my sme mali dokonca od vetky naordinovanu kuracinu s ryžou, keďže barf tak surovu kuracinu samozrejme. to bolo vtedy ked som ju ucila stekat na klobasku a ani som si neuvedomila- koliesko za kolieskom celá bola fuc, a steniatko :kak: :kak: :kak: :kak: a zrovna druhy den sme isli na ockovanie. hned prvé otázky: steniatko je zdravé? culé? papá? nevracia? nehnackuje? :aaa: :aaa: :aaa:
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod drymarchon » Pia 31.07.2009 16:02

Tak musím sa pochváliť, hoci som dlho otálala, pred mesiacom som úplne prešla na BARF. Lilla vtedy vážila 17,9 kg a mala som obavy, aby nezačala ešte viac priberať. Dnes sme sa boli vážiť a váha nám ukázala 16,6 kg :jupi: :jupi: a to som tento posledný mesiac mala fakt málo času a prechádzky boli teda nič moc. S granulami sa nám nedarilo schudnúť ani s každonenným behaním, takže už som rozhodla, že na barfe zostávame :no: som veľmi spokojná, ako aj s váhou (chcem to dotiahnúť aspoň na 16kg, možno aj menej) tak aj s kvalitou srsrti a čubine to moc chutí, takže :jop: :jop:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod chora.vrana » Pia 25.03.2011 15:08

Ahojte :smile: jaa by som sa potrebovala spýtať tiež na diétu, keďže takto o BARFe som si čítala takto podrobne asi prvý raz, potrebovala by som aby naša fena schudla aspoň 5 kíl, teda aby sa dostala naspäť na svoju pôvodnú váhu ktorá sa pohybovala od 30-33kg. Je to labradorka krížená s pitbulom, takže psík je to väčší problém je že nebývala s nami a majitelia, ktorý ju mali ju moc vykŕmili, teda dostávala krmivo spôsobom odpadkového koša, takže stále, a veľa a všetko. Nemá problém so surovým mäsom, s vareným, s ocovím, možno troška so zeleninou, ale aj to dokáže zjesť, keď je hladná. Len by ma zaujímalo lebo odporučili mi na jednej stránke túto BARF stravu a aj BARF diétu a tak nejak som sa dostala sem a chcela som sa teda nato opýtať. Lebo neviem ani kde si mám nájsť koľko teda gramov má môj pes dostať denne takejto stravy...býva to na granuliach, ale ona mala lightky neviem koľko a nespravilo to nič :nie: je to dosť aktívny pes aj napriek tomu, že je teraz obézna, bývame s ňou vonku tak 5 hodín denne, poďla toho ako je čas, tým myslím školu, alebo robotu, ale zvyčajne je to tých 5 hodín + - . vonku stále lieta za loptou, behá, skáče, pláve, naháňa sa, teraz ju aj tak vynaháňame a vyaportujeme, že dojde domov a odpadne si lahnúť, len teraz vydrží trochu menej kvôli jej kilám kedysi behala aj 150 hodín denne, teraz je po chvíli unavená ale nútime ju k pohybu, no a vlastne tym som chcela povedať, že pohybom by sme sa zariadiť vedeli, ale strava vôbec nechápem, funguje to teda tak, že bude jesť všetko surové, a teda keď diétu, že jej dáme surové kuracie mäso a ktomu čo? tie vločky, alebo ryžu? alebo to osobne, chápem, že k tomu môžme dávať ovocie a zeleninu, ale ja by som chcela nejakú radu, že ako jej to porciovať, počula som tu už aj o tom jednom "pôstnom" dni. Ona je zvyknutá jedávať dvakrát denne, teda ráno a večer, ja by som teda len chcela poradiť, že čo a kedy jej to dávať, napr. ja neviem ráno vločky, večer kuracie mäso alebo ako? a ešte tie mliečne výrobky to čo zahŕňa a kedy jej to podávať, z mliečnych výrobkov sa nepriberá? a keď jej dám 2x do týždňa surové vajce ako som tu čítala z toho sa nič nepriberá?
Dúfam, že vás moje otázky neotravujú, ale v tomto som nováčik,
Ďakujem vopred :smile:
chora.vrana
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod katkariinka » Pia 25.03.2011 15:18

mila vranka, nastuduj si zakladne pravidla BARFovania - uplne prva tema v tomto subfore, je toho vela, ja viem, ale su tam ozaj hodnotne informacie a skusenosti. Tiez som sa tym preluskala. Prip. si kup knihu, napr. Zdrava vyziva pro psy - BARF (Schafer, Messika). Mala a sikovna knizka.
Samotnu hmotnost budes regulovat najma dennou davkou, menej tucnymi masami a krmenim bez obilnin - teda ziadne pecivo, ryza, cestoviny.
Ale zakladom je nastudovat si principy.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Sunny » Pia 25.03.2011 15:22

Princípy BARFu tu boli popísané veľa krát, koľko čoho, v akom pomere (v tej téme, do ktorej si písala prvý krát). Viem že je tam toho veľa, kopa vecí sa tam ale opakuje a ak budeme každému novému písať zase to isté dokola, tak bude mať téme ešte viac strán a už ju vôbec nikto nebude čítať. Papier, pero, čítať, robiť poznámky...
Prípadne veľmi pekne to je popísané, zhrnuté a spracované tu: http://www.tatranskaafrika.sk/barf.html Bez znalosti základov sa do BARFu nepúšťaj, lebo narobíte viac škody než úžitku.
A keď budeš vedieť tie základy, tak potom zásady diéty - psovi dávať 2% z váhy (nie aktuálnej, ale tej, ktorú chcete dosiahnuť). Mäso dávať chudšie, bez koží, vyhýbať sa mastnému, cestovinám, to sú všetko priberacie veci. Aby nebol pes moc hladný, dá sa množstvo jedla navýšiť pridaním zeleninky - super "zapchávač žalúdka" je napr. šalátová uhorka.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava