Preprava psa v aute

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod wer » Štv 05.01.2017 8:37

No ved pasy su hodne nebezpecne pre psa! To je uuuplne cosi ine ako ludske. Maleho pri silnom naraze to kludne zabije
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod moschino » Štv 05.01.2017 8:39

ok, len sa pýtam, ja neviem
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod wer » Štv 05.01.2017 8:43

Tak si porovnaj ako funguje ludsky a psaci. Odhliadnuc od toho, ze postroj pri naraze praskne ako nic
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod moschino » Štv 05.01.2017 8:46

Ale ja nemyslím teraz nejaky trixie autopas. Nieco taketo som myslela
Prílohy
Screenshot_20170105-084427.png
Screenshot_20170105-084441.png
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod pigie » Štv 05.01.2017 8:52

Ved preto ja nevozim v klietke, ktora je bezpecnejsia pre velkeho psa, ale tam dole pod nohami, kde ho to oplieska o polster rovnako akoby ho to otrieskalo o stenu klietky, akurat ten cast narazu pohlti. Polstrovane klietky, ktore by pohltili naraz, ako napr. autosedacka nevyrabaju, lebo psi by to znicili raz dva :heh: Mne pre maleho psa proste prislo najvhodnejsie ho vozit tak, ked je aj naraz, tak sa deformuje vyssia cast, nez podvozok. Moj otec bol pri autonehode, kde auto bolo na padrt, ludia vazne zraneni - este za sociku a spod noh spolujazdca im vybehol maly biely pes, ktoremu nic nebolo. Akurat v starych autach bolo priestoru pre nozicky aj vpredu o dost menej ako teraz. Si nevyberies. Pri psoch ide o to, aby nezabili posadku, ci je to postroj alebo klietka. Klietka je isto bezpecnejsia pre psa ako postroj. A cim je tam pes natlacenejsi, ale zaroven sa moze otocit, postavit sa a lahnut na bok, tak je to bezpecnejsie aj pre neho.
A na hentie pasy by si musela mat crashtesty, su? Inak je to stale len bytelnejsi postroj.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod moschino » Štv 05.01.2017 8:55

Su nejake http://www.centerforpetsafety.org/cps-certified/sleepypod-clickit-sport/
Videla som uz dost takych testov a postroj a pas to zvycajne nevydržali. Tu ano :nwm:

pigie, ako ho tak upevňuješ? o čo?
Ešte ma napadá klietka vzdau pod nohami. Baxyho asi nie, ale Frapyho by sa mohla zmestiť :nwm:
Naposledy upravil moschino dňa Štv 05.01.2017 8:57, celkovo upravené 1
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod wer » Štv 05.01.2017 8:57

a to ho udrzi nehybneho? lebo ak je tam vola, ze si moze chodit ten pes - uz aj statie je podla mna zle...
najlepsie podla mna dobre upevnena prepravka primeranej velkosti na zadnom sedadle. to pevne upevnenie pokulhava ale - diera na trhu :heh: - zislo by sa cosi zacvakavacie ako autosedacka pre deti...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod moschino » Štv 05.01.2017 8:58

to inak nie je zlý nápad, mohol by to už niekto vyrobiť :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod pigie » Štv 05.01.2017 9:00

moschino píše:Ešte ma napadá klietka vzdau pod nohami.

Uplny ideal, mne keby sa tam zmestila, tak je tam (za vodica sa nezmesti, lebo by chlap nemohol soferovat a pod autosedacku sa nezmesti, lebo tam ma autosedacka nohu, kedze je protismerna). Uplne vazne. A uchytavam o sedadla, bud predne, alebo zadne. To, co sa nehybe. A klietka sa tam da uchytit tak, aby sa ani nepohla, aj ked sa auto prevrati hore nohami. U nas v aute urcite.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod moschino » Štv 05.01.2017 9:04

ja som malá, sedadlo mám dosť vpredu, aby som dočiahla na pedále, za mňa by sa mohla zmestiť. Musím to nejako vykoumať, lebo nejako nemám predstavu, ako to tam dostatočne dobre uchytiť. Trochu mám strach, že pri havárke by sa sedačka posunula dozadu a pripučila ho. Ale to sa asi neposunie dúfam.

edit: petbox asi už stráca zmysel, že? nie je síce taký pevný, ale ak sa sedačka neposunie, nemal by sa rozbiť :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod martin_s » Štv 05.01.2017 9:36

moschino píše:to inak nie je zlý nápad, mohol by to už niekto vyrobiť :angel:

https://www.sniffery.com/shop/jet-set-f ... connection

Inak pripojit isofix k petboxu by nemal byt az taky problem...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod gaidheal » Štv 05.01.2017 9:45

a v tých klietkach a boxoch je to výhodnejšie aj z hľadiska prípadného zásahu. Lebo my síce v prvom rade riešime, aby sa havikám nič nestalo, ale priorita je posádka, takže ak je pes v popruhoch a šofér v bezvedomí, tak neviem, ktorý záchranár si dobrovoľne vleze do auta k takému ovčiakovi a bude mu šahať na pána, to sa môže veľmi ľahko stať, že ho picnú. Preto aj trvajú na tých košíkoch počas prepravy.
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod wer » Štv 05.01.2017 14:18

inak. ked, tak treba investovat do dobreho auta - to dokaze zazraky obcas, ked pozeram tie crash testy...

a tiez si nemyslim, ze najbezpecnejsie miesto je na zemi. vsetky tie bezpecnostne systemy riesia predovsetkym hlavu, brucho a hrudnik cloveka - nie nohy.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod wer » Štv 05.01.2017 15:36

ako pozeram tie crash testy - to je inak zaujimave. napr taky 100 % celny naraz moze byt lepsi (bezpecnejsi) ako 25 % prekrytie (ze len rohom liznute). a cloveka to zvadza strhavat volant...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod Margita » Štv 05.01.2017 15:37

tak myslim,ze strhnes volant tak automaticky,ale tak,ze to najviac schyta ten prisediaci,lebo to rovno napalis nanho
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy