Kynologia a spolocnosť

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Kynologia a spolocnosť

Poslaťod DogloverZV » Ned 25.12.2016 22:39

Caute ludia mam jednu otazku, a kedze som na nu nikde nenasiel odpoved pytam sa tu, takze oslovujem hlavne ludi co robia kynologiu a zaujima ma to ci sa da zo psom s ktoreho cvicite na rukav, na vystekanie atd zit ako zo psom ktory je vychovany ako domaci milacik,spolocnik, treba davat viac pozor na takehoto psa, co sa tyka ludi v blizkosti,deti a novych ludi?
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod wer » Ned 25.12.2016 22:42

Ako na ktoreho. :no: Nesuvisiace s vycvikom obrany

Teda. Ak je vedena zle, tak moze to zanechat nasledky. A tiez nemam na mysli obrany robene do praxe.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod DogloverZV » Ned 25.12.2016 23:30

Proste clovek robi zo psom zo zabavy sport. kynologiu, a nastane taka situacia ze napriklad niekto na teba z dialky zakrici, alebo ta vidi s niekym v blizkom kontakte tak ci v hlave "neprepne" Mód obrana ze aha ja som na treningu a uz bude...neviem no ta kynologia ma vkuse laka, ale chcem psa ktoreho bude moct hoci kto pohladkat, ktory bude u mna hoci koho s radostou vitat atd, a neviem ci sa to takto da, tiez neviem ci je dobre ze buduci pes bude v byte s rodinou tak ci sa to da mat takeho sportovca v byte
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod wer » Pon 26.12.2016 7:47

Tak moj obrany-neobrany cudzich nevital ani ako stena... Proste povaha. Ale nenapada bezdovodne, cudzich ignoruje, dnu nepusti nikoho, pohladkat sa necha s nevolou. Ale som obozretna, napr decka k nemu hocake nepustam, aj ked deti ma rad a mal kamosa maleho suseda... Neviem, akeho psa planujes, ale pes-samec NO je vacsinou proste taky (aj by mal byt) - nepodplatitelny strazca, vyrovnany a sebavedomy. Aj ten predchadzajuci bol, ale s tym sme robili obrany do praxe, takze aj to ho ovplyvnilo.

A mam psa dnu, vacsinu casu prezil na sidlisku, aj vsade na dovolenky chodil so mnou bez problemov- aj v chorvatsku bol 2 krat :heh:

Co sa tyka obrany - ak robis sportove, tak pes si to spoji len a len s cvicakom a s rukavom - takze nie, ked z dialky niekto zakrici - pes v tom obrany vidiet nebude. Ale napriek tomu, tvoj pes nemusi byt vitaci...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 26.12.2016 8:38

Pri tejto téme som si spomenula na jeden zážitok. :lol:
Stmieva sa, odkladám si ruksak, priväzujem psa. Odbieham a po čase sa vraciam k ruksaku. Zrazu po mne skočí kamoškin pes a kusne ma do ruky. Ruka nemala ani škrabanec, keďže som mala oblečenú teplú chlpatú mikinu, ale zostávam fakt nepríjemne zaskočená. Pointa príbehu bola, že kamoška si hodila ruksak neďaleko môjho, priviazala tam psa/psy, no a predmetný pes bol pred x rokmi cvičený na obranu vodítka/paničkinho ruksaku. Samozrejme nebol teraz pod povelom, so psom sa poznáme dlho. A nie raz som k nemu priviazanému išla. :lol: Ako malý pes, nič sa nestalo, možno svoje spravila aj tma. :nwm: Potom sme ešte párkrát navodili tréningovú situáciu, už aj s povelom pre psa.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod Lindchen » Pon 26.12.2016 8:45

Mne to robieval Arisiak, že nepustí napr. pri jazere k našim veciam, príp. sa stavia predo mňa, ak sa náhle blíži cudzí človek priamo na mňa. Spozornie a vrčí. Ak je niekde uviazaný, neznámym človekom sa odviazať nedá. Cvičený na obranu nebol, niektoré psy sú také. Hladkať sa dá s nevôľou, príp. vôbec, nikoho nevíta okrem rodiny a veľmi dobrých známych, niekedy ani tých nie. V jeho prípade je to skôr povahový defekt, bígl taký byť nemá. Len teda, že takto sa môže správať akýkoľvek pes, bez ohľadu na plemeno a stupeň výcviku.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod wer » Pon 26.12.2016 8:56

Zuzkabluzka, len podotknem, aby nedoslo k nedorozumeniu - ten maly pes, co spominas - ak bol cviceny podla skusobaku na strazenie veci - isto to bolo robene cez rozvijanie zloby. Tam je to cele bez rukavu a akehokolvek kusania, cisto na osobu. Takze necudo, ze si to mohol zle spojit.

A teda pomimo, ja som alergicka na robenie obran s kazdym jednym psom, co dojde na cvicak - ono to stale vidat na niektorych zaostalych cvicakoch. Obrany sa maju robit so psami, ktore maju na to nervovu sustavu. A figurant ci psovod maju mat dost skusenosti.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod Elis » Pon 26.12.2016 9:36

zuzkabluzka píše: no a predmetný pes bol pred x rokmi cvičený na obranu vodítka/paničkinho ruksaku. Samozrejme nebol teraz pod povelom, .


Offtopic: to ze je pes schopen hlidat veci je jeden z duvodu, proc si ho clovek kdysi domestikoval :no:
me prijde docela smutne, ze ted se to bere jako "asi chyba vycviku", kdyz pes samostatne zasahne :ua:


Ne obrany mi strpcuji zivot "se sportakem", spis ta psi neomalenost, nebo jak to napsat, kterou moc neusmernuju, protoze mi v podstate na sport vyhovuje - vsechno delaji naplno. A to - i kdyz je to fakt v dobrem - desi lidi :ha:

steneti jsou dva roky a letos prvni svatky se chovala "normalne" = prijde po vsech 4 k detem, se vsema 4ma nohama na zemi se zastavi a necha se bez pohnuti pohladit od prvniho setkani ne az po 2hodinove prochazce :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod wer » Pon 26.12.2016 9:44

Elis píše:Offtopic: to ze je pes schopen hlidat veci je jeden z duvodu, proc si ho clovek kdysi domestikoval :no:
me prijde docela smutne, ze ted se to bere jako "asi chyba vycviku", kdyz pes samostatne zasahne :ua:


Ne obrany mi strpcuji zivot "se sportakem", spis ta psi neomalenost, nebo jak to napsat, kterou moc neusmernuju, protoze mi v podstate na sport vyhovuje - vsechno delaji naplno. A to - i kdyz je to fakt v dobrem - desi lidi :ha:

steneti jsou dva roky a letos prvni svatky se chovala "normalne" = prijde po vsech 4 k detem, se vsema 4ma nohama na zemi se zastavi a necha se bez pohnuti pohladit od prvniho setkani ne az po 2hodinove prochazce :ha:

Offtopic: tak ale gro ludi robi sportovku len ako cosi pridruzene a nepodmienuju k tomu zivot a spoluzitie... to je skor vynimka a vacsina to nepovazuje za potrebne. :lol: takze psik ma chodit pekne pri nohe po ulici a byt kludny, neskakat, nezrat nic len tak a tak podobne... :angel: ale to sme uz asi mimo...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod hisham » Pon 26.12.2016 10:01

Tak ja mam doma najvacsieho vitaca... Miluje ludi. Ale zaroven uz viackrat potvrdil, ze rozlisuje situacie. Obrany nam nijako nezasiahli do bezneho zivota, aj ked stat sa to urcite moze.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod Elis » Pon 26.12.2016 10:08

wer píše: takze psik ma chodit pekne pri nohe po ulici a byt kludny, neskakat, nezrat nic len tak a tak podobne


:joint:
tak v tom pripade nevadi ani tahle pojata obrana :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod DogloverZV » Pon 26.12.2016 11:49

No tak na toto by som volil Malinu alebo NO a tiez asi len fenku aj ked viem ze pes by bol lepsi..ale k veci ano chapem ze to ma pes aj v povahe, ale kolko takych nieje, ze si davaju pozor na kazdeho, vsetko strazi a pod. Viete vzdy ma to tahalo k tej kynologii, najmä pre tu ovladatelnost psa, akciu na obranach atd, ale zaroven by som chcel psa dobraka u ktoreho by som nemusel davat vzdy pozor pri detoch, alebo aj inych ludoch...
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod wer » Pon 26.12.2016 12:06

NO a ani MLN vseobecne nemaju co byt priatelski k cudzim... :nwm: a nema to nic s vycvikom obran.

ked, tak urcite radsej suku a hlavne aj vyberaj jedinca - submisivnejsieho, nepresadzujuceho sa, ziaden dravy akcnak.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod Crossa » Pon 26.12.2016 12:13

Ak chceš, daj vedieť a prídi sa pozrieť na tréning k nám alebo do spomínanej Lukavice. Môžem ti ukázať aj exteriérových aj pracovných jedincov.
Nerobíme žiadny profi šport, ale všetky naše psy spoľahlivo hryzú a nemajú problém fungovať v normálnom živote.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Kynologia a spolocnosť

Poslaťod akuk » Pon 26.12.2016 12:31

Elis píše:steneti jsou dva roky a letos prvni svatky se chovala "normalne" = prijde po vsech 4 k detem, se vsema 4ma nohama na zemi se zastavi a necha se bez pohnuti pohladit od prvniho setkani ne az po 2hodinove prochazce :ha:

:heh: :jop: presne viem o com hovoris :lol:
DogloverZV píše:akciu na obranach atd, ale zaroven by som chcel psa dobraka u ktoreho by som nemusel davat vzdy pozor pri detoch, alebo aj inych ludoch...

ja teda do toho prd vidim, mame zakladnu ,,sidliskovu poslusnost,, a vrtulu v zadku, ktoru neskonale lubim :hi:
len si neviem dobre predstavit ocakavanie, aby bol ako nadupany automat, taky spachtos :lol: :angel: v poslusnosti v beznom ziti a pak dravy kusac na obranach, s prejavom radosti z cinnosti
to zivocisno nejak vylucit v beznom zivote, no nevim :nwm:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Ďalší

Späť na Športová a služobná kynológia