Plemena vhodne na obrany

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pon 28.11.2016 16:58

jaj pardon :hi: mishel, asi si sa mala tiež uraziť, keď si obrany nikdy nerobila, čo sa vyjadrujes!! :au:

jak v škôlke, prisahám
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 28.11.2016 17:04

Shel, ty môžeš prispievať len o OB a genetike, Mishel len o westíkoch, wer o obranách vs NO, Elis o obranách vs CC a ja len o... Vlastne o ničom, lebo som aj tak stále za vadnú. :haha:
Sorry, musela som. Že vás to stále baví. :haha:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Pon 28.11.2016 17:07

ja to tu citam, ale vobec nechapem, o co vam ide :heh:
cast hovori, ze aj s plemenom pre danu cinnost (sport, pracu) netradicnym sa ta cinnost moze dat robit, a druha cast hovori, ze .... co? sorry :nwm: ze sa to neda? alebo ze sa to nema?
ale tu poznamku o OB a ze sa wer nema vyjadrovat som fakt ze uz vobec nepochopila. to akoze preco :otaznik: ze budeme teraz vztahovacni, hej?

a zacalo to tym, ze chalan povedal, ze by chcel aj obrany skusit, a niekto spomenul KK? vsak ale asi je kazdemu jasne, ze ked si vezme KK, nebude mat asi v obranach take ambicie ako keby si bral NO :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod MisheliQ » Pon 28.11.2016 17:07

Pokiaľ sa skúša len to, či pes ide do umelej nory, ťažko hodnotiť. To môže byt problém zo začiatku pre veľa psov a rôznych plemien. To nie sú moje slová a je to len časť. Preto píšem, že sa budem riadiť radami a hodnoteniami od skúsenejších :)

Ale noooo, veď diskutujeme len
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 28.11.2016 17:14

Bolo to myslené asi inak.
Elis píše:
Shel-chan píše:tak tak, škoda niečo písať

neboj, aj kopa ľudí čo OB nikdy nerobila sa k tomu vehementne vyjadruje


no wer, ne ze jeste nekdy k ob neco napises. nedej boze s treninkem pomuzes :angel:

Shel-chan píše:trafená hus zagagala :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 28.11.2016 17:16

wer píše:Misheliq, ty robis obrany?

TOTO nemám rada na niektorých. A čo, keď nerobí obrany, nemôže sa k tomu vyjadriť? Alebo ak niekto iný nerobí niečo aktívne, tak sa k tomu nemá vyjadrovať? Ľudia, zobuďte sa. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 28.11.2016 17:22

Vikiki, ani ja to nemam rada, ale z kontextu mi vyplyva, ze niekto nema ani sajn, ako.maju obrany vyzerat a o com to je.
Ked radime kk na obrany, moze byt husky na aportovanie a poslusnosti. By sompovedala, ze pravdepodobnost je este vyssia. Uplne trapna cela debata. Ale v podstate som vdacna, take dobre prefackanie. :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Diskusia z "výber správneho plemena pre mňa"

Poslaťod clupko » Pon 28.11.2016 17:39

ale vsak tu nikto neradil KK na obrany :oo: iba bolo povedane, ze ak si vezme KK (co by splnalo jeho ostatne poziadavky), tak mozno aj obrany by sa dali skusit. alebo som to zle citala :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Pon 28.11.2016 18:39

Vikiki22 píše:Bolo to myslené asi inak.
Elis píše:
Shel-chan píše:tak tak, škoda niečo písať
neboj, aj kopa ľudí čo OB nikdy nerobila sa k tomu vehementne vyjadruje

no wer, ne ze jeste nekdy k ob neco napises. nedej boze s treninkem pomuzes :angel:

Shel-chan píše:trafená hus zagagala :ach:


Viki, diky, ale opravdu nejsem natvrdla a presne vim, ze to bylo na me. nebylo to koneckoncu poprve :ha:
a asi se s tim naucim zit :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Puk » Uto 29.11.2016 10:39

wer píše:No to je ta nekritickost :ach:

Pracovnym je pes, co urobi baf-baf, alebo zlozi SOP... Kam sme sa to dostali...


Offtopic: wer, ale tento trend tu beží už roky - zjednodušovať, zľahčovať, rozkladať, znižovať náročnosť. A potom vymýšľať, ako to na najvyššej forme ohodnotiť, tak zase vymýšľame trendy... :ua: Miesto toho, aby sme to, naopak, "pritvrdili" na prospech veci, a ukázali kto na to má a kto nie :pac: Žiaľ, v Ipe tak ako v nároďáku, spojené to nádoby... A odvolávať sa na to, že takto sa podchytí záujem, pritiahnu ľudia a ďalšie perly, je marketing pre hlúpych. Leda tak trt a dva orechy. Urobí sa žiaľ len to, že sa dokafrú (dokafrali), aj tie plemená, ktoré to majú v popise práce a pre ktoré je nejaká tá skúška markerom k zaradeniu do chovu. A tak máme mrtě chovných zvierat na ktorých by sme chovať nieže nemuseli, ale ani nemali, lebo... Ale však na druhej strane potom máme členov, členské, poplatky za služby, a tak sa to všetko roztáča do akejsi špirály ničotnosti... No a zdanie progresu kynológie je na svete.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Diskusia z "výber správneho plemena pre mňa"

Poslaťod pali » Str 10.01.2018 10:39

Zaujímavá téma. Chcel by som sa spýtať na váš názor na plemená, alebo skôr pracovné línie v plemenách vhodné na cvičenie obrany. Možno by sme mohli rozdeliť obranu na služobnú, športovú, na takú, ktorá je bez nácviku a nakoniec preventívnu, spoliehajúcu sa na odstrašujúci efekt psa. Tieto kategórie sa samozrejme všemožne prelínajú.
Podľa mojich informácií sa na služobnú obranu hodia pracovné línie NO, BOM, RTW, DOB, možno niektoré línie bandogov, bradáčov.
Na športovku sa hodia pracovné/šport. línie NO, BOM aj ostatní belgickí ovčiaci, bradáči, RTW, DOB, možno BŠO, holandskí ovčiaci.
Aj bez špeciálneho obranárskeho výcviku je použiteľných mnoho línií v NO, BOM, RTW, DOB, bradáčov, mnoho pastierskych plemien, ktoré sa hodia najmä ako strážcovia domovov ako KAO, SAO, kangal, šarplaninac, čuvač, kanárske, argentínske a malorské dogy, brazílske fily, cane corso, pitovia, stafordi, bandogy, tosy, boerboely.
Len vzhľadom dokážu odstrašiť všetky spomenuté plemená plus veľmi veľa ďalších, až na malých spoločníkov, aj keď i tí môžu predstavovať pre útočníka problém, napríklad kvôli štekotu.
To všetko som tu nevypísal preto, že by som bol taký odborník, ale aby sa ostatní mohli k tomu vyjadriť a aby si potom niekto mohol jednoduchšie vybrať obranára, alebo odstrašujúceho sprievodcu.
Naposledy upravil pali dňa Str 10.01.2018 16:55, celkovo upravené 2
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Diskusia z "výber správneho plemena pre mňa"

Poslaťod wer » Str 10.01.2018 10:42

RTW by som uz pomaly aj vyskrtla... ono to zvacsa uz ani kusat nechce... :ua: to leda tak na to strasenie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Diskusia z "výber správneho plemena pre mňa"

Poslaťod hriva » Str 10.01.2018 12:11

Pit určite nie
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Diskusia z "výber správneho plemena pre mňa"

Poslaťod AndreaT » Str 10.01.2018 12:21

Tak čo sa týka RTW, koncom minulého roku som bola pozrieť na IPO pretek a v IPO3 išiel RTW, ktorý išiel ako hodinky. Všetci sme :oo: To bola lahoda pozerať tak obrana ako poslušnosť :jop:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskusia z "výber správneho plemena pre mňa"

Poslaťod elfinka » Str 10.01.2018 12:43

Rtw je stale plemeno ktore ma vlastne MR, MS, objavuju sa sem tam aj medzi vsetkymi plemenami. Stale maju (CR) povinnu skusku do chovu - pes jednicky, suke staci teda ZM. Malo by ist vybrat nieco s cim pojde nejak sportovat spomedzi nich.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách