Mops / Pug (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 11.01.2016 13:20

Jasné, že nepresedí. Ale keď sa s ním pol hodinu zahráš, potom bude hodinu spať. Také malé šteniatko nie je ťažké unaviť. A keď bude spať, tak ho daj na teplé miesto.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod macilaci » Pon 11.01.2016 14:10

Ok, vsak jasné . Len pred spaním sa trasie, tak preto som sa pýtala. Ale iba pred spaním. A kedy ju môžem okúpať , môžem už aspon s vodou? a potom sampon od 6 mesiacov. Kolko dcl vody denne by mala asi vypiť? dakujem
Ak po smrti psi neidú do neba, potom chcem ísť tam, kam oni.

Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne malé chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma.
Pam Brownová
macilaci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 11.01.2016 16:10

Pred spaním jej môže byť zima od únavy alebo je celkovo unavená. To by som nejak neriešila, keď zaspí. Kúpať môžeš šampónom už teraz, keď veľmi chceš. Inak ja vždy odporúčam kúpať len v nevyhnutných prípadoch psov. A koľko vody vypiť... No, koľko jej chutí. Ak sa ti nezdá nejak, že pije až moc veľa, tak nech má vždy čerstvú vodu v dosahu.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod fifa » Štv 12.05.2016 21:07

Tak nas pug si uz konecne presiel haranim.. toto prve haranie trvalo celkom dlho.. Co sa tyka hygieny je uz takmer 100%, uz velmi dlho sa jej nestala ziadna nehoda doma.. Zaciname mat ale problem s vychovou.. Nevieme najst ziadny adekvatny trest :D.. Na zvyseny hlas nejak vobec nereaguje, plesknutie novinami po zadku bere ako najvacsiu hru.. A v poslednom case je jej najoblubenejsia cinnost utekanie ked sme vonku.. Vonku aportuje lopticku, pripadne sa prechadzame, potom jej velmi casto "prepne" a zacne odbehavat prec.. nereaguje na zavolanie, na uplatok jedlom na nic.. proste bezi od nas, nenecha sa chytit, privolat nic, beha jak zajac doslova.. trosku divne to vyzera ked ju nahaname a chceme chytit, ludia si musia myslet, ze je doma priviazana k radiatoru, ze nechce ist domov alebo co..
fifa
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod DiamonD » Pia 13.05.2016 7:36

Ked ju chcete chytit hlavne ju nenahánajte ona to potob berie ako hru. Skôr sa tvárte že odchádzate alebo sa rozbehnite preč. Potrénujte privolanie najskôr doma potom na dlhom vodítku a nakoniec aj navoľno. A trénovať to všade kde sa dá :lol: .Nevolať ju len ked už máte ísť domov ale zavolať odmeniť a zase dať volno. Aby si to privolanie nespájala len s odchodom domov... Vždy ked príde odmenit. Privolanie považujem za najdôležitejšiu vec asi.
Držím palce :ahoj:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Margita » Pia 13.05.2016 8:59

tresty,uplatky,zvyseny hlas...a napriklad nad takym ze odmena,pochvala ste neuvazovali?
dobre odignorovat a zle potrestat...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod silvianaw » Štv 13.10.2016 13:05

Chcela by som si kupit mopslika. Viete mi prosim odporucit nejakych spolahlivych chovatelov resp. chov. stanice? Dakujem
silvianaw
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 14.10.2016 15:59

Na Slovensku asi jediná, o ktorej viem: http://www.pug.sk/ Inak skôr zahraničie. v ČR a Maďarsku ich je viac.
Chovky v ČR: http://www.mopsklub.cz/chovatele.htm
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod PeterFerjencik » Ned 09.12.2018 19:08

Napíšem Vám dôvody prečo si neobstarať mopsa. Čítajte pozorne.
Sme majiteľom mopsa, má rok a rád zhrniem naše BOHATÉ skúsenosti z jeho chovom.
Mať mopsa s papiermi a rodičmi šampiónmi? netreba si myslieť, že to je vždy garanciou čohokoľvek.
MOPS NIEJE JEDNODUCHÉ PLEMENO NA VÝCHOVU.
- nejde o inteligentné plemeno. Pozrite si rebríček. Ani s dobrotkami po 200 až 300 opakovaní nezaručujú, že mopsa bude zaujímať čo od neho chcete. Mops žije hlavne pre seba. Neuznáva autority (netuší úlohu alfa samca vo svorke) a vaše pocity sú mu nepodstatné až ukradnuté. Ak je Vám zle z toho čo robí a dáte mu to najavo vôbec to zním nič nerobí. Podstatný je iba on všetko čo je v okolí má slúžiť iba jemu. Je to egocentrik, nie je rád keď je sám no to je všetko (ste len objekt, on je ako mačka) a k tomu aj blbeček. Výchova nepomáha. Ani u kynológov nepomohla. Určite nie povaľač. Neposedí ani minútu a robí si čo chce. Je nároční na starostlivosť. Potvrdené aj chovateľmi, ktorí sa pýtali, prečo práve MOPS ? no prečo, lebo všade sa píše aké je jednoduché ho vychovať no je to inak. Je náročný aj zo zdravotného hľadiska. Treba si pripraviť peniaze na veterinára. Celkové zhrnutie. Neodporúčame. Ani to pre nich nie je dobré. Majú problémy z dýchaním a ďalšie iného charakteru. Ak chce človek niečo pohodové treba si pozrieť rebríček inteligentnosti plemien a zobrať si toho čo sa Vám páči po stránke inteligencie aj zdravotnej (potencionálnych zdravotných rizikách).Už podobnú chybu s mopsom neurobíme. :haha:
PeterFerjencik
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod vavrena » Pon 10.12.2018 10:04

Díky za bohaté jednoročné skúsenosti, pošleme ti za názor kľúčenku :ahoj:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod kellee » Pon 10.12.2018 10:08

no mozno by bolo lepsie hladat chybu v sebe, nie v tom psovi. :nwm:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pon 10.12.2018 10:09

Vyjadrovať sa o plemeno na základe skúsenosti s jedným šteňatom, je dosť odvážne. :heh: Každopádne, kľučenka ti právom patrí. :yes:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Margita » Pon 10.12.2018 10:09

Sasa, k tej klucenke mu pribal aj slovnik slovenskeho pravopisu :lol:

hlavne,ze ho maju radi
ved to bolo myslene cele tak hobby funny,tak mops asi nema byt preco nejak extra chytry,co potrebuje vediet to mu staci :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 10.12.2018 14:35

Zaujímavé. Ja som mala mopsa 14 rokov a žiadny takýto postreh som nemala. Že by som bola mala doma niečo úplne iné? :aaa: Chlapče, zamysli sa nad sebou.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod elfinka » Pon 10.12.2018 15:27

Mne teda nepride ze by pisal uplne blbosti.

Kratkonose plemeno, ktore sa chova do uplne sialenych proporcii hlavy, fakt nema velku sancu mat vacsie naklady na veterinu nez "normalny" pes?

A ta vychova - no, pan zjavne netrafil plemeno ktore mu sadne, ale je zle ked poukaze na zle stranky? Napriklad Vikiki v tejto teme si sama pisala ze je mops tvrdohlavy. Tak sa nasiel clovek, po ktoreho sa dostalo len info o tom ze ako lahko je zvladnutelny, a teraz ma problem. Je zle ked o tom napise?
Ja tiez mam psa ktory je dost blby a vadi mi to. Kde normalny pes potrebuje na naucenie cviku par opakovani, moj potrebuje tak sto. Tiez mozem za to ja ze je taky? a mam sa nad sebou zamyslat? :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI