Cena šteniat rôznych plemien

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Str 28.09.2016 16:05

Nyssa - nech nezufaju, VZDY sa da dohodnut. Treba nakontaktovat chovatelov - hlavne prvochovatelov a aj kluby samotne, popisat situaciu a tak podobne... Uz sme riesili nejeden taky pripad... Ale nemozu cakat, ze potom si budu moct stena vybrat, bude im pridelene a mozno si budu nan musiet pockat. Ale da sa. Nech isto nekupuju bez PP!
Ale v com je zrada, vacsina takychto lacnejsich steniat je zo spojeni, kde figuruje DBK... Cechy maju totiz moznost do chovu aj trojkovy! pes s cistym psom s cistymi jeho rodicmi a lakte nepozeraju vobec... A preto sa potom najdu tie lacnejsie steniatka, lebo aj tak chceme steniatka... Len kto to kupi, ze? ... Ale u bez PP, tam je to uz cisty masaker a vacsinou to uz ani ako fundel nevypada.
A terajsie vrhy niektore aj tu
http://www.novofundland.eu/inzerce.asp
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Nyssa » Str 28.09.2016 18:03

Dakujem pigie, presne toto som jej dnes vsetko vysvetlila, ked som jej volala o cenu.
Oni su si toho vedomi, len... :ua:
Ved uvidime, co vymyslia, ja som u nich celkovo proti psovi, ale tak podla mna by nemalo mat psa asi tak 92% obyvatelstva :angel:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Štv 29.09.2016 7:20

Ono u fundlov je ta cena vysoka prave kvoli tomu, ze chov toho psa je proste narocny. Nech si hovori kto chce, co chce, to nie je vzhladom na financie pes pre kazdeho... :ua: A uz to nie je co byvalo, co sa tyka zo zdravotneho hladiska a ani z casoveho hladiska. Pes sice nepotrebuje prilisnu starostlivost o srst, ale aj to kefovanie raz tyzdenne niekoho naozaj nebavi a ten pes potom trpi... A apriori treba ratat s tym, ze ten pes bude chory. Uz je ich pomaly viac ako zdravych.. Ja fundla malokomu odporucam a to ich milujem.
Edit: A ked si raz pojdem pre stena, tak budem mat velky problem nieco najst, do coho ochotne pojdem... Tolko k fundlakom :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Aris » Štv 29.09.2016 13:22

Ja by som fundla brala hneď, ja som mega vodny človek a sú to úžasní mackovia, ale tých ale je tam viac ako dosť, takže fundel nikdy nebude.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Nyssa » Štv 29.09.2016 13:36

pigie, ja chápem, že je chov náročný, ale 3 tis €? :oo: veď to je na budku toľko peňazí
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Puk » Štv 29.09.2016 13:37

pigie píše: A uz to nie je co byvalo, co sa tyka zo zdravotneho hladiska a ani z casoveho hladiska. ... A apriori treba ratat s tym, ze ten pes bude chory. Uz je ich pomaly viac ako zdravych.. Ja fundla malokomu odporucam a to ich milujem.:


Tisne sa mi na jazyk otázka : ako je toto pre Boha možné? Za X rokov riadeného chovu? Chovu v chovateľskom klube SKJ a pod hlavičkou FCI? Podľa výsledkov ich "práce" (zdravotný stav plemena) sú to niečo horšie ako diletanti. Predpokladám, že obe organizácie majú v preambule svojho motta Zveľaďovanie chovu (nielen tohto plemena, čo sa týka FCI a SKJ) , zlepšovanie jeho genofondu a zdravotného stavu zvierat... Potom mi táto snaha príde ako keď zo základnej školy vyjde Dežo zo 6 triedy a je poloanalfabet, ktorý písmom zvládne abecedu po L a vie sa podpísať, ale čítať už nedokáže. Ale zato vie veľmi dobre, ako ľudí oje...ť a dostať z nich peniaze. Neviem prečo, ale evokuje to vo mne jeden prímer : obe organizácie do haliera "vrátiť školné"! A ak budete náhodou oponovať, že aj u iných plemien je to podobné, potom len a len podporujete môj názor, že celá SKJ a aj FCI je v konečnom dôsledku na dve veci...
Naposledy upravil Puk dňa Štv 29.09.2016 13:39, celkovo upravené 1
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Štv 29.09.2016 13:38

Ale mu tu mame len jedinu chovatelsku stanicu s tou sumou... Ale je to spicka svetoveho chovu. Maju vitaza cruft's, takze u nich sa najde stena aj za taku cenu (a chovaju pravidelne, isto pravidelnejsie ako ti, co potom daju stena za 300, preto hovorim, ze skor kupis to za 3000 ako to za 300).
Naposledy upravil pigie dňa Štv 29.09.2016 13:43, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Štv 29.09.2016 13:40

Puk - lebo ten chov v podstate nie je riadeny... Preto... Ja som sa kedysi pytala nna to poradkyne chovu, preco su take volne pravidla, ako je mozne, ze taky taky pes nakryje taku a taku suku... Lebo ludia tak chcu, lebo prehlasovali sa take pravidla, lebo... Vsetko je to o ludoch, nie o SKJ ani FCI...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Puk » Štv 29.09.2016 13:51

Všetko je vždy o ľuďoch a peniazoch. O ničom inom. A kynológia posledných 25 rokov zvlášť. FCI a SKJ tvoria Marťania? Ani som netušil... Pigie, načo je potom ale taký organizovaný chov plemena, ktorý speje k samotnej "nepoužiteľnosti" zvierat? A áno je to o ľuďoch, ktorí vedú dané organizácie. Vedenie klubu (zase len ľudia!) by malo byť zárukou odbornosti a prosperity plemena. Ty na jednej strane lamentuješ nad stavom plemena, na druhej strane, keď už zrovna neobhajuješ, krčíš plecami, že veď takto je to vlastne normálne. To je "progres" organizovaného chovu... Pre mňa je to smutné. mimochodom, za "strašne dávnych a starých čias" (viem, budem zase vysmiaty), bol fundlák pracovným plemeno. Neviem si predstaviť, akej práce je schopný ten fundlák dnes (alebo len miernej záťaže) s týmto zdravotným stavom. Zaradenie medzi pracovné plemená malo istým spôsobom aj svoj selekčný tlak na chov. Ja viem pomerne presne, od nástupu ktorých "chovateľov" nastala táto anabáza a viem, že ten priebeh bol aj u iných plemien a aj vďaka komu. Dlho si kladiem otázku : aký je to vlastne pes ten multišampión (to len ako príklad!), keď je maród po fyzickej stránke a neraz aj po povahovej? Ale nakryje temer všetko, lebo veď za ten titul treba priplatiť...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Štv 29.09.2016 13:54

Nie je to o vedeni klubu prave! Je to o clenoch klubu... Je to o tom, co chce masa. Masu jednotlivec neprehlasuje0. Vedenie tvori 5 ludi a klub dalsich 50. Ja to poviem sprosto, ale este my mame celkom dobre podmienky k uchovneniu, aby ti psi neboli uplne frasky, ale u nas sa chova malo... Velmi malo... Sa rodi tak 20 steniat rocne... Cesi su inde, aj vdaka tym podmienkam, co su tam povolene k uchovneniu... Ja sa na to nemozem pozerat, ale oni to tak chcu, im to vyhovuje...
OT : Ja som urcite plecami nikdy nekrcila. Som bola jednou z iniciatorov, aby boli nutne lakte do chovu. Robila som akcie, snazila sa ludom vysvetlit, CO vlastne znamena fundel, ze to nie je o chlpoch a vystavach... Ale ak nenajdes inych takych ludi, tak smola.

Edit: Najviac mi je luto, ze sa vytraca to "vrodene", co ma byt v nich. To uz nik dokopy neda. Nik... V tomto svete, kde sa hladi na krasu a ktora je viac ako ten pud, co v sebe maju :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Nyssa » Štv 29.09.2016 14:15

ja sa ale divím tým chovateľom :ua: to im nie je chu.ovo vypúšťať do sveta takéto šteňatá?
veď nie každý je taký ako ty, pigie, že dá tomu psovi aj posledný cent a minútu voľného času. by som sa hanbila jak pes na ich mieste.
Offtopic: viem, ešte stále mám asi ružové okuliare ohľadom etiky chovateľov
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Štv 29.09.2016 14:23

Co narobime... Niektori to urobia, lebo nemaju znalosti, niektori si myslia, ze DBK nie je dedicna, niektori sa snazia urobit co vedia...
Pre mna najsmutnejsie bolo to, ze ani jeden pes, co dosahoval najlepsie vysledky z nasej grupy, co sme chodili na vodu, tak ani jeden nemal stence, lebo zdravotny stav... A zdravi zase boli ti, co tu vodu nemali az tak v krvi... Z toho mi je strasne smutno. Ze bud alebo :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Puk » Štv 29.09.2016 14:56

pigie píše:Nie je to o vedeni klubu prave! Je to o clenoch klubu... Je to o tom, co chce masa.

pigie píše:Co narobime... Niektori to urobia, lebo nemaju znalosti,


Pigie, ospravedlňujem sa ti. Z Tvojho pôvodného príspevku mi to tak vyznelo.. Teraz si to trochu poopravila.
Budem trochu ale s Tebou polemizovať. Vedenie klubu volia členovia, potiaľ je to OK. Ale veď vieme, ako to chodí. Výbor, najmä ak ho tvoria chovatelia, sa zakope na tých pozíciách temer na večné veky. dohodnú si pravidlá, ktoré vyhovujú im a rozdelia si pole pôsobnosti tak, aby nikomu neliezli do kapusty. To, čo vyhovuje im, paradoxne, temer nikdy nevyhovuje členskej základni... Pretože z tých 50 členov má 15 zvieratá od nich, 15 ich je tých, ako píšeš, čo nemajú znalosti, 10 je to jedno, čo sa deje, hlavne keď im dá každý pokoj. 7, čo majú mäkšie nátury, ovplyvní výbor. No a s 3 rebelmi, čo ako budú mať pravdu, si výbor vytrie anál. Tí by sa aj nasrdili a založili možno ďalší klub, ktorý by mal iné smerovanie, ale to nie je možné. Takže takto to vyzerá vo väčšine klubov. Lenže : výbor zastupuje klub aj po odbornej stránka a je to to, čo píšem v prvom svojom príspevku tučným písmom. A dohliadajúcim garantom by mala byť SKJ. Ja sa pýtam, akú odbornosť v tomto prípade zastáva výbor klubu a dozor na vyššom poschodí? Treba odpoveď? To je gro toho, čo hovorím!
No, ono je ľahšie, napísať ďalšiu kapitolu Kamasutry (vymyslieť nový výstavný titul, lebo veď účasť na výstave = 50 éčok a pohonenie ega majiteľa psa), obuť lodičky, nahodiť dekolt podľa možnosti až na prízemie, ako sa plahočiť v daždi niekde pri jazere... A tak máme načančaného mulťáka, len škoda, že pre život nepoužiteľného... Toto je to, čo ma kvôli psom, lebo si to nezaslúžia, :kak: A že to píšem takto? Mne už môže slovútna SKJ prepytujem...
ale máš pravdu v členoch jednu - nikto neurobí poriadok, kým sa nedajú dokopy oni.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Štv 29.09.2016 15:02

Tak nejak, vo vybore skoncia ti, ktori aspon maju o to plemeno zaujem. Ci spravny zaujem, to je druha vec, ale stale vacsi ako zvysok klubu... Ja som bola vo vedeni a odisla som. Necitila som nic, co by som tam mohla urobit pre plemeno a to co som robila kludne mozem robit aj pomimo klubu... Najvacsi potencial ma zanietenec, ktory chce aj chovat, nie len mat milacika (tak ako chcem mat aj ja len a len milacika), rozumie problematike a ma ciel, co by chcel so svojim chovom dokazat. A takych tu je zopar... A kazdy mieri este k tomu inym smerom.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Puk » Štv 29.09.2016 15:05

Kým ho neznechutia. A to sa podarí hodne rýchlo! :lol:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo