Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Efa » Pon 09.05.2016 13:41

ivana1 píše:No malina skôr, ako doberman, si myslím. Mne je síce ľúto každého psa, čo je vystrnadený zo svorky, ale viem, že niekedy to inak nejde. Ale doberman? Myslím, že hlavne šteniatko by malo byť doma, túliť sa... a treba sa sústrediť na jeho výchovu a aj výcvik....

Ivka asi tak nejak ako si napísala = presne z tohoto dôvodu ku mne pred rokom nepribudol ďalší doberman ale malina ... dobík proste do koterca a mimo svojej svorky nepatrí :nie: a hlavne čo sa týka zimy, tak vzhľadom na kvalitu a dĺžku srsti = krátka bez podsady ak do koterca tak len vykurovaného, avšak pri dobermanoch treba rátať s tým že susedia z toho radosť mať nebudú a pes sa veľmi ľahko môže začať aj sebapoškodzovať ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

husky a deti

Poslaťod maud » Sob 17.09.2016 12:59

ahojte. máme doma 5 mesačného huskyho, ale máme ho len dva týždne. dala nám ho jedna pani, ktorá naňho nemala čas, tak nám ho dala. staráme sa oňho, chodím s ním na prechádzky... čítala som o nich, že majú radi deti, že sa s nimi radi hrajú a že im neublížia. mám päť ročného brata a už ho niekoľkokrát uhryzol. nie veľmi silno, že by až krvácal, ale plakal (a on tak často kvôli zraneniam neplače). ako to mám riešiť? neviem, čo s tým psom robiť. ako ho to mám odučiť? dá sa to vôbec? :ua:
maud
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod ivana1 » Sob 17.09.2016 15:17

V prvom rade musíte ukázať šteniatku, že keď použije zuby, zábava končí. Predpokladám, že sa chcelo len tak hrať. Alebo brániť. A malému braškovi tiež treba vysvetliť, ako a čo môže a nemôže pri psíkovi robiť. Lebo 5ročné deti, ktoré nevyrástli so psami, to nevedia - môžu použiť na psíky hmaty, ktoré sa im nepáčia a bránia sa.
Šteniatko napríklad po použití zubov ignorujte, otočte sa chrbtom....to platí vtedy, keď sa rozšantí a takto sa hraje. Ak by pokúsalo zúbkami len tak (čo pochybujem) - skúša, čo si môže dovoliť, treba povedať fuj, ráznym tónom, prípadne rodičia musia zakročiť.
Bolo by fajn vedieť, pri akej situácii sa toto stalo / stáva - a podľa toho sa dá nájsť riešenie.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod maud » Sob 17.09.2016 17:16

brat bežal dole kopcom záhradou, pes sa rozbehol za ním a začal ho hrýzť. dokonca ho zvalil na zem a kým dobehli rodičia, tak mu hrýzol do hlavy, do rúk a bokov. občas aj mňa skúša - slabo mi uhryzne ruku. hneď ho vyhreším, ale brat to nevie a keď sa pozeráme, ako sa hrajú, pes si nič nedovolí. akonáhle sa otočíme alebo upriamime pozornosť na niečo iné, zase začne.
maud
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Slausa » Sob 17.09.2016 17:34

Tak povedz bratovi, nech aspoň silno aukne. To by ho mohlo trochu zabrzdiť.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Aris » Sob 17.09.2016 17:37

A nehrá sa len? Tým, že brat je menší, pohyblivejši, možno aj piští pritom ho to len viac baví.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod maud » Sob 17.09.2016 18:37

no, neviem. keď k nemu mamina dobehla, ani ho nevedela od neho odtrhnúť, musela ísť po metlu! a aj tak ho ďalej hrýzol. pochybujem, že sa LEN hral. :(
maud
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod elfinka » Sob 17.09.2016 18:38

Slausa píše:Tak povedz bratovi, nech aspoň silno aukne. To by ho mohlo trochu zabrzdiť.

Alebo naopak povzbudit, ze aka super piskacia hracka :heh:
Je pomerne pravdepodobne ze sa len hra, len steniatko nechape ze hryzenie boli - alebo sa proste rozblazni obcas prilis a trochu sa pozabudne. Zrovna taketo uz trosku vacsie steniatka a malinke deti su celkom "nebezpecna" kombinacia, u ktorej treba vzdy davat pozor ked su spolu a nenechavat bez dozoru - ani jeden este nema dost rozumu na to aby tomu druhemu neublizil alebo sa nehral prilis drsnu hru.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod maud » Sob 17.09.2016 18:43

určite ich spolu nenecháme spolu :smile: zatiaľ ďakujem, uvidíme, ako sa to ďalej vyvinie. pes v približne siedmich mesiacoch prichádza do puberty, nie? potom by to už malo byť lepšie. :smile:
maud
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod wer » Sob 17.09.2016 18:48

urcite sa len hra. a cim viac behania, skakania, mavania rukami, vyskania, tym viac sa rozkokosi. pes rad lovi a toto je taka hra na lov, sa rozvasni a tazko sa da zastavit - ono aj to "odtrhavanie" zvysuje u psa zaujem, pre neho je to strasna prca. jedina cesta je nedavat mu podnety k takejto nezelanej hre a presmerovat ho na zelanu, vybit mu energiu niekde inde.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Aris » Sob 17.09.2016 18:49

Spoliehať sa na potom to už hádam bude lepšie naozaj nie je cesta. :ach: Potom mu akurát tak narastú silnejšie zuby. Ty musíš usmerniť brata aj psa :yes: V prvom rade v kľude, krik alebo aj to odháňanie s metlou šteňa len rozjaší. Poznala som takto jedného psa, ktorého "vychovávali" štýlom, že veď on z toho vyrastie. Potom sa mi 2 ročný 40kg pes zakusol do hlavy, lebo od malička ťahal dlhé vlasy a nikto ho vtom neusmerňoval.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod pigie » Sob 17.09.2016 18:50

Zatrhnut, ak si to nezelate. Moj je krpaty, ma 2 roky a robi to furt. Ale tak, mozem si to dovolit, lebo prcu maju z toho obaja, kedze pes ma 5kg... Pri vacsom psovi by nehrozilo, pekne by bol presmerovany na inu hru.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod maud » Sob 17.09.2016 18:52

takže keď začne hrýzť, mám ho zaujať niečím iným? čo ak to nepomôže?
maud
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Steniatko cvaka zubami

Poslaťod petinka » Pia 13.01.2017 23:01

Ahojte, chcem sa opytat na jednu pre mna zvlastnu vec...ked hladim steniatko stava sa,ze mi potom ide po ruke a chce ju hryzt,prip sa sa za nou ohana cvakanim zubov...su pre stenata pohladenia tak obtazujuce ? Alebo ako si toto spravanie vysvetlit? DAKUJEM ZA ODPOVED
petinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Steniatko cvaka zubami

Poslaťod dasken » Pia 13.01.2017 23:32

tak ze je to uplne normalne typicke spravanie kazdeho zdraveho hraveho stenata :smile: treba si precitat nejake clanky (alebo debaty tuto na fore) o vychove psika, o pouzivani hraciek, uceni povelu fuj, budovani si vztahu alebo sa poradit s niekym, kto si tym uz presiel :no:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov