Preventivne prehliadky

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Preventivne prehliadky

Poslaťod elfinka » Pon 22.08.2016 12:43

Davate robit svojmu psovi nejake preventivne vysetrenia aj ked vyzera byt zdravy a v poriadku? Ake, ako casto, v akom veku?

Zaujimaju ma aktualne hlavne krvne testy, co sa oplati robit preventivne ked mlady pes vyzera byt OK? Tych koloniek ked som nechala robit minule testy bolo asi 200 tak uplne neviem co sa oplati takto jednorazovo skontrolovat.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod calwen » Pon 22.08.2016 13:02

Ja nedavam, len ked mam nejake podozrenie.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod Vikiki22 » Pon 22.08.2016 20:00

Ja dávam u mojich veteránov. U Bobsiho som dávala od jeho 8 rokov každú jar biochémiu a krvný obraz (hlavne pečeň, obličky, základné prvky, kompletný krvný obraz). A Eliške som dala teraz druhý rok (10 rokov).
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod lucik » Uto 23.08.2016 10:40

tiez som dala takmer 8 rocnej Candy urobit "seniorsky set" vysetreni, ale bolo to na zaklade toho, ze zle vstavala jeden den (doteraz neviem preco) a tiez kvoli mojmu kludu, kedze s nou pracujem. a mladsim som davala prilezitostne, ked sme boli na veterine nahodou kvoli niecomu, tak krvny obraz a biochemiu. ale nie pravidelne, vlastne kazda to mala len raz tusim.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod Elis » Str 24.08.2016 20:51

calwen píše:Ja nedavam, len ked mam nejake podozrenie.


taky tak.
krev ma potvrzovat nejake podezreni.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod Lindchen » Sob 27.08.2016 6:49

Dávam, raz za rok seniorský preventívny program (prehliadka, moč, EKG a komplet krv). Ono je to taký ťahač peňazí, ale zas mám taký lepší placebo pocit, že niečo sleduje a možno sa niečo netušené včas objaví.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod Buchťa » Sob 27.08.2016 7:48

Offtopic: Do určité míry je to placebo (píši do určité míry!). Z vlastní zkušenosti - Bo v pondělí vše v naprostém pořádku, včetně komplet krve (Laboklin). V neděli ráno diagnostikována silná babézka a pondělní vyšetření krve (Laboklin) = hrúza a děs :ua: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod Elis » Sob 27.08.2016 12:11

Buchti, presne na tebe si vzdycky vzpomenu :yes:

ono to muze mit i obraceny efekt, nejen, ze je to placebo -clovek se necha falesne ukolebat, ze je vsechno v poradku, vsak "preventivka" dopadla dobre...
a pritom staci par hodin a vsechno je jinak.

kdyz mam nejake poezreni, neco se mi nezda, i jen "blby" pocit -pak ano.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod Darcia » Sob 27.08.2016 12:45

Ja zatial nedavam, kedze este na to vek nemame ale tu je zadarmo od 8 rokov veku psa kazdorocna preventivka takze na to potom urcite naskocim a povazujem to za taky akurat vek na to zacat preventivky. Inac suhlasim, jasne ze za par hodin vsetko moze byt inac takze urcite sa nedat ucicikat, na druhu stranu niektore problemy si nemusis hned vsimnut (problemy s oblickami napr.) a vysledky ti uz mozu ukazat pociatocne priznaky ktore volnym okom este nevidno :smile: Takze za seba u seniorov urcite planujem, u mladych psov nie, tam len ked sa mi nieco nebude zdat.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod mart.ina » Sob 27.08.2016 13:02

Ja cca od 6 rokov kazdorocne krv, zakladna hematolka a biochemka. Plus uz asi 2-3 roky preventivne kardio, kedze kavalieri a srdce. A od jary tohto roku uz je z nej bohuzial kardiak, tak berie lieky, cize kontroly cca po troch mesiacoch. Musim zaklopat, ze krv zatial vzdy ok. Len nech sa mi drzi krpana.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod Kitamkami » Štv 08.09.2016 5:14

Ja som tak trošku preporiadna v tomto a svojich psov, aj mladých kontrolujem každoročne (teda každodenne, hovorím o krvnom vysetreni :lol: ) no samozrejme ja to mam tak trocha lacnejsie, ze jo, takže mne sa to hovori :ha:
Vo všeobecnosti odporúčam určite seniorom a mladým aspoň pred anestéziológie, napríklad pred čistením zubov.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod hriva » Pia 09.09.2016 14:25

Ja som dávala teraz prvý krát Brii krv, ale aj kvôli tomu si krmim správne, nech som si istá.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod katarina » Str 01.02.2017 18:42

Kitamkami píše:Vo všeobecnosti odporúčam určite seniorom a mladým aspoň pred anestéziológie, napríklad pred čistením zubov.


Mohla by si, prosím, upresniť, čo všetko odporúčaš vyšetriť? :smile: Čaká nás presne to čistenie zubov, pes má min. 9 rokov, vyzerá byť zdravý, je aktívny, stredne veľký kríženec. Pýtala som sa na preventívku veta a on mi povedal, že tých vyšetrení sa dá urobiť veľa a v podstate je len na mne, ktoré vyšetrenia mu nechám urobiť, ak je klinicky ok. Ale že je to celkom pálka :money:
Dilema je, či odložiť peniaze na neskôr (až mu niečo bude), alebo mať pokoj a vedieť, že sa s ním naozaj nič nedeje.
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod moschino » Str 01.02.2017 20:48

Prihlasila som Baxyho na fyzioprehliadku. A asi aj dobre, zda sa mi, ze niekedy odlahcuju prednu packu. Ako beha a skace a aj teraz sa s Frapcom blaznia a lietaju po byte, ale niekedy sa ko zda... :nwm: tak aspon ze je objednany
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preventivne prehliadky

Poslaťod Slausa » Str 13.02.2019 23:03

Téma zdechlá, ale skusim.
R má 13, chcem prehliadku. Čo okrem krvi a všeobecného ohmatania, vyšetrenia sa oplatí spraviť? Niekde som čítala že RTG, niekde sono. Ale zasa ho nechcem prispávať. Manipulovať sa s ním dá, ale dá sa napr RTG spraviť tak, že ho jeden drží plne bdelého?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Ďalší

Späť na Starostlivosť