Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Shel-chan » Štv 11.08.2016 21:09

pre objasnenie: ja nehovorím, že sa flexina rozpadne :heh: ale väčšina ľudí s tým nevie pracovať (napr. pritiahnuť si psa) a v konečnom dôsledku je pes rovnako neovladatelny, ako keby bol navolno

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod janajka » Pia 12.08.2016 6:45

ale len do 5 metrov.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod hugo :) » Pia 12.08.2016 7:45

elfinka píše:Offtopic: Ale musim si davat pozor aby som moc neschudla lebo potom by efekt lodnej kotvy uz nemusel stacit :angel:
Offtopic: tak keď má lodná kotva o 7-8 kíl menej ako samotná loď :heh: ale halti to istí :no:
Elis píše:ale Hugo ma paralyzer, ne spray. a ten porad povazuju za nejidealnejsi na takove ty nahodne pribehnuvsi psy - nemusi se s tim pred tim setkat, aby to zafungovalo.

evidentne to teda nefunguje na chronicke prudice :ua:
bych se fakt snažila trefit ale aspoň jednou -přinejmenším by se mi ulevilo :angel:
tak mám aj kaser (v jednom príspevku som sa pomýlila, miesto paralyzéra som spomenula sprej, tak možno preto tá poznámka...) ale zatiaľ som používala iba ten paralyzér. ale fakt rozmýšľam, že nabudúce (dúfam že nebude, ale neverím) vytiahnem aj sprej a napaprikujem ho... mám tento http://www.armymarket.sk/obranne-spreje ... pper-40ml/ akože by sa psovi nemalo nič trvácnejšie stať keď dostane naplno, však?
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Shel-chan » Pia 12.08.2016 8:35

Janka, 8. ale to väčšinou stačí...

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Elis » Pia 12.08.2016 9:17

Shel-chan píše:Janka, 8. ale to väčšinou stačí...


no nevim teda, ale porad radsi "potkam" jakéhokoliv psa na 8-mi metrove flexine nez na volno?
nebo o cem se to tu toci?

často ctu varovani před flexinou, ze to je snad uhlavni nepritel pro každého psa -a nejak netusim proc vlastne?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Bee House » Pia 12.08.2016 10:10

Elis píše:často ctu varovani před flexinou, ze to je snad uhlavni nepritel pro každého psa -a nejak netusim proc vlastne?


urcite radsej aspon na flexine ako bez. ale zas zalezi, ked som mala mladsieho psa, nevencila som na flexine radsej. bala som sa, ze ju nebudem schopna ovladnut. teraz na flexi nedam dopustit :jop:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Shel-chan » Pia 12.08.2016 10:13

hmm... žeby preto, lebo pri veľa psoch ich majitelia plačú, že na vodítku ťahajú - a na prechádzky chodia na postroji a s flexinou? :ach:

lebo na napnutom vodítku sú neurotické aj psy, ktoré by navolno boli úplne v pohode? (a flexina je z princípu vždy napnutá)

lebo aj keď o nejakej privolačke radšej ani fantazirovat nebudem, ale tí ľudia si tie psy nevedia ani pritiahnuť k sebe?

nehovoriac o tom, že flexina je zo zásady vždy natiahnuta tak, aby zaberala celú šírku chodníka :prd:

a aby som bola za najväčšieho hypokrita - flexinu mám doma aj ja. ale nepamätám sa, kedy som ju naposledy použila.
podľa mňa nie je z princípu zlá, vie byť užitočná. ale keď ju ľudia berú ako alternatívu k výchove, tak je to celé zle.

ja kedykoľvek radšej stretnem psa navolno než nerváka na flexine. samozrejme, sú výnimky.

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod kellee » Pia 12.08.2016 10:16

Offtopic: si pamatam, ked som este byvala v meste. sme boli s kamaratom von a pani vencila argentinu na flexine, psik mal 8 mesiacov, kupil si ho jej manzel, co bol riadna vazba, ale pani ak mala 40kg a psiček nas uvidel a ku nam, majitelka v momente lezala na zemi tahana steniatkom nastastie nie po betone, lebo neviem neviem :lol: ale tak mozno by sa to stalo aj na obcajnom voditku, to neviem, nikdy som ju na inom ako flexine nevidela, a potom raz priviazany psicek na flexi pri obchode pretrhol flexi a skoro zadrhol kamaratovi psa.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod wer » Pia 12.08.2016 10:19

s flexi sa neda pracovat, cvicit, nic. prve, co hovorim zaciatocnikom - odlozit pekne flexi do suplika. ano, pokial clovek vie aj inak ovladat psa, resp pes je ovladatelny, tak preco nie? ale na vychovu je to nevhodna pomocka.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Bee House » Pia 12.08.2016 10:22

ale ved ono sa to snad neda brat ani ako vychovna pomocka.

uz je to vsetko pomiesane- to, ze ludia :kak: na vychovu svojich psov, ze su netoleranti k okoliu, ze nevedia ako sa pouziva jednoduchy nastroj - za to predsa flexina nemoze :angel:
ked vidim besneho psa na natiahnutej 5 metrovej flexine, tak ho obidem daleka, ked ho vidim na volno, byva to viac problematicke :yes:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Shel-chan » Pia 12.08.2016 10:22

tak, wer :yes:

a ešte aby sme sa rozumeli - také psy, o ktorých na predošlých stranách rozprávame, agresori aj navolno, samozrejme patria aj pre mňa do tých výnimiek. lenže tam už zasa radšej uvidím normálne vodítko.

pre vychovaného, ovládateľného psa, ktorý z akéhokoľvek dôvodu (loví, má naordinovany kľudový režim, atď.) nemôže byť práve navolno, je flexi super riešenie.

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Elis » Pia 12.08.2016 10:34

Shel-chan píše: pre vychovaného, ovládateľného psa.


:ha:

Offtopic: však na ty flexine vyvencite téměř uplne každého cizího psa - i co vas vidi prvne v zivote - a to pomerne bezpecne pro všechny zucastnene. a ne -absolutne nemam ambice cizího psa nejak vychovavat -chci ho jen vyvencit :ach:
nedokazu si predstavit, jak to provest jinak nez na flexine :nwm:
toliko k tomu, ze je to jen pro "vychovane" - no, není :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod wer » Pia 12.08.2016 10:40

ja osobne by som si cudzieho velkeho psa nezobrala na flexinu. :nwm: mozno som fakt neschopna ja, ale mne by sa na tom mega zle vodil. mimo civilizacie teda kludne, tam je to jedno, ale v civilizacii by som si zobrala radsej pevne 3-5 metrove voditko napr.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Elis » Pia 12.08.2016 10:44

wer píše:mimo civilizacie teda kludne, tam je to jedno,.


Offtopic: tohle je fakt - mimo civilizaci -při tomhle clovek nemá ambice nekoho potkávat
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Margita » Pia 12.08.2016 10:49

flexina je fajn
ale tiez sa divim niekotrym majitelom ,pes 5metrov pred nim,ide si bars ako,ludia neludia
ja mam flexu na stareho,slepeho a hlucheho psa,on by mozno aj niekam odisiel do prec :lol: a potom si ju beriem ked idem len s jednym psom,ale myslim,ze pracu s flexinou mam celkom zvladnutu :lol:

vcera ci kedy,som si sla s oboma,to mam take to lanove voditko dve spojene(alebo od weron) a psicky pekne pri nohe,som im davala mlsky,cumeli na mna,a ani som si nevsimla ze oproti mlada s weimarom(nepochopim tento trend) na flexine,tak dva metre od nej,a dost ho zaujali moje psy a ze on sa asi chcel onuchat :ach: no uplne mi prekazil Derove sustredenie,lebo ako sa priblizil,tak Der ho hned ovrcal,ale nastastie je inak uz pri mnohych psoch celkom pekne vygumovany :lol: som ho oslovila a hned sa otocil na mna,a takto ma vie ten maly pes potesit
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov