Popularizácia Obedience - ako na to?

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Sjúzn » Pia 05.08.2016 8:46

a preco si neplatit za trenigy CC? ved to nie je sport len o behu dopredu, psy musia tiez ovladat povely a musia na ne reagovat nie v sterilnom tichu OB ale v prostredi plnom ruchov. navyse skupina behajucich ludi so psom motivuje psa a aj "chudaka plachtiaceho" psovoda k lepsim vykonom. je pekne, ze clovek si beha sam doma so psom, ale potom pride na preteky medzi kopec nazhavenych a stekajucich psov a nic nefunguje. takisto je to s OB. clovek si moze doma cvicit na zahradke, ale na pretekoch je to o inom. ine prostredie, cudzie psy, ludia, ruchy, pokazene hromadne odlozenie, lebo kde ho natrenovat a potom pride demotivacia. lebo doma cvici a na skuske nie. takze cesta k novym OBckarom by mozno naozaj bola v stretavani sa NIEKDE a hromadnom cviceni, podporovani radami skusenejsich cviciacich, vzajomnou motivaciou k lepsim vykonom. dolezita je hlavne dostupnost miesta, k OB netreba do zaciatkov mat k dispozicii prekazky...staci proste plac/luka/dohodnut sa s nejakym cvicakom a chut cvicit. myslim, ze zaciatocnikov OB zvladne vela z Vas previezt zaciatkami cvikov. a kedtak dat nejaky prijatelny poplatok za trening :no:
Sjúzn
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Shel-chan » Pia 05.08.2016 9:12

Sjuzn, kužeľ a štvorec potrebuješ určite, a pred pár rokmi, keď mi agility pes pri privolaní na skúške obišiel prekážku, som zistila, že aj tá by sa zišla.

a pre mňa je teda pes rozhodne oveeeeeľa ovladatelnejsi pri behu (v pohybe a na šnúre), než na OB pľaci...

inak na oficiálnej stránke je aj časť pre otvorené tréningy... ale už roky nebola apdejtnutá :angel:
ale teda neviem, kto skúsenejší by viedol pravidelné tréningy :nwm: výbavu rada zapožičiam :hi:

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod wer » Pia 05.08.2016 9:21

ved kto iny ako stewardky. :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Lindchen » Pia 05.08.2016 9:29

Shel, keď nezačneme, tak sa cvičiť nikdy nenaučíme :yes: . Však ja tie semináre aj pre seba robím, zbieram vedomosti, rôzne pohľady, dávam si dokopy. A potom aj prax treba niekde zháňať :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Sjúzn » Pia 05.08.2016 9:31

kuzel a stvorec su veci, ktore sa zmestia do ruksaku, narozdiel od vybavy pre napr.agility :smile: len to som tym chcela povedat. bavime sa tu o popularizacii a lanareni ludi na OB. nie o treningu na OB3, nie? preto pisem, ze do zaciatkov sa da zaobist aj bez prekazok. a ked uz mam nejaku zakladnu ludi, ktori sa tomu chcu venovat aj dalej, mozem zacat uz aj s ich pomocou riesit lepsi plac, podmienky... a OB prekazku narvem aj do mojho mini auta, narozdiel od Acka a kladiny :lol:
len mam stale pocit, ze sa tu viac riesi, ako sa to neda :ua:
ak tu vsak nie je nikto skusenejsi, kto by vedel/bol ochotny viest taketo treningy, debata nema zmysel. zase to skonci u organizacie seminarov, ktore sa budu rusit, lebo sa nezaplnia...
treningami som naozaj myslela skor stretnutia skusenejsich nadsencov s tymi neskusenymi. kedze trenerov je ako safranu. a nejako by sa to mozno vyvrbilo. neujme sa, ok, treba skusit nieco ine. ujme sa, huraaaa, nieco sa podarilo a na svete je maly krocik k popularizacii OB na Slovensku.
Sjúzn
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Lindchen » Pia 05.08.2016 9:37

Keď sme pri prekážke, ja som si nosila takú skladačku, ktorú mi otec zmajstroval, zo starej postele :heh: . Nad Lidlom sme zas mali s Priscillou takú dosku, čo sme si kameňom podopreli :heh: . A s prekážkou sme problém nemali, pes sa prispôsobí.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Elis » Pia 05.08.2016 9:37

Shel-chan píše: ale teda neviem, kto skúsenejší by viedol pravidelné tréningy :nwm: výbavu rada zapožičiam


a proc potřebujete hned sefa? :no:
me to prijde, ze chcete všechno hned a v mega provedeni :ha: -a v dobrem to pisu.

zacnete jednoduse. drzte se toho "pravidelne " schazet...
a jen si pomáhat při treninku jako zavodnici... ono se to postupne nekam vyvine :yes:

kdybych cvicila porad jen sama, uz me to davno tak nebavi. ale cvičíme ve trech -tahneme se navzájem - když se jedne nechce jit , další ji "premluvi"... a i ty tréninky - když clovek chodi porad sam -jak si ma pes zvykat na ruchy? atd. atd.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Lindchen » Pia 05.08.2016 9:39

No a zas nie sme ani tupé, niektorej niečo napadne, niekde na seminári počula, pouvažujeme, zapracujeme, uvidíme :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Shel-chan » Pia 05.08.2016 9:42

hmm... je rozdiel kužeľ a kužeľ, ten veľký nezmestís. ale pravda, v OBZ už nie je prekážka...

ide o to, že práve nemáme tú základňu ľudí :ua: či? kto chce ísť trénovať a kedy? linda pondelok?

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Lindchen » Pia 05.08.2016 9:45

Ale my dve OB nespopularizujeme, keď sa stretneme podvečer niekde :heh: . Treba nám záujemcov :lol: :lol: .

V pondelok nebude cvičák?
Ja chodím na Potočnú, ale o 18:00 by tam malo byť agility, tak sa asi nedostaneme. Ale je to tam tak motivačne vykosené, aj pľac vymedzený, páčilo sa mi to :jop: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod elfinka » Pia 05.08.2016 9:48

Netreba vam zaujemcov, chodievajte vy dve, vypiste termin svojho cvicenia niekde verejne, obcas pripomente - a casom sa nejaki ludia pridaju. Alebo nepridaju, ale aspon vam sa bude lepsie cvicit.
Pravidelne je to ovela lahsie ziskat ludi, nez ked sa dohaduju akcie jednorazovo.

Len skoda ze ja cvicim o 5 rano, to sa asi nikto nikdy neprida :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod clupko » Pia 05.08.2016 9:48

v pondelok mame cvicak, ale v utorok by som sla :no:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Sjúzn » Pia 05.08.2016 9:50

[quote="Shel-chan"]
a pre mňa je teda pes rozhodne oveeeeeľa ovladatelnejsi pri behu (v pohybe a na šnúre), než na OB pľaci...

ale aj tu ovladatelnost na tej "snure" treba toho psa naucit - to bola pointa prispevku. tak ako sa trenujete OB, trenuje sa aj CC. vobec nebolo zmyslom mojho prispevku porovnavat tieto dva sporty a riesit, pri ktorom je pes viac ovladatelny. kazdy tento sport je iny, ale oba treba trenovat. a CC treningy ficia... :no:
Sjúzn
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Lindchen » Pia 05.08.2016 9:50

Tak dáme do mojej skupiny oznam, že verejný tréning v utorok, for free, pomôcky budú a môžeme ísť :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Popularizácia Obedience - ako na to?

Poslaťod Sjúzn » Pia 05.08.2016 9:51

[quote="Shel-chan"]hmm... je rozdiel kužeľ a kužeľ, ten veľký nezmestís. ale pravda, v OBZ už nie je prekážka...

uz sa vyrabaju velke skladacie kuzele :no:
Naposledy upravil Sjúzn dňa Pia 05.08.2016 9:54, celkovo upravené 1
Sjúzn
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience