KK Dvory nad Žitavou

Konkrétne agility cvičáky a kluby

KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Vikiki22 » Str 27.07.2016 9:35

Nový cvičák i založený KK v obci Dvory nad Žitavou (okr. Nové Zámky) sa zaoberá hlavne základným výcvikom a s agility. S agility v klube len začíname, traja sa zaoberáme s agility už nejakú tú chvíľku a ďalší záujemci k nám pribúdajú. Čoskoro spustíme tréningy aj pre verejnosť.
Prekážky: skočky, slalom, tunel, áčko, ostatné budú pomaly pribúdať.
Plocha: trávnatá, ohradené cvičisko.
Viac info na http://www.kkdvory.weebly.com a na https://www.facebook.com/kkdvory/
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Margita » Str 27.07.2016 12:23

fiha akeho fesiho tam mate za veterinara :angel: ma riadne oci
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Vikiki22 » Štv 28.07.2016 20:54

Dnes sa uskutočnil prvý agi tréning pre našich členov! :ahoj: https://www.facebook.com/kkdvory/photos ... 3535901063
EDIT: Upravujem svoj príspevok s vysvetlením, že nešlo o agility tréning s vrcholovými ambíciami. Išlo čisto len o zábavu pre našich členov na spestrenie výcviku a o samotné zoznámenie sa s tunelom a so skočkou. (Aby sa predišlo reakciám podobným nižšie. :ahoj: )
//31.7. Vikiki22
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod šeltie » Pia 29.07.2016 20:06

prepac ale ked vidim toto https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=582B890C nozik sa mi otvara vo vrecku ... :hmm:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod moschino » Pia 29.07.2016 21:02

Som bola v tom, ze takto sa to uz roky rokuce neuci :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 5:27

Podobne :angel: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Vikiki22 » Sob 30.07.2016 5:43

K tomuto sme pristúpili len u jedného psa, lebo tento huskáč nechcel za žiadnu cenu preskočiť prekážku. Prešiel medzi tyčami, ale akonáhle sme čo i len cm zdvihli tyč, tak nič. Keď sme ho pripli na vodítko, tak takto preskočil. Takto skočil len 2x a potom mu to už išlo. Čo dramatizujete zas? :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod moschino » Sob 30.07.2016 9:58

Len u jedneho? Ved na fotkach som videla niekolko psov, co takto skacu :oo: od civavy po labika. Tiez tunel s voditkom alebo stopkou :prd: nie je to prave bezpecne a pozitivne. Keby aspon voditko o postroj, ale o obojok... Ked pes nechce skakat, tak sa to da aj inak ako voditkom. Voditkovanie bola zastarala a odsudzovana metoda uz pred 8 rokmi, ked som s agility zacinalaa. V dnesnej dobe kopy dostupnych informacii o pozitivnej motivacii a kliker treningu ju fakt nechapem, sory
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 10:06

Ja som začala a agi pred 9 rokmi, nie som ani tréner ani som nebola na žiadnom seminári, len na pár intenzívkach, ale ozaj už vtedy bolo tabu čokoľvek s vodítkom. Všetko šlo cez motiváciu, ak nebola, tak bolo treba aj prácne vybudovať. A aj psy nám utekali z parkúru a sme ich naháňali a nevedeli privolať, bol to tak trochu kabaret, ale vodítko bolo striktne zakázané ako spôsob donútenia. No robte, ako viete a ako si myslíte. Hlavne, že so psami chcú majitelia niečo robiť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod elfinka » Sob 30.07.2016 10:26

moschino píše:V dnesnej dobe kopy dostupnych informacii o pozitivnej motivacii a kliker treningu ju fakt nechapem, sory

To myslite vazne, ze dat psa na voditko aby sa mu 1-2x vysvetlilo ze prekazka nehryzie je horsie, nez ho nahanat neprivolatelneho po parkure? :oo: :oo:

Voditko neni pozitivne? Co tak to, ze voditko psovi hovori "sme v tom spolu" a teda tu prekazku skoci (alebo tunel prelezie) na prevesenom voditku?

Vidim ze by sme mali zacat agilitit s Fidom :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 10:39

elfinka píše:To myslite vazne, ze dat psa na voditko aby sa mu 1-2x vysvetlilo ze prekazka nehryzie je horsie, nez ho nahanat neprivolatelneho po parkure? :oo: :oo:

Viki snáď odpustí, toto už je reakcia len čisto na elfinku, nie KK, ale áno, je to lepšie. Neprivolateľný pes sa nenaháňa, to bolo skôr obrazne povedané :lol: . Ide o to, že psovod sa učil aj v rámci agi svojho psa motivovať a čítať, aby boli dobrý tým. Pes sa zas učil, s kým to má vlastne spolupracovať a prečo - lebo je to cool. Používať vodítko v agi je dosť prvoplánové a hlavne učí psovoda (často neskúseného) riešiť veci takouto navigáciou a je to zbytočné. Ak je to posledná pomoc, ok, prečo nie, ale nie ako hlavná metóda. To nie je z mojej hlavy, ale trénerov, čo pochodili trénerské semináre a ja si dovolím tvrdiť, že vedia, prečo sa to robí takto a nie inak :ahoj: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Elis » Sob 30.07.2016 10:40

elfinka píše: To myslite vazne, ze dat psa na voditko aby sa mu 1-2x vysvetlilo ze prekazka nehryzie je horsie, nez ho nahanat neprivolatelneho po parkure? :oo: :oo:


si myslim, ze tady neni rozdil mezi pozitivnim pristupem a voditkem, ale mezi "takovym domacim skakanim pro zabavu" a agility :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod elfinka » Sob 30.07.2016 10:44

Elis píše:si myslim, ze tady neni rozdil mezi pozitivnim pristupem a voditkem, ale mezi "takovym domacim skakanim pro zabavu" a agility :angel:

Takto vysvetlene by som to prave pochopila, ale nie cez hento je pozitivne a toto nie :hi:

Aj ked teda v privolavacoch som postretavala ludi, co teda velmi chceli robit tie agility, ale kedze nemaju borderu, psa zaujima okolie a nesmu na psa sahnut, tak uz roky stoja na mieste :nwm: Pes si prostre zdrhne lebo sa za ten cas naucil zdrhat, a dovidenia.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 10:48

No ak pes zdrhá dlhodobo z parkúru, tak tam je problém s motiváciou vôbec agilitiť. My sme mali zdrhací problém pár tréningov (začal ako 5 mesačný), než sa chytil, potom už nikdy neutekal. Neviem si predstaviť, že si pes zafixuje úteky a to trvalo, ak ho aktivita na parkúre baví. A ak nebaví... neviem, načo to robiť?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod elfinka » Sob 30.07.2016 10:52

Lindchen píše:Neviem si predstaviť, že si pes zafixuje úteky a to trvalo, ak ho aktivita na parkúre baví.

Ani ked pride niekto s 3 rocnym psom, ktoreho dovtedajsia jedina zabava bola behanie so psami v parku? Ze teda chcu skusit tych agilitov ked o tom vsetci tak basnia, ale pes ma uz roky naucene, ze jak som navolno, tak mozem behat za psami.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Ďalší

Späť na Cvičáky agility