Elektrický obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Elektrický obojok

Poslaťod elfinka » Štv 28.07.2016 12:10

Elis píše:občas se te elektrice prisuzuji i nadprirozene vlastnosti :ha:

Ale tak zas, kopa veci o ktorych sa zvykne pisat ze su nadprirodzene som si vyskusala na vlastnej kozi ze az take nadprirodzene niesu :angel:

Napriklad - protistek nefunguje nahodou tak, ze prvy stek = pip, a postupne sa zvysuje intenzita? To moze byt prve stretnutie s tou hracickou naozaj pomerne neprijemny zazitok z ktoreho bude chvilu vyklepany a najblizsiu aktivitu si prilis neuzije :angel:
Podobne ako bol vyklepany ten moj drbo ked sa prvykrat rozhodol ze prebehne impulz... No, zistil ze takto svet nefunguje a dalsich 15 minut sa odmietol pohnut od nohy.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Elektrický obojok

Poslaťod moschino » Štv 28.07.2016 13:00

toho sa bojím aj ja, je to citlivka :ua: raz som zabudla vypnúť u našich ohradník a koplo ho, utekal s plačom ku mne :ua:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Lindchen » Štv 28.07.2016 13:15

Ohradník má podstatne väčšiu intenzitu ako EO. Viem porovnať, Arisa kopol aj ohradník a mal aj EO. Reakcia neporovnateľná.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Elis » Štv 28.07.2016 13:21

Lindchen píše:Ohradník má podstatne väčšiu intenzitu ako EO


ohradnik je hlavne z pohledu psa strasne nespravedlivy. ta rana prijde zniceho nic.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Elektrický obojok

Poslaťod moschino » Štv 28.07.2016 13:27

čiže mám ísť do toho? :ua: už fakt neviem kade inakade :nwm: ak pôjdem venčiť za Margitou, urobím video cestou
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Lindchen » Štv 28.07.2016 13:31

A to štekanie za dverami nechceš odstrániť? Možno je to blbosť, ale skôr než pred agi alebo tak, keď vrieska od radosti, by som to skúsila s tým štekotom na susedov. Aká bude reakcia, keď máš obavy.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Elektrický obojok

Poslaťod moschino » Štv 28.07.2016 13:37

za tými dverami je to úplne iný štekot ako v aute. V aute je to skôr zavýjanie, až hystéria. Urobím video, nedá sa to opísať
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Lindchen » Štv 28.07.2016 13:39

Ja si to viem asi predstaviť, máme tu pinča, čo sa tak teší von, že vreští, akoby ho zaživa rezali alebo týrali alebo čo. Až sa zadúša :pac: . To je neskutočný zvuk. Vždy mám pomaly srdcový záchvat, keď to počujem.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Elis » Štv 28.07.2016 13:43

moschino píše:čiže mám ísť do toho?


Offtopic: to je jen tvoje rozhodnuti - nikdo jiny ho za tebe neudela

princip stekacky - nasadit a nijak dal neresit.
obojek reaguje jen na ty jedny konkretni psi hlasivky - a na naraz. tj. je dobře, aby ten pes nemel na sobe třeba další obojek - retizkovy kor...

a dal uz je obojek jen spravedlivy - vibrace hlasivek -pipnuti. pokracuje -impuls.
prestane stekat -nedeje se nic. zacne zase - zvuk -impuls.

za me -zrovna v tom aute mas toho psa docela pod dozorem a nehrozi, ze bys nekdy potebovala, aby tam vyzadane stekal při zastaveni.
to se třeba o tom, ze pes hlida za dvermi tak jednoznacne rict neda :yes: -pes ma hlidat...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Lindchen » Štv 28.07.2016 13:52

Elis píše:to se třeba o tom, ze pes hlida za dvermi tak jednoznacne rict neda :yes: -pes ma hlidat...

Toto ma dosť prekvapilo. Je to vyslovene nežiadúce správanie. Hučať v paneláku za dverami? :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Elektrický obojok

Poslaťod moschino » Štv 28.07.2016 13:54

nepotrebujem odstrániť štekani eúplne. Je mi jedno, že vyštekne za dverami. Ako ohriaknem ho, nemusel by štekať, ale zas toto samotné by som určite nechcela nejako radikálne riešiť, ale auto je o inom úplne. Iný štekot, na iný podnet. Mne stačí, ak bude vedieť, že v aute sa nehučí ako siréna. Inak nech si štekne keď chce :nwm: len nech to nieje toto z trucu alebo vybíjanie si pustenia z auta alebo čo konkrétne pod tým myslí. Večer dám video. Možno si niekto všimne to, čo ja nie :nwm:

v aute sa môj malý sladký milý frapeček - cukríček mení na hnusného a zlého satana :aaa:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Elis » Štv 28.07.2016 14:07

Lindchen píše: Hučať v paneláku za dverami?


nehadam , nepru - beru to z pohledu svých psu - ne obecne.
Dokazu si představit situaci, kdy mi bude mile, ze se pes za dvermi ozyva.
a to je důvod, proc bych to striktne nezakazovala.
bud ten zakaz plati vždycky a všude -nebo nezakazuju.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Lindchen » Štv 28.07.2016 14:16

Áno to chápem, znelo mi to práve obecne, pes hlídat.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Elektrický obojok

Poslaťod wer » Štv 25.04.2019 11:13

top secret tema :ha: ale poprosila by som tipy. co kto mate a preco. vyhody/nevyhody.
dosah mi staci asi 500 metrov, uprednostnim plne vodotesne, co najlahsie prijimace (ratam s dvoma na jednom obojku), rozsah minimalne 30 impulzov a ci potrebujem impulzy, aj vibracie a zvuk, to netusim. :nwm:
ako topku mi odporucaju dogtra, ale to neviem, ci chcem dat 500 eur za obojok.. :ha: potom klasicka dogtrace a dostala som aj tipy na dake no name znacky tipu pettrainer :nwm:
primarne mi ide o privolanie, ale ratam aj s vyuzitim pri treningoch
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Lindchen » Štv 25.04.2019 11:23

My sme mali no name obojok od chovateľa tosa inu a potom mi aj volala kriminálka, že či som od neho kúpila EO, že neplatil dane z toho. :haha:
Inak to robilo, čo to malo, nebol s tým problém, stál ma 40€.
Odporúčam viac odstupňovaných úrovní impulzu, tie, čo majú málo (3-4), majú ten najväčší obvykle pomerne slabý a na veľkého alebo odhodlaného psa stačiť nebude. Dosah ti stačí aj 100m, ďalej už aj tak poriadne nevidíš, čo sa so psom deje a či nemá nejaký problém.
Čo sa týka prídavných funkcií, ako zvuk, svetlo, vibrácia, to som nevyužila.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky