Ako casto trenujete?

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod hisham » Uto 26.07.2016 12:29

Si predstav moju demotivovanost, ked to teraz nejde ani s mladym psom [emoji38] Ochabol mu zaujem, to je hlavne. Sadni-lahni uplne lenive, obzera sa (a to ozaj nedrilujem polohy kazdy den). Ten labik vcera na cvicaku - to je Haku teraz. Ale tak prislo to naraz s pubertou, takze nestracam nadej, ze len objavuje novy svet a zase sa zrovna.
Ako hovoris, hlavna je zabava a ten vztah so psom a pocit, ze spolu nieco podnikame. Ved o co ine moze ist novacikovi s prvym "cviciacim" psom a este k tomu exotom :)

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod martin_s » Uto 26.07.2016 12:38

hisham píše:Si predstav moju demotivovanost, ked to teraz nejde ani s mladym psom [emoji38] Ochabol mu zaujem, to je hlavne. Sadni-lahni uplne lenive, obzera sa (a to ozaj nedrilujem polohy kazdy den). Ten labik vcera na cvicaku - to je Haku teraz. Ale tak prislo to naraz s pubertou, takze nestracam nadej, ze len objavuje novy svet a zase sa zrovna.
Ako hovoris, hlavna je zabava a ten vztah so psom a pocit, ze spolu nieco podnikame. Ved o co ine moze ist novacikovi s prvym "cviciacim" psom a este k tomu exotom :)

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

No ze prave ty sa stazujes... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Shel-chan » Uto 26.07.2016 12:38

wer píše:a stekanie samotne ju tiez zlepsuje

ahaaaaa tak to pretooooo!!! :haha:


Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod hisham » Uto 26.07.2016 12:51

martin_s píše:No ze prave ty sa stazujes... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Offtopic: Videl si niekedy tu moju zdochlinku? :heh: Destiny aspon vladze :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod martin_s » Uto 26.07.2016 13:03

Offtopic: Vladze niekedy az moc, ale len lotroviny... Na cvicenie sa vzdy tvari unavena :lol:
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 26.07.2016 16:37

Offtopic: Musím povedať, že som celkom prekvapená poslednými príspevkami, hlavne v kombinácii s inou debatou o tom, čo je/nie je pracovný pes. U nás by sa nestalo v žiadnom veku, aby... pes nechcel ísť von (bez ohľadu na sneh, dážď, ťažké mínusy alebo plusy), nechcel cvičiť (pri otázke Chceš cvičiť? sa mu vždy rozžiaria očká) či už doma, na hocakom cvičáku, len tak vonku (bez ohľadu na to, akú aktivitu vyvíjame a akým spôsobom ju robíme)...
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod elfinka » Uto 26.07.2016 18:11

Sa vratim este k tej vcerajsej debate
Elis píše:vždycky rikam, ze je to hlavne v hlave, ne ve svalech ta unava

Este mozeme delit na to, ci ide o hlavu psovu, alebo o hlavu psovodovu.
Totiz, velmi vela z treningu vie clovek ovplyvnit tym, ako velmi je zrozumitelny, ako vie prisposobit intenzitu unave psa, pracovat s motivaciou - tam je potom vysledok treningu pekne ovplyvnitelny, to je pre mna "je to len v hlave".

A potom je tu aspekt psovho vrodeneho temperamentu, toho v akej vzdialenosti od toho kedy mu dalsia praca moze sposobit naozajstne fyzicke poskodenie proste prestava pracovat aj ked sa psovod na hlavu postavi. Aj to sa da oznacit ze "to je v hlave", ale ovplyvnitelne to je velmi tazko, ak vobec.
Taky pes ma proste dane limity fyzickou kondickou a cez nu nejde vlak.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Elis » Str 27.07.2016 14:50

elfinka píše: Este mozeme delit na to, ci ide o hlavu psovu, alebo o hlavu psovodovu..


cilem treninku byl mel byt spolecny cil :no:
tj. clovek i pes ma smerovat stejnym smerem :ha:

elfinka píše: A potom je tu aspekt psovho vrodeneho temperamentu,.


myslim si, ze je jedno, jaky ma pes temperament - pokud chce -ma potrebnou motivaci -přemůže se.
však zakladni potreba -nazrat se - taky neprestane usilovat o korist tesne před ulovenim -protože unava , ne?

Offtopic: to když odhlednu od toho, ze trenink poslusnosti nemá byt nic život ohrozujicicho :no:

nebo nechapu podstatu?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod hisham » Str 27.07.2016 14:59

Elis píše:clovek i pes ma smerovat stejnym smerem :ha:

Akoze na branky? :joint:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Elis » Str 27.07.2016 15:07

:lol: nebo na kose :ha:

ne -proste si myslim, ze nemá cenu premlouvat psa, aby delal něco, co chce hlavne psovod. nebo jak to napsat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Lindchen » Str 27.07.2016 15:10

Tak to mi by sme mali doma len škrabkací kútik. Teda asi vlastne ani to nie :ha: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod elfinka » Str 27.07.2016 15:15

Elis píše:myslim si, ze je jedno, jaky ma pes temperament - pokud chce -ma potrebnou motivaci -přemůže se.
však zakladni potreba -nazrat se - taky neprestane usilovat o korist tesne před ulovenim -protože unava , ne?

Nooo, to si v pripade svojho psa nie som ista :heh:
Teda skor, viem si predstavit (a uz sa aj stalo) ze ked je unaveny/je mu teplo, tak aj zakladna potreba nazrat sa mizne a ostava len zakladna potreba lezat v tieni.

Proste, ked neexistuje silnejsia motivacia nez "dajte mi pokoj". A to ci existuje alebo nie je z mojho pohladu ta otazka temperamentu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Elis » Str 27.07.2016 15:20

elfinka píše:Nooo, to si v pripade svojho psa nie som ista


Ok. tak když ne zradlo ... :ha:

i u méně temperantniho psa jde podle me vypěstovat navyk na praci.
když se s nimi dela pomalu a postupne - i ten exot se dostane do stadia, ze mu to pak chybi.

Offtopic: aneb moje male obhajeni te spousti, co me zas cekala včera vecer doma na zahrade -uz druhy den holky nic nedelaly :pac:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod elfinka » Str 27.07.2016 15:27

Presvedcit psa, ze praca je faajn urcite ide, sak my cvicime :joint:
Ale myslim ze nam to funguje len preto, ze ta praca je v urcitych medziach, ze vacsinu casu velmi dobre chape co sa po nom chce a nemusi si pri nej hrabat na kraj sil, ci uz fyzicky alebo psychicky.

To je v podstate ten rozdiel co sa snazim popisat. Ze je temperamentom dane to, nakolko je pes len tak sam od seba ochotny pracovat ked nechape alebo ked je to fyzicky neprijemne.
A ked svoju lemru budem ucit aby zvladol aj trochu neuspech alebo fyzicku nepohodu tak to urcite kusok pojde, ale mozno sa aj tak nikdy nedostaneme po level, na ktorom akcnejsie pracovitejsie psy len zacinaju.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Shel-chan » Str 27.07.2016 17:06

Lindchen píše:Tak to mi by sme mali doma len škrabkací kútik. Teda asi vlastne ani to nie :ha: .

:rip:
(ale inak napodobne :heh: )

i keď môj pes rád niečo robí... resp. presne podľa popisu plemena - bude sa tešiť zo všetkého, čo pán vymyslí (pokiaľ to zahŕňa pamlsky, a/alebo behanie/štekanie/ovce), ale zároveň ak sa nebude nič robiť, nerozoberie mi dom na triesky... ako tu tak čítam tie vaše prispevky, dobre som si vybrala :heh:

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik