Malé plemená a športovka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod Elis » Pon 25.04.2016 9:58

Lindchen píše:Ja zas myslím, že možností pre malé psy je neúrekom :lol: .?


ufff.
konecne to potvrdil nekdo, kdo ho ma :jop:

Lindchen píše: V čom je problém s malými plemenami?


ze jim nechceme na IPO poslusnosti dat lehci aport a snížit metrovku :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod Lindchen » Pon 25.04.2016 10:11

Narýchlo SMP: http://kynologicky-klub-kolinovce.webno ... pna-smp-2/

Popis obrany kopírujem zo skúšobáku:
Cvik obrana prebieha nasledovne: Psovod s neupútaným psom pri nohe postupujú po určenej trase, v blízkosti ktorej sa už predtým ukryl figurant. Akonáhle psovod so psom prídu na vzdialenosť 5 krokov od úkrytu figuranta, tento podnikne na psovoda útok. Pes musí na útok odpovedať zákrokom. Na pokyn rozhodcu ostáva figurant stáť a psovod psa odvolá. Na ďalší pokyn rozhodcu psa privolá k nohe, upúta ho na vodidlo a odhlási sa. Na samotný zákrok, ako i pustenie, dáva psovod povel. Pri cvikoch prepad psovoda sa nepoužíva palica, a od psa sa nevyžaduje zákrok do hornej časti paže. Odporúča sa pomocníkovi použiť pre daný cvik ochranný oblek.

Ja myslím, že to stačí pre toho, kto chce robiť obranu, poslušnosť je tam na úrovni SVV3 tuším dokonca, stopa tiež nie ľahká zrovna :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod Bára » Pon 25.04.2016 10:45

wer píše: zabavka pre tych, co nemaju na 3-oddielove... ale ono to fakt zacinaju brat ako pracovne skusky. :ach: ked niekto zlozi BH, to ako robi sportovku? :pac:


Ja sa najviac zabávam na niektorých plemenách (napadá ma napr. SBT alebo AST), s ktorými sa ľudia snažia strašne "pracovať", strašne chcú konkrétne jedince "zviditeľniť" tým, že pod ich meno napíšu 2 riadky skúšok. Reálne 95% ľudí ani nerozumie, čo tie skratky znamenajú, stačí im, že tam sú a niečo sa s tými psami robí. A to je kameň úrazu - všetci sa snažia robiť všetko, ale do prdele nič nerobia poriadne....
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod elfinka » Pon 25.04.2016 10:52

Elis píše:
Lindchen píše: V čom je problém s malými plemenami?


ze jim nechceme na IPO poslusnosti dat lehci aport a snížit metrovku :angel:


Že keď si o 10 rokov kúpim toho malého bradaca tak sa bojím že nebude čo a kde robiť :haha:

Btw malá brada neni pracovné plemeno? Som žila furt v tom že je.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod Elis » Pon 25.04.2016 11:26

Bára píše: všetci sa snažia robiť všetko, ale do prdele nič nerobia poriadne....


:yes:
a to plati nejen pro male plemena :angel:

elfinka píše:Btw malá brada neni pracovné plemeno? Som žila furt v tom že je.


ani mala, ani stredak...
http://www.kchk.cz/showpage.php?name=standardy
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod pimpa » Ned 10.07.2016 17:09

Elis píše:
Bára píše: všetci sa snažia robiť všetko, ale do prdele nič nerobia poriadne....

ani mala, ani stredak...
http://www.kchk.cz/showpage.php?name=standardy

Bohuzial su to spolocenske plemena. A povaha ide do .... kedze uz neni povinna na uchovnenie. Ale zase s malymi na Slovensku sa aspon co to robi, velki makaju v zachranarcine no a stredaci to je cele zle. Viem o jednej fenecke co robi agility a moji dvaja robia zachranu, tot asi vsetko. Ale so stredakmi je to zle aj u cechov, dost sa podcenuju ...
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod bibika » Ned 10.07.2016 19:58

Pimpa, toto ma fakt zaujíma keďže to vyzerá tak, že budem mať v budúcnosti dočinenia s bradičkou... Prečo si myslíš, že je to tak? Čo je na streďákoch také "odpudzujúce", že ich moc neberú resp. nerobia ľudia s nimi?
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod pimpa » Pon 11.07.2016 8:33

bibika píše:Pimpa, toto ma fakt zaujíma keďže to vyzerá tak, že budem mať v budúcnosti dočinenia s bradičkou... Prečo si myslíš, že je to tak? Čo je na streďákoch také "odpudzujúce", že ich moc neberú resp. nerobia ľudia s nimi?

Tak to ti ozaj neviem. Mne stredaci vyhovuju, nie su krpati ako mali a ani hebiedka ako velki :) Proste taky ideal. Asi to bude tym, ze do mesta si clovek kupi maleho a k domu velkeho., predsa len vacsi respekt :D
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Predchádzajúci

Späť na Športová a služobná kynológia