Veterinárna škola

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

výrobná prax UVLF

Poslaťod liv88 » Str 22.06.2016 12:59

Ahoj, na veterine UVLF je výrobná prax pre prvé ročníky.Zaujímalo by ma čo je to tá prax o čo sa jedná ? :D
Plus ak tam niekto z vás chodí na školu, ako ste spokojní?
liv88
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Prešov

Re: výrobná prax UVLF

Poslaťod Tiaali » Štv 23.06.2016 15:13

Tým krásnym názvom prax uvlf pekne kamufluje to, čo by sa jednoducho dalo nazvať upratovanie všetkého možného aj nemožného :lol: dobré je to možno na to, že sa spoznáte ako prváci medzi sebou a spoznáte časti areálu a rôzne kliniky a katedry, ale na nejaký priamy kontakt so zvieratami sa moc neteš, tým tak akurát z diaľky budeš môcť zamávať, keď budeš mať šťastie a dostaneš sa napr. do stajne kliniky koní :heh: ale inak odporúčam si prejsť tému o veterine tu na fóre a dozvieš sa isto dosť vecí a keď tak ti tam skôr odpovedia na tvoje otázky

viewtopic.php?f=16&t=2263&p=1317209&hilit=veterin%C3%A1rna+%C5%A1kola#p1317209
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: výrobná prax UVLF

Poslaťod kives » Sob 25.06.2016 6:44

Tak zaa nnasicch ciias to bol tyzden v Teplici, na skolsskom majetku a tyzdenn kolecko ppo klinikach :nwm: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Tiaali » Sob 25.06.2016 14:02

My sme boli v Teplici len 1 deň a to nás tiež rozdelili na polovicu, jedna polovička upratovala vnútri a druhá umývala okná pri ošípaných. Zvyšok praxe sme boli porozdeľovaní buď po klinikách, kde sa tiež väčšinou umývali okná, čistili steny a tak podobne alebo sme v knižnici ukladali knihy do regálov, pár ľudí malo za úlohu vytrhávať burinu popri chodníku niekde pri klinike. Najbližšie k zvieratám sme mali na Jazdeckom areáli, kde sme čistili boxy.
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Veterinárna škola

Poslaťod zuzka:) » Sob 25.06.2016 16:05

ja som bola pár dní v teplici - umývali sme okná, kachličky a jeden deň sme boli v dojárni pri dojení
potom som bola pár dní na chire - myslím, že sme tiež niečo umývali, ale potom sme sa tam väčšinou motali, niekomu sem tam kázali odmerať teplotu, dokonca sme mohli ísť na dáku operáciu a hladkali sme zvieratká :heh:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Veterinárna škola

Poslaťod liv88 » Ned 26.06.2016 18:45

Aha tak to sa mám na čo tešiť :lol: ďakujem za odpovede
liv88
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Prešov

Re: Veterinárna škola

Poslaťod bibika » Ned 26.06.2016 19:14

prax je to najmenej na čo sa môžeš tešiť :smile: :heh: Cez tú prax som bola na chirurgii. Čistili sme kachličky, venčili psov, prizerali sa dvom operáciám na ktoré nám profesor dovolil, merali teplotu a pod.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Veterinárna škola

Poslaťod kives » Str 29.06.2016 9:44

tak v teplici sme dojili, kŕmili, čistili. čo robili ošetrovatelia. plus ak sme mali strednú, tak sme robili nejaké veci naviac.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Veterinárna škola

Poslaťod esster » Pon 04.07.2016 16:43

Ahojte
tak ešte raz hľadám nejakú ochotnú dušu čo by mi odpovedala na pár otázok o VFU, o kolejich, profesoroch a proste potrebných veciach do prváku :lol: (keby ste mali knihy na predaj tak sa tiež neurazím ) :heh:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Veterinárna škola

Poslaťod mart.ina » Pon 04.07.2016 23:00

Keď chceš, napíš SS. Nemám síce najčerstvejšie info pre prvé ročníky, ale obecne o škole myslím info mám. Prípadne viem dať kontakt aj na tohtoročné prváčky. Plus knihy sa dajú zohnať na FB skupine, aj keď odporúčam nekupovať priveľa zbytočností.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Blackmetla » Štv 07.07.2016 10:15

esster píše:Ahojte
tak ešte raz hľadám nejakú ochotnú dušu čo by mi odpovedala na pár otázok o VFU, o kolejich, profesoroch a proste potrebných veciach do prváku :lol: (keby ste mali knihy na predaj tak sa tiež neurazím ) :heh:


Ahoj, kľudne napíš. Síce idem do štvrtáku a úplne najčerstvejšie info nemám, ale bývam na kolejích a s tým ti rada poradím :smile:
Blackmetla
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Skalica/Brno

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Kulunuru » Štv 07.07.2016 11:06

Offtopic: Blackmetla, dobry nick. A zaujimavy blog.

Mňauky čauky! :lol:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Bosorka » Štv 04.08.2016 13:52

Link na FB skupinu tohtorocnych prvakov FVL v BRNE .... spoznaj svojich spoluziakov este pred zaciatkom roku :-)

https://www.facebook.com/groups/1017165 ... 1/?fref=ts
Obrázok
Bosorka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 521
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Bosorka » Štv 04.08.2016 18:16

Po tom co tu citam som rada, ze VFU neklesla k tomu aby si z buducich prvakov urobila upratovacky. Des, je to uplne nedostojne... Na VFU sa mozte tesit na zoznamovaci vikend plny srandy a sutazi s veterinarnou tematikou, vecernym opekanim a grilovanim atd... nieco malo sa plati, za ubytovanie a stranu, kedze areal nepatri skole, je to dobrovolne ale nenechala by som si to ujst... :smile:
Obrázok
Bosorka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 521
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: Veterinárna škola

Poslaťod wewerca » Štv 04.08.2016 22:43

Mmmm, to znie super :poklona: konečne niečo pozitívne, po tom ako všade počúvam aká to je škola ťažké a tak :) kde sa dá na to prihlásiť alebo aspoň nejaké info o tom nájsť? ?
wewerca
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné