Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Mathoo » Str 29.06.2016 7:10

Ahojte chcem sa poradit mam mallorsku dogu a zaujima ma kedy sa sa zacne zbavovat mliecakov a a ci je zapotreby jej nieako pomoct myslim tahanim hrackou alebo jej len kupit nieake tvrde veci popripade nieake rady dakujem
Mathoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Vikiki22 » Str 29.06.2016 7:39

Šteňa začína meniť zuby cca v 3 mesiacoch. V tomto období sa určite neodporúča sa so psom preťahovať, jeho ho to bude bolieť. Pomôcť tomu nijak netreba, len aby malo šteňa dosť hračiek na hryzenie, lebo bude naozaj všetko hrýzť.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Mathoo » Str 29.06.2016 8:13

Dobre dakujem za tyzden bude oslavovat 3 mesiace hraciek na hryzenie ma dost takze sa mam naco tesit :D
Mathoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Katka199 » Štv 21.07.2016 9:35

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či tu má niekto skúsenosti s čistením zubov u staršieho chorého psa. Mám totiž yorkshírku ktorá má okolo 7 rokov, nedávno jej zistili zväčšené srdiečko, tak isto aj problémy z chrbticou a liečila sa aj zo zlyhania obličiek. Odporučili mi však dať do poriadku aj jej zuby, len sa bojím či to nebude veľké riziko ju uspávať a či sa oplatí riskovať kvôli zúbkom. Veterinári mi hovorili, že by to mala zvládnuť, tak to bola strašná útecha. Vaše skúsenosti, rady ??
Katka199
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Kitamkami » Sob 23.07.2016 5:34

Katka199 píše:Dobrý deň, chcem sa opýtať, či tu má niekto skúsenosti s čistením zubov u staršieho chorého psa. Mám totiž yorkshírku ktorá má okolo 7 rokov, nedávno jej zistili zväčšené srdiečko, tak isto aj problémy z chrbticou a liečila sa aj zo zlyhania obličiek. Odporučili mi však dať do poriadku aj jej zuby, len sa bojím či to nebude veľké riziko ju uspávať a či sa oplatí riskovať kvôli zúbkom. Veterinári mi hovorili, že by to mala zvládnuť, tak to bola strašná útecha. Vaše skúsenosti, rady ??


Ahoj, zväčšené srdiečko a zlyhanie oblečiek je teda dosť zavazne na to, aby si takto rozmyslala.
Neviem v kom stave sú zuby, ak môžeš, posli fotku! Ale ak sú veľmi zle, tak to môže súvisit aj so srdcovým aj obličkovým ochorenim a teda, ak by sa tento problém vyriesil, môže to pomôcť aspoň v tom, aby sa to nezhorsovalo.
Urcite si nájdi veterinára, ktorý používa inhalačnu anestéziu. Inak ani nie! A úplne najdôležitejšie je monitorovanie. Mali by mať minimálne EKG a krvný tlak, ešte lepšie keď majú aj kapnograf (dúfam že je to slovenské slovo). Ak by to bol môj psík, uistila by som sa, že kým jeden robí zuby, druhý monitoruje psika.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Katka199 » Ned 24.07.2016 13:49

Kitamkami píše:
Katka199 píše:Dobrý deň, chcem sa opýtať, či tu má niekto skúsenosti s čistením zubov u staršieho chorého psa. Mám totiž yorkshírku ktorá má okolo 7 rokov, nedávno jej zistili zväčšené srdiečko, tak isto aj problémy z chrbticou a liečila sa aj zo zlyhania obličiek. Odporučili mi však dať do poriadku aj jej zuby, len sa bojím či to nebude veľké riziko ju uspávať a či sa oplatí riskovať kvôli zúbkom. Veterinári mi hovorili, že by to mala zvládnuť, tak to bola strašná útecha. Vaše skúsenosti, rady ??


Ahoj, zväčšené srdiečko a zlyhanie oblečiek je teda dosť zavazne na to, aby si takto rozmyslala.
Neviem v kom stave sú zuby, ak môžeš, posli fotku! Ale ak sú veľmi zle, tak to môže súvisit aj so srdcovým aj obličkovým ochorenim a teda, ak by sa tento problém vyriesil, môže to pomôcť aspoň v tom, aby sa to nezhorsovalo.
Urcite si nájdi veterinára, ktorý používa inhalačnu anestéziu. Inak ani nie! A úplne najdôležitejšie je monitorovanie. Mali by mať minimálne EKG a krvný tlak, ešte lepšie keď majú aj kapnograf (dúfam že je to slovenské slovo). Ak by to bol môj psík, uistila by som sa, že kým jeden robí zuby, druhý monitoruje psika.


Ešte ma napadlo, že na srdiečko berie kardalis a tie obličky má momentálne výsledky urei a keratinu v norme. Skúsim poslať fotky. Nechcem zbytočne riskovať kvôli zubom, ale vraj ich má v dosť zlom stave. Nejaké budú musieť asi aj von. Tiež mi povedali, že to može byť od toho. Neexistuje prípadne nejaký spôsob bez anestézie ??
Prílohy
13820436_1711855682410252_692008097_n.jpg
13819465_1711855692410251_1314095083_n.jpg
Katka199
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Kitamkami » Sob 30.07.2016 16:43

No tie sú teda naozaj zle! :plac: A to vidím len predné zuby, ak mu odhrnies pysky až ku zadným zubom, tak ti garantujem, ze tie sú ešte horšie. Neviem ci je to len skreslenie z fotky, ale vyzerá to ze dasno nad zubami je cele červené, tmavšie ako sliznica zvnútra líc, to znamená že už má zapálené aj ďasná.
Existuje aj spôsob čistenia zubov bez anestézie, ale v prípade tvojho psika by to bolo absolútne nepostačujúce.
To co vidíš, je len 40% ochorenia, tak si predstav, ako veľmi je to zle pod ďasnami, kde je 60% ochorenia... a všetky tie baktérie, ktoré si tam žijú, mu idú rovno do krvi a cez vnútorné organy, kde sa takisto usadzaju, napríklad aj na srdcových chlopniach.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Katka199 » Ned 31.07.2016 12:24

Takže jej mám nechať tie zuby vyčistiť klasickým spôsobom ?? Nie je to
rizikovejšie ako jej to robiť inak ?? Inak som počula, že aj čistenie laserom sa dá bez anestézie, ono ona už bola raz operovaná, kde bola uspaná a nemám z toho najlepší pocit.
Katka199
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Lindchen » Pia 19.08.2016 9:16

Máme po tom :lol: .
Bubino prežil celkom v pohode :lol: . Na operačku sa mu moc s vetkou nechcelo, ešteže tam sestričkuje Miška, lebo inak neviem :heh: . Super je, keď pes pozná niekoho z personálu, ak tam má ostať sám a spolupracovať.
Prebehlo to ok, trhala sa stolička 209 a zistilo sa, že má o jeden zub navyše, za 110 :lol: . To sme ani nevedeli, na výstave nikto nezistil, a to bol na vyše 30-tich.
Inak sa mu čistili a robila sa aj gingivektómia v celom rozsahu, chúďa, celá papuľka rozrezaná. Vraj ako dôsledok autoimunitného ochorenia (iné ako alergie nemá, zato mnohopočetné) mu prerastali ďasná, muselo to ísť preč. Ale má to spravené krásne, zuby ako od matela :heh: .
Takisto ako Jerre, aj Ariskovi robila zuby MVDr. Andrea Kubovčíková, môžem po oboch skúsenostiach len odporučiť :jop: . Aj vynikajúci prístup aj robota.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod loren » Štv 08.09.2016 20:38

Ahoj je mozne ze 5 mesacne stena ma na stolickach zboku zubny kamen? Hovori sa ze barfari nemavaju s tym problem ale mozno vadi to ze ona zradlo hlce a nechrume cize si nema ako manualne suchat tie zuby. A este na vsetkych prednych zuboch ma na zaciatku cervene dasno a potom prechadza do ruzoveho az.
loren
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Monii » Uto 20.09.2016 17:55

V akom najvyššom veku ste dali psovi čistiť kameň? Obe feny BARFujú, ale teda 10 ročná má už dosť kameň, aj keď nie nejaký katastrofálny, nikdy nebola na čistení a asi by to chcelo očistiť, kým bude vo veku, kedy naozaj do narkózy psa nedám :ua:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod naja » Uto 20.09.2016 20:20

ja planujem v oktobri-novembri dat svojej fene vycistit zuby, lebo uz je to dost dost zle, len uz mam taky blby pocit-za 5-6 mesiacov bude mat 12 rokov a v hlave mam same katastrofy, co vsetko sa moze do :kak: :ua: Pri nej jedine inhalacnu narkozu. Uz raz bola na cisteni pred 5 rokmi asi, to som aj pritom bola, jak vet cistil.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod pigie » Str 21.09.2016 7:11

Ja som si oboch naucila, aby mi drzali a zuby im cistim sama, podla mna ovela lepsie ako raz za cas davat prispavat kvoli zubom. Hlavne teda u tych, ktorym sa tvori rychlejsie - male psi su na to nachylnejsie. Fryovi cistim ovela castejsie ako Hugovi. Hugovi tak raz za pol roka az rok, Fryovi hadam kazde 3 mesiace. Silno odporucam.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod elfinka » Str 21.09.2016 7:15

Tiež čistím fidovi, teraz aspoň raz do týždňa lebo ich začína mať už škaredé.
Kto čistí, mate niekto skúsenosti s pastami pre psov, či to je zbytočné a stačí kefka + voda?

sent from my brick
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod pigie » Str 21.09.2016 7:38

Ja som nikdy necistila kefkou. Ja rovno strham kamen skrabkou :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť