Sila zákusu, preťahovanie, prekusovanie

Sila zákusu, preťahovanie, prekusovanie

Poslaťod WarLord » Štv 18.06.2015 19:01

Chcel by som poradit ako mam odstranit prekusovanie? Zvladnem to aj sam doma nejako? Dnes som kupil pesek a psik ako keby sa nevedel zahryznut... Doteraz mal ine hracky o ktore sme "bojovali" ale bolo to to iste... Neustale prekusoval a nedrzal ho poriadne v papulke... Pes ma 11 mesiacov a plemeno stafford. Alebo mam este pockat je to este skoro na neho? Vdaka
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
WarLord
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Košický kraj

Re: Prekusovanie - Pešek

Poslaťod raky » Štv 18.06.2015 20:07

WarLord píše:Chcel by som poradit ako mam odstranit prekusovanie? Zvladnem to aj sam doma nejako? Dnes som kupil pesek a psik ako keby sa nevedel zahryznut... Doteraz mal ine hracky o ktore sme "bojovali" ale bolo to to iste... Neustale prekusoval a nedrzal ho poriadne v papulke... Pes ma 11 mesiacov a plemeno stafford. Alebo mam este pockat je to este skoro na neho? Vdaka

začni opačne - nech ti ho podáva a aj iné veci... ale to ti tu viac vysvetlia iní... :lol:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Prekusovanie - Pešek

Poslaťod elfinka » Štv 18.06.2015 21:52

Vrajze prekusovanie je hlavne o nervoch. Nam sa prekusovanie vzdy zhorsi vtedy, ked to neodhadnem spravne a psovi hracka vypadne z papule pri hre (= prehral). A asi je naj zacinat niecim makkym, nech je to psovi prijemne v papuli - neviem akeho peska skusas
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prekusovanie - Pešek

Poslaťod aNeMiC » Štv 25.06.2015 21:21

A máte nejaký povel alebo niečo? Pretože mne moja fenka robila to isté, keď som sa ňou hrávala len tak. Každopádne som to vyriešila tak, že keď som začala s ňou pri preťahovaní napríklad o tenisák s ňou blázniť a ona dlhšie neprekusovala, povedala som drž a klikla (ja som klikrom, ono je dôležité aby sa podľa mňa klikalo, pretože pes vie za čo ho odmením. Ak by som mu len piškótu dala, mohol by to pochopiť tak, že som ho odmenila za to, že hračku pustil a to my nechceme) a neskôr na povel drž normálne neprekusuje vôbec - poviem drž a drží aj keby som sa s ňou naťahovala o čokoľvek :yes:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Prekusovanie - Pešek

Poslaťod Bad » Pia 26.06.2015 5:15

aNeMiC píše:povedala som drž

ano, naučit povel "drž" je dobrá cesta

aNeMiC píše:ja som klikrom, ono je dôležité aby sa podľa mňa klikalo, pretože pes vie za čo ho odmením. Ak by som mu len piškótu dala, mohol by to pochopiť tak, že som ho odmenila za to, že hračku pustil

stejný "označovač správného chování" jako klikr je i slovo (ano, hodný, pašák, to je dobře....každý máme své), klikr má výhodu v tom, že je velmi výrazný, odlišný od řeči, neměnný.... :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sila zákusu, preťahovanie, prekusovanie

Poslaťod elfinka » Uto 26.01.2016 17:47

Dá sa naučiť psa silnejší zákus? Do peška, lopty, kože, hocičoho.
U psa so záujmom o korisť som už čítala návody, keď mu raz čmajznú hračku tak si už dáva následne lepší pozor aby ju nestratil. Lenže čo so psom ktorý vlastne o tú hračku moc nestojí?
Keď Fidovi vytrhnem hračku z papule, tak naopak začne cvakať a už mu to vypadáva pomaly samé, po chvíli úplne stráca záujem. Jednak je to otravné pri hre, kvôli tomuto sa ťaháme úplne minimálne a skôr musím odmeňovať aportom...
Dvak si neviem predstaviť, ako s takto slabým zákusom má robiť obrany. Síce si to chytí pekne na plnú papuľu, ale keď by figurant silnejšie mykol, tak mu ten rukáv vytrhne jak nič celý z papule.

Má zmysel niečo takéto riešiť doma, či radšej nechať silu držania rukávu na figurantovi, a hračky neriešiť?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Sila zákusu, preťahovanie, prekusovanie

Poslaťod Bad » Str 27.01.2016 7:05

Ti nevím, na obraně by měla fungovat právě ta motivace, ať už kořistnická nebo zlobná (to vůči tobě neuplatní)a jejich mix (takový majetnický pes jak hezky drží! :lol: ) Právě že psovod může psu zákus i dost pokazit.....Já si myslím, že by si s tím měl poradit figurant, který ho už zná a bude postupovat citlivě dle nátury psa :ha:

Edit: nedochází u fida s dospíváním ke změně postoje k obranám ?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sila zákusu, preťahovanie, prekusovanie

Poslaťod hisham » Uto 28.06.2016 9:07

Pfff, fakt neviem, kam s tym, mozno sem?
Existuje nejaky iny funkcny sposob, ako psovi ukradnut hracku, okrem vyvesenia na obojku?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Sila zákusu, preťahovanie, prekusovanie

Poslaťod Bad » Uto 28.06.2016 9:12

výměnou za jinou hračku
naučením a využíváním povelu pusť (neboli výše uvedené dovedené k dokonalosti :lol: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sila zákusu, preťahovanie, prekusovanie

Poslaťod hisham » Uto 28.06.2016 9:17

On ma pustacku super, o to nejde. Ide o to, ked mu chcem hracku zobrat bez povelu, chapes, ukradnut, schovat, aby bol vyhecovany sa k nej znovu dostat. Lenze to vobec nie je take jednoduche :heh: Bez povelu nechce pustit ani za nic, ja ho vyvesim a on vrti chvostom a oci mu idu z jamok vypadnut a nic. Tak ze ci existuje nieco humannejsie. Alebo poradte hracku, ktora sa da z papule dobre vybrat?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Sila zákusu, preťahovanie, prekusovanie

Poslaťod Elis » Uto 28.06.2016 9:36

zboku v koutkou - zatlacit na pysky.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Sila zákusu, preťahovanie, prekusovanie

Poslaťod elfinka » Uto 28.06.2016 9:39

Neda sa vybrat nic do coho sa daju zaborit zuby. Take veci nejde vybrat ani Fidovi a to on drzi neskutocne slabo. Lahko sa vybera chuckit derava lopticka, koza, hladsie pesky.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Sila zákusu, preťahovanie, prekusovanie

Poslaťod wer » Uto 28.06.2016 9:41

a ked budete mat starsich psov, tak uz takto nevyberiete nic. :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sila zákusu, preťahovanie, prekusovanie

Poslaťod Bad » Uto 28.06.2016 9:43

no na tu druhou hračku
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sila zákusu, preťahovanie, prekusovanie

Poslaťod Elis » Uto 28.06.2016 9:56

wer píše:a ked budete mat starsich psov, tak uz takto nevyberiete nic. :haha:


:ha:

hisham, proc vlastne nechces přes poustecku?
povel - pridrzet psa a hracku okopnout je normalni hra, ne?
a s dvouma hrackama ještě lepsi :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Ďalší

Späť na Pokročilý výcvik