Rozdiely vo výchove športového a sídliskového psa

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod wer » Str 15.06.2016 8:34

puk, z tohto pohladu ano, kazdy pes je normalny. :heh:
ale mimo mi pride, ze rozpravas o zbaveni sa psa a pritom o tom vooobec nie je rec. je rec cisto o vycviku/vychove. a inak - aj pigie, s ktorou suhlasis, napisala, ze tie rozdielu su. :joint:

a bad. teraz si to vystihla! TEBA nenapadne vlacit psa pri nohe!!!!! a prave tych "sidliskovych" "neviemakych" to napadne!!!! a to vyzaduju od toho psa!!!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod janajka » Str 15.06.2016 8:36

Puk píše:....jediné čím sa bude líšiť, sú nároky jeho majiteľov na neho, alebo opačne - jeho nároky na majiteľov.
AHA. Tak predsa sa daco lisi.

BAD - sak vidiiiiis. Ja som mala prinohovu Tinu a mam prinohovu Gaiu, mozem chodit aj po ceste a hociako dlho (okrem decembra).
Naposledy upravil janajka dňa Str 15.06.2016 8:39, celkovo upravené 1
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod wer » Str 15.06.2016 8:37

a vlastne vsetci hovorime o tom istom, len niekto musi nesuhlasit default. :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod Puk » Str 15.06.2016 8:41

wer píše:ale mimo mi pride, ze rozpravas o zbaveni sa psa a pritom o tom vooobec nie je rec. je rec cisto o vycviku/vychove. a inak - aj pigie, s ktorou suhlasis, napisala, ze tie rozdielu su. :joint:
!


Neporozumeli sme sa : Pigie - mal som na mysli jej prvé dve vety príspevku. :nwm:

Veď áno. Len pre mňa je to stále pes - jeho výchova, jeho výcvik, jeho život - všetko so všetkým súvisí a ja si dnes cením na tom všetkom možno veci, ktoré pre mňa kedysi až takú prioritu nemali, ako ju majú dnes. Preto som si to dovolil aj takto vyjadriť, možno aj s nádejou, že to niekto pochopí, keď sa to dostaví aj u neho. Akési zrkadielko :joint:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod wer » Str 15.06.2016 8:44

neviem. myslim, ze tu takych, co sa zbavuju starych psov, nemame. :no: a tiez myslim, ze oproti minulosti, je to prave na ustupe aj v tych vrcholovych sutaziach. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod pigie » Str 15.06.2016 8:45

Offtopic: Puk a vies co je sranda? Ze potom, co som to napisala som sa zhacila, ale uz som to nechcela menit. Lebo rozhodne nemam normalneho psa :haha: Ale tak v tejto teme sa tvarim, ze mam :heh: Uhol pohladu :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Rozdiely vo výchove športového a sídliskového psa

Poslaťod elfinka » Str 15.06.2016 8:45

Puk píše:ten povie to, ten zase ono a kým "odskúšaš" na vlastnom psovi všetky tie dobré (ale neraz aj nezmyselné rady)
...
pes nemal byť v prvom rade NORMÁLNY a prečo k nemu apriori takto nepristupovať?

To sa neboj ze by som skusala vsetko. Ale ako su rozne psy, tak su rozni psovodi, a mne sa lepsie pracuje ked chapem co a preco robim, nestaci mi mat nejaky pocit ze ako to je spravne (lebo ten je u mna casto nespravny :joint: )
A na to sluzi tato debata. A uz aj celkom posluzila, ja som si z nej uz odniesla material na premyslanie :yes:

A k tomu normalnemu psovi, vidim ze treba zmenit nazov temy :lol:

Bad píše:protože by mě nenapadlo na procházce vláčet psa u nohy

No vidis. A mna to napadlo. Kopa ludi to tak ma (na tom sidlisku), preco by ma malo napadnut ze je na tom nieco zle? Vsak pouzijem iny povel nez na place a hotovo... iba ze by nie? :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Rozdiely vo výchove športového a sídliskového psa

Poslaťod Buchťa » Str 15.06.2016 8:51

Offtopic: A vesnický pes patří kam? :ha: - to k té změně témy
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Rozdiely vo výchove športového a sídliskového psa

Poslaťod pigie » Str 15.06.2016 8:52

Boze to slovickarenie :haha:
A aj ja som Huga vlacila pri nohe. Na vencplac pri nohe, z vencplacu pri nohe, k nohe pri kazdom strete s inym psom ci clovekom. Atd. A Fry to robi tak isto, akurat nemusi chodit na vencplac pri nohe :heh:
Naposledy upravil pigie dňa Str 15.06.2016 8:53, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Rozdiely vo výchove športového a sídliskového psa

Poslaťod elfinka » Str 15.06.2016 8:52

Offtopic: Ten patri predsa na retaz :jazyk: :jazyk:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Rozdiely vo výchove športového a sídliskového psa

Poslaťod wer » Str 15.06.2016 8:53

ten si moze a zvacsa robi, co chce. :jazyk: lebo nema take obmedzenia v spoluziti.

inak, ked sa tu tak ohanate tymi starymi casmi... aj presne o tom to je. kedysi neexistovalo take kvantum psov na sidliskach. male plemena vobec. neovladatelne cudzie psy vobec. nehovoriac, ze byvate/byvali ste na dedinach. tam je to fungovanie so psom uuuplne ine a milionkrat jednoduchsie. uprostred preludneneho a prepsaceneho sidliska by ste museli riesit aj ine.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiely vo výchove športového a sídliskového psa

Poslaťod Buchťa » Str 15.06.2016 8:56

pigie píše:Boze to slovickarenie :haha:


Offtopic: Přesně tak, Pigie. Bylo tady moc chytání za slovíčka, bez tolerance. Tak jsem si to neodpustila :smile:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Rozdiely vo výchove športového a sídliskového psa

Poslaťod pigie » Str 15.06.2016 8:58

ok, tak navrhujem zmenu miesto sidliskoveho psa, vencoveho psa, lebo dvorovy nemusi chodit na vence ale moze, sidliskovy musi, ak to nie je civava, co ma doma zachodik :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Rozdiely vo výchove športového a sídliskového psa

Poslaťod wer » Str 15.06.2016 9:02

Offtopic: ved ked niekto nechape temu.. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod Elis » Str 15.06.2016 10:29

dasken píše:mne to pride skor o tych odlisnych poveloch, ze clovek co chodi so psom na nejake preteky, tak ma akusi "pretekovu sadu"


jen jiné povely jsou podle me malo , když ten požadavek v civilu je v uplnem rozporu s požadavkem při sportu :yes:

elfinka píše: Čiže do prostredia kde by bolo treba psa veľa tlmiť (napr kvôli suzitiu s ostatnými ľuďmi naokolo čo toho komunikatívneho psa neocenia) by si psa radšej nebrala vôbec?


:yes:
vzdyt pisu , ze ten sport vice méně omezuje me - a ne ty psy :joint:
to JA chodim tam kde jejich chovani nikomu nevadi - vesmes teda jen na cvicak, do staje nebo do divociny...

i když ted uz zas pomalu je muzu zacit brat na vic a vic mist :angel: stene dospiva a uz se da i korigovat - nekdy teda ...
ale treba jit vencit Kachne v Praze do parku není moje představa idealne stráveného dne :haha:

Offtopic: kdybych musela - pujdu a prezijeme to všichni - ale když si muzu vybrat - nejdu.
to je jak jsem psala -me uz to vadi porad ty psy povelovat a usměrňovat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik