Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Renobell » Štv 30.07.2015 8:35

Ahojte, neviem kam písať ale nás trápia posledných pár dní také malé vriedkové hrčky u nášho psíka - Predvčerom sme mu našli dve také tesne pri sebe na hlave, dnes už som mu to našla aj na stehne, na boku, za uchom a ďalšiu tiež na hlave. Sú to ako keby také hrčky malé pod kožou. Niečo ako malý vriedok, vyrážka. Nedalo sa mi to poriadne vyfotiť skoro to nevidno. Netušíte čím to môže byť? Bral nedávno antibiotiká neviem či to môže mať spojenie ??? Neviem si teraz spomenúť ako sa tie ATB volali, mal aj pár injekcií, pretože strašne hnačkoval a zvracal a išla z neho už aj krv....Viete poradiť :( ?
Renobell
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Lindchen » Štv 30.07.2015 10:44

Tie chrastičky mal aj môj bígl a teraz čítam v tom článku, že môže ísť aj o poruchu štítnej zľazy a zrovna teraz je na ňu podozrenie, žeby súviselo? :oo: :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Sofinka98 » Sob 11.06.2016 9:10

veroninini píše:Ahojte,

prosim Vas neviete mi niekto poradit cim mam potierat toto?vid obrazok...ono jej to vzniklo asi tym, ze vcera aj dnes v noci sa pocikala vo svojom pelechu a lezala celu noc v mokrom;o(((ma uz 1 rok ale je prechladnuta asi...podla mna jej to tak podrazdil moč.neviem sama len to vyzera dost desivo;o((

Obrázok

Dobry den ja by som sa chvela spýtať cǐm ste natierali svojej sučke tie fľaky na brušku ma to aj moj psík
Sofinka98
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod loren » Ned 24.07.2016 15:07

Ahoj neviete co to moze byt? Dve ma take ako na prvej fotke cervene na brusku ale ta tretia je aj s takym tvrdsim v strede do svetla v strde a cerveny kruzok okolo rozmer asi tristvtrte cm
Prílohy
20160724_155059.jpg
20160724_154005.jpg
20160724_154005-1.jpg
loren
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod loren » Ned 24.07.2016 15:08

Tak opacne mi nahralo fotky takze zospodu pozerat prosim
loren
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Kitamkami » Sob 30.07.2016 16:26

Ťažko povedať, môže to byť ustipnutie, hocijaká lokalna reakcia. Ak si to nelize, nekuse, neobjavuje sa ich viacej, tak to sleduj,ak nechceš ísť hneď k veterinarovi. Ale ak ju to boli, svrbí alebo sa zväčšujú, alebo nehoja, utekaj. V zhladom nato, že toto bolo pred 6timi dňami, už by to malo byt preč.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod bastička » Pon 08.08.2016 12:11

Ahojte, mám trochu iný problém - Bastíkovy začala padať srsť. Je to odkedy má nové granule, neviem či to s tým súvisí. Mohla by to byť alergia? Stolicu má v poriadku, nesvrbia ho labky ani uši, vyzerá aj sa správa úplne ok.. vypadala mu hlavne na krku, hrudi/bruchu a stehnách. Doteraz bol pekne osrstený, obávam sa, či mu nechýba nejaká živina alebo také niečo.. Máte skúsenosti? Prípadne čo pridávate psom do granúl alebo aké granule používate? Dopredu ďakujem. :)

http://i64.tinypic.com/fkbloo.jpg

http://i63.tinypic.com/ery620.jpg
bastička
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod loren » Pon 12.09.2016 7:58

bolo to asi od mravca :smile:
loren
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Čierne chrastičky a fľaky

Poslaťod MaggieM. » Pon 19.09.2016 19:44

Chcem poprosit o radu, mojmu psikovi sa neustale vracia to iste. Ma cierne male chrasticky a fliacky vzadu na chrbatiku ako aj na chvoste, pri koreni. Predtym som mu to natierala mastou od veterinara, kedze nepomahalo, dostal vzdy injekciu a trosku to ustupilo, i ked nie uplne. Teraz sa mu to zase rozmnozilo, nema toho vela, asi centimeter a pol na chvoste a pat fliacikov na chrbte. Zajtra urcite pojdem na veterinu, no obavam sa, ze vyfasujeme zase mast alebo injekciu. Ja by som sa vsak tohto problemu chcela zbavit natrvalo alebo aspon na dlhsi cas, nie to riesit 1-2 krat rocne. Ide o maltezaka, neviem ci sa to vyskytuje len niektorym plemenam ci na tom nezalezi. Vopred dakujem za hocijaku radu. Pridavam foto, nie aktualne, ale ide o rovnaky problem. Len chvostik ma teraz trochu tmavsi na tom mieste s chrastickami.
Prílohy
IMG_0432.JPG
IMG_0431.JPG
MaggieM.
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod pigie » Str 21.09.2016 14:06

Na tvojom mieste by som kontaktovala MVDr. Panakovu. Ta tieto choroby pozna naozaj dokladne, treba zistit pricinu, co to vyvolava.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod wer » Str 21.09.2016 14:09

mne pride, ze aj tej srsti ma nejak veeelmi malo. asi to chce naozaj odbornika
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod pigie » Str 21.09.2016 14:12

Urcite... A hlavne maltezak, ti su na to priam nachylni...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod MaggieM. » Uto 27.09.2016 19:11

pigie píše:Na tvojom mieste by som kontaktovala MVDr. Panakovu. Ta tieto choroby pozna naozaj dokladne, treba zistit pricinu, co to vyvolava.

Skusim napisat a informovat sa u nej, dakujem :-)
MaggieM.
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod MaggieM. » Uto 27.09.2016 19:16

wer píše:mne pride, ze aj tej srsti ma nejak veeelmi malo. asi to chce naozaj odbornika

To som ho fotila vo vani, ked bol mokry. Inak mu to medzi tymi vlasmi vidno horsie "za sucha". Vlasky ma prave krasne, ten problem s chrastickami sa objavi 1-2 krat rocne a len vzadu na chvostiku a pri nom.
MaggieM.
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod ecc » Str 26.07.2017 1:56

Ahojte. Nemecka doga, 2 a pol roka stary psik, zdravotne bez tazkosti (okrem obcas potecenych oci - alergia na seno).

Posledny mesiac sa mu zacalo na lavej prednej labke, konkretne na klbe robit nieco co vyzera ako sucha koza, postupne z toho vypadala koza. Po mesiaci sa to zvacsilo na cca priemer 2cm. Poslal som foto veterinarovi, volal mi, ze z fotky to tazko urcit, ze to vyzera na suche miesto a nech to niecim kremujem, napr. kalciovoi mastou. Tak to teda kremujem. Miesto uz nie je suche, je to take mokvave, srst v danom mieste vypadala. Veterinar by sa mal stavit az buduci tyzden.

Na opacnej nohe ma nieco podobne, ale je to mozno 3x5cm velke, ibaze to nie je take suche a ma tam aj polovicu srsti, ale to ma snad uz rok, ak nie aj dva, nezvacsuje sa to, nie je to take suche.

Pes nema problem s nohami, je vitalny, v pohode beha, skace, papa. To miesto na nohe nie je bolestive, lebo ak mu to kremujem a pritlacim, tak je to bez reakcie.

Co by to mohlo byt, ma niekto rady kym pride ku mne veterinar?
Prílohy
20170719_170734.jpg
ecc
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby