Plemená a výcvikové metódy

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Elis » Pia 10.06.2016 8:47

elfinka píše: najlepsie je zazit si dobreho psa aj zleho psa, lebo kazdy cloveka nauci nieco ine :yes:


clanek teprve prelouskam...

ale jen k tomuhle.
me vadi deleni dobry/zly pes. z principu.
vzdyt co je pro jednoho zly pes -pro jiného člověka muze byt idealni ? :nwm:

pro me je strelena malina zly pes - jiny by se sel obesit z moji Kachny.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod elfinka » Pia 10.06.2016 8:59

Elis píše:me vadi deleni dobry/zly pes. z principu.
vzdyt co je pro jednoho zly pes -pro jiného člověka muze byt idealni ? :nwm:

Z pohladu vseobecneho potencialu a vykonnosti pre dany sport, nie objektivne dobry/zly vo vsetkom a vsade :smile:
Ak ta napadne lepsie pomenovanie tej sady vlastnosti nez dobry/zly tak sem s nim

Zaujalo ma hlavne to, ze jej ten jej "dobry" pes jej dal moznost robit chyby tak dlho, nez sa naucila spravit nieco spravne. Ze ho dlhsie bavi cvicit, nejake veci odpusti, da sa preucit ked uz cloveku konecne docvakne ako na to.
Ked mam psa ktory je schopny cvicit 2x do tyzdna par minut, tak mu bud musim ponuknut trening s obrovskou efektivitou, alebo sa nepohneme z miesta. Neni prilis priestor na chyby psovoda.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Elis » Pia 10.06.2016 9:09

elfinka píše: Zaujalo ma hlavne to, ze jej ten jej "dobry" pes jej dal moznost robit chyby tak dlho, nez sa naucila spravit nieco spravne. Ze ho dlhsie bavi cvicit, nejake veci odpusti, da sa preucit ked uz cloveku konecne docvakne ako na to..


a co když nedocvakne?

ted asi trénuju s takovym "dobrym" psem. jen -zase-on je tak dobry, ze pro tuhle konkretni panicku je to az moc -a potrebovala by horsiho :no:
vydrzi cvicit strasne dlouho -do vseho jde naplno a je chytry...
a tim dava sanci panicce porad dokola opakovat chyby :pac:
když ho preucime něco - aby to delal jak se ma - zase to zacnou delat porad dokola (spatne) a pes se zase snazi najit nejake reseni, aby vyhovel -a najde, fakt se snazi -a zase to ve vysledku nevypada, jak ma.
a zacinaji docházet reseni...
ono když proste povel k noze jednou znamena něco a jednou zas ne a netrva se na pozadavku -tezko se postupuje...


jsou spokojeni, oba - oba se uci -ale proste nejde donekonečna opravovat něco -i s dobrym psem.
ted uz je to ve fazi, ze se chysta panicka na druhého psa. tenhle uz proste nepujde uplne opravit.

Offtopic: a to je fakt pes, kterého ja povazuju za ztelesneny ideal -vzhledem, povahou - brala bych ho vsema 10ti a jeste si mlaskala u toho
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Predchádzajúci

Späť na Pokročilý výcvik