Motivácia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Pon 23.05.2016 10:47

tak odmenu si vybira pes :angel:

u nas třeba staci koupit novou věc - a razem je nova top odmena :ha:

ale i tohle stridani melo svůj vyvoj u nas...
Eliska ted uz cvici na všechno.
co v aute nahmatnu, to chce. Takze ted uz odmeny volim spis podle potřeby -presnost vs. rychlost.

Kachne zase mela obdobi, ze odmena byla jedna jedina věc. cokoliv jiného bylo tfujtablove...
A ted je prave ve fazi -co je nove, to je top.
Naposledy upravil Elis dňa Pon 23.05.2016 10:51, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod kellee » Pon 23.05.2016 10:49

ja riesim tuto dilemu prvy krat :nwm:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Motivácia

Poslaťod moschino » Pon 23.05.2016 10:58

rozmýšľam, či skúsiť striedanie odmien. Že ak nechce hračku až tak, zbýšila by sa jej hodnota ak bude vedieť, že príde výmena za pamlsok. Či? :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Pon 23.05.2016 11:13

moschino píše: či skúsiť striedanie odmien.


na tohle odpovidam vždycky -a proc ne?
co clovek muze pokazit zmenou odmeny? :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod elfinka » Pon 23.05.2016 11:27

Aj ja chcem nejaku top odmenu pre psa :plac: :plac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Motivácia

Poslaťod moschino » Pon 23.05.2016 12:21

Ja mam top len pre jedneho. A chcem aj pre druheho :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Motivácia

Poslaťod elfinka » Str 06.12.2017 12:13

Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Motivácia

Poslaťod hisham » Str 06.12.2017 13:00

Kde to tam aj napchala :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Motivácia - dve loptičky

Poslaťod Marcel » Štv 09.08.2018 8:24

Ahojte. Máte niekto nejaký dobrý tip, ako naučiť psíka púšťať loptičku v momente keď mu ponúknem druhú? Chcem zrýchliť privolávačku a tiež to využiť pri ďalších cvikoch, no v momente keď si hodím popod nohy druhú loptičku, tak ma síce krásne podbehne a beží za ňou, ale stále si nesie aj tu prvú. Keď ju dobehne tak sa ju snaží napchať do úst k tej prvej :pac: , alebo ju dobehne a čumí na ňu ako na zázrak :oo: , no tu prvú nepustí. Keď sa hráme na mieste tak, že jednu loptičku má v ústach a druhou okolo neho šaškujem, tak ho síce zaujme, no naháňa ju aj s tou prvou, v tom horšom prípade len okolo mňa poskakuje a tvári sa že jemu stačí tá čo už má :jazyk: . Viem si predstaviť že by som ho to učil cez púšťačku, až kým by to púšťal automaticky, no púšťa veľmi váhavo, dlho a kým ju pustí tak stráca obrátky a tie sa u môjho psa potom opäť veľmi ťažko naberajú. Ďakujem za rady.
Marcel
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Motivácia

Poslaťod vavrena » Štv 09.08.2018 8:35

Musíš to naučiť ako komplet nový cvik, čiže "pusť," a neuč to v rýchlosti, normálne v pokoji na mieste krátkym nahadzovaním lopty do papule, ten pes to musí dostať najprv do podvedomia, aby to potom robil rýchlo. až potom to vieš zaviesť do rýchlosti a počas hry a cvičenia. Môžeš si zaviesť aj povel pre pustenie a očakávanie druhého predmetu - my sme používali vo frisbee, kde pes musí frisbee pustiť v diaľke od človeka a už chytať ďalší disk.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Motivácia

Poslaťod Marcel » Štv 09.08.2018 9:12

vavrena píše:Musíš to naučiť ako komplet nový cvik, čiže "pusť," a neuč to v rýchlosti, normálne v pokoji na mieste krátkym nahadzovaním lopty do papule, ten pes to musí dostať najprv do podvedomia, aby to potom robil rýchlo. až potom to vieš zaviesť do rýchlosti a počas hry a cvičenia. Môžeš si zaviesť aj povel pre pustenie a očakávanie druhého predmetu - my sme používali vo frisbee, kde pes musí frisbee pustiť v diaľke od človeka a už chytať ďalší disk.


Ďakujem za radu. Niečo podobné som už skúšal dnes ráno, tak skúsim vytrvať.
Marcel
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Motivácia

Poslaťod clupko » Pon 01.10.2018 12:45

neviem kam to zaradit. ide o podobny problem, ako ked borderky pasu auta (tiene, travu...) a pri tom vobec nepocuju, nedokazu sa prepnut na majitela a reagovat. pokial viem, vacsinou sa odporuca im tu cinnost vyslovene nezakazovat, ale pracovat na poslusnosti - bud v nejakej vzdialenosti od zdroja, alebo dostat psa z toho tranzu a vtedy dat jednoduchy povel, ktoreho splnenie odmenit.
ale co ked pes odmieta akukolvek odmenu, a na vytrhnutie z tranzu reaguje agresivne?
kamoskin shiba inu v poslednom case zacal fixovat nohy ludi. vacsinou po jedle. upne vsetku svoju pozornost na nohy nejakeho cloveka a vsade ho sleduje, obcas po nich vybehne. nepocuva povely - aj take, co normalne v pohode zvlada, proste nedokaze sa ovladnut a reagovat. na akukolvek manipulaciu reaguje agresivne. ak sa podari, ze splni povel, odmenu si nevezme, hracku ani zradlo, dost rychlo sa zase upne na nohy.
sa hovori, ze shiby su ako macky - tak toto mi velmi pripomina nasho kocura, ktory zvykne tiez takto lovit nohy...
nemam ziadny napad, ako s tym pracovat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Pon 01.10.2018 12:50

odvest ji od zdroje, který ji fascinuje.
si teda myslim, ze tady to jde resit jen upravou vzdalenosti.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod Margita » Pon 01.10.2018 13:35

Nebrali mu jedlo?ako to niektorí zvyknu,ze nech sa nauči ktu pán
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Motivácia

Poslaťod clupko » Pon 01.10.2018 13:40

nie, nebrali. skor naopak. inak svoje zradlo si nechrani, len ked ma nieco ako kost na okusovanie alebo tak.

edit: elis, ano, to mi napadlo, len problem je, ze on v tomto stave nezvladne odlozenie, sleduje tie nohy kamkolvek idu, a na manualnu manipulaciu reaguje agresivne. a zatvarat ho sameho do inej miestnosti vzdy, ked zacne byt divny, mi pride ako krajne riesenie.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa