Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod zuzkamil » Sob 23.04.2016 16:13

tak mám na Vás ďalší dotaz. musím mu kúpiť ten KELP, môže byť prosím aj toto? majú to totiž v obchode, kde chodievam a za dobrú cenu... http://www.wasco.cz/biopolym-morska-rasa-kapky-100ml/
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod vavrena » Sob 23.04.2016 22:21

Nemusíš.. prečo musíš? Akože môžeš to kúpiť, určite to neublíži...
Ale nemusíš, psy bežne nejedia riasy.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Elis » Ned 24.04.2016 8:04

doplnky stravy se davaji, kdyz neco chybi. Plati to i pro kelpu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod zuzkamil » Sob 07.05.2016 7:14

Som napísala mame odkaz, keď mu za mňa mala dať včera žrať :ha:
Prílohy
IMG_0895.JPG
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod zuzkamil » Sob 14.05.2016 1:29

prosim Vás zas mám problém, pre niekoho to problém asi neni, pre mňa velký. chcela by som vedieť, či to je kvôli BARFu. lebo sa mi zdá, že ano - či môj pes žere trávu pre túto novú stravu, či je to normálne...trápi ma to, bo mi raz skoro skapal kvôli grcaniu a nechcem aby sa to opakovalo. nechce sa mi sem písať zážitok, lebo sa rozrevem kvôli spomienkam spred troch rokov. ďakujem za pochopenie. mám len stresy, aby sa to neopakovalo a teda ho vždy pri žratí trávy napomínam, okrikujem. robím niečo zle alebo je to normálne?? :plac:
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod pigie » Sob 14.05.2016 6:27

Moji obaja travu jedia z casu na cas a nepride mi na tom nic nenormalne :nwm: Niekedy viac, niekedy menej.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lucik » Sob 14.05.2016 11:06

no na jar ja vyzerám akoby som pásla kozy, nie venčila psov.. včera som sa smiala, mladá ešte aj pri sraní v tráve obžúvala stebielko na ktoré dočiahla :heh:
ja vidím u mojich rozdiel, kedy žerú len z chuti a kedy žerú (alebo skôr ako) trávu, keď im je šoufl a potrebujú sa vyblinkať.. vtedy odtrhávajú tie steblá po trsoch a tak hltavo.. ale neriešim, nadlávi sa, o chvíľku zamrzne, vypučí oči, vyblinká raz (šťavu, jedlo tam nebýva), potom ešte raz, zriedkakedy tretíkrát blinkne šťavu a hotovo, fičíme ďalej, náladička normálna.. :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod zuzkamil » Sob 14.05.2016 13:32

lucik píše:no na jar ja vyzerám akoby som pásla kozy, nie venčila psov.. včera som sa smiala, mladá ešte aj pri sraní v tráve obžúvala stebielko na ktoré dočiahla :heh:
ja vidím u mojich rozdiel, kedy žerú len z chuti a kedy žerú (alebo skôr ako) trávu, keď im je šoufl a potrebujú sa vyblinkať.. vtedy odtrhávajú tie steblá po trsoch a tak hltavo.. ale neriešim, nadlávi sa, o chvíľku zamrzne, vypučí oči, vyblinká raz (šťavu, jedlo tam nebýva), potom ešte raz, zriedkakedy tretíkrát blinkne šťavu a hotovo, fičíme ďalej, náladička normálna.. :nwm:
pigie píše:Moji obaja travu jedia z casu na cas a nepride mi na tom nic nenormalne :nwm: Niekedy viac, niekedy menej.


on mi toto ale nikdy nerobil, má 9r tak viem. nežrával trávu ani na jar nikdy predtým tak, ako ju žere od BARFovania. myslím tak často, snád každý deň. poviem to len stručne - bola som tehotná, večer o osmej sa vygrcal, myslela som, že sa dusí. vyberala prstom z krku, no nič tam nemal. potom návšteva "veta", k nemu sa nevyjadrujem, išli sme na pohotovosť za suprovou vetkou, spravila rtg, povedala "vdýchol grcky, trávi mu to plúca, keď sa bude moc trápiť do rána, tak ho uspím" a ja tehotná som celú noc nespala, mala som len záchvaty plaču. ráno volal priatel, povedala mu, že to zvládol. díky nej :winner: odvtedy mám traumu, keď ide grcať z trávy. ten strach si neviete predstaviť...
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod zuzkamil » Sob 14.05.2016 13:35

no dobre, ale ked ju žere skoro každý deň od BARFu, tak nemože mu niečo chýbať potom?? a keď ano, čo by to mohlo byť, mám mu kúpiť ten KELP, či?? dííky
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lucik » Ned 15.05.2016 6:50

grca bezprostredne po zradle - teda grca aj zradlo, alebo neskor len nejake zvysky zradla (kusky kosti)?
krmis aj zeleninu?
krmis zelene drzky?
krmis nejake prilohy?

totiz ak je vlastne prekysleny, co zrejme je, kedze zacal travu zrat a grcat po prechode na BARF, tak mu nieco nesedi zrejme. samotna kelpa by to ale asi neporiesila + s riasami treba opatrne dlhodobo kvoli obsahu jodu.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod pigie » Ned 15.05.2016 8:15

Nechaj len maso, skus menit jeho druh a vsimaj si, kedy zere viac a kedy menej travu, potom pridavaj zeleninu a men druhy. T.j. nie zmesku, ale proste skusaj druhove zlozenie, mozno mu nieco nesedi. Moji ked viac zacnu zrat travu, pridam listovej zeleniny, ktoru nedostavaju uz takmer vobec a zase je na cas klud. Ale oni si kludne aj denne zakusnu do travy, ale nie je to take freneticke trhanie, ako ked je zle od zaludka.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod zuzkamil » Ned 15.05.2016 21:23

lucik píše:grca bezprostredne po zradle - teda grca aj zradlo, alebo neskor len nejake zvysky zradla (kusky kosti)?
krmis aj zeleninu?
krmis zelene drzky?
krmis nejake prilohy?

totiz ak je vlastne prekysleny, co zrejme je, kedze zacal travu zrat a grcat po prechode na BARF, tak mu nieco nesedi zrejme. samotna kelpa by to ale asi neporiesila + s riasami treba opatrne dlhodobo kvoli obsahu jodu.


no on po žrádle negrcá. vlastne som ho videla grcať po zožratí tej trávy len raz. a to grckal len tú trávu s tou penou, nič z jedla tam nebolo. niekedy dám len mäso, už aj striedam, doteraz mal len bravčové, občas kur. pečienky. dávam mu tam Roboran, Joint vitamíny. zeleninu dávam sem tam mrkvu, no možno tak každý tretí deň. občas cesnak. zriedkavo. niekedy tam hodím ladový šalát, ale to výnimočne. zelené držky nemám, neobjednávala som ich. prečo prosím Ťa?? občas dám ešte vajce celé. prílohy myslíš čo? cestoviny a pod.? nie, nedávam nič také. ešte dávam aj napr. kyslú smotanu trochu, sladkú smotanu alebo mlieko, nie často ale. aj syreček tvrdý možno dva krát do týždňa. ešte to nemám naštudované, viem, že to nerobím uplne dobre. ale kamoška krmi len masko, nič iné nedáva. psíci sú v pohode.
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lucik » Pon 16.05.2016 9:06

ale nemôžeš sa 100% riadiť tým, že kamoškinmu psovi to nič nerobí, každý pes to má inak.. aj po kostiach sa niektorí zo :kak: a niektorých kosti zapečú, takisto vnútornosti niektorým sadnú a niektorým nie. ak dávaš čisté mäso, tak možno tú trávu začal žrať, lebo je prekyslený (produkuje príliš veľa kyseliny na trávenie toho mäsa a potom je mu z toho šoufl, tak to potrebuje trávou a dávením zneutralizovať). Tie zelené držky, zelenina a prílohy (ja dávam Trope prílohu napríklad) by mu možno upravili trávenie. Neviem, to je len tip.

Ja to vidím na mojich - väčšinou kŕmim mletinami (kusovými sa drhnú, lebo sú to pažravé prasiatka a mladú som už 2x zachraňovala, čo sa reálne dusila raz kusom mäsa a druhýkrát kusom jablka), do mletín dávam bylinky + Trope prílohu, občas zeleninu. Ak však majú kusové mäso, že tam prílohu nedám, tak beauceronka pri venčení na druhý deň ráno žerie trávu v trsoch a vyblinkne iba žalúdočné šťavy s trávou na 2-3x (alebo ak majú raňajky, tak poobede blinká). Proste ona tam tú prílohu nejakú potrebuje - buď zeleninu alebo držky zelené alebo tú Trope prílohu (označujú to za cestoviny).
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Lubi12 » Ned 22.05.2016 17:47

Caute, ja mam problem so 14 mesacnou fenkou MMO odledy ju mam, brala casto ATB a ked je bez nich tak stolica ide do hnacky s hlienmi, doteraz som jej davala ryzu s kralicim masom v pomere 60 ku 40, cize viac ryze, a vela zrala travy, zrejme prekysleny zaludok ...
Dnes som jej zacala davat len kralicie maso povarene okolo 8 minut , dala som jej aj par kuskov surového maska a vynechali sme uplne sacharidy, stale ma hnacku s hlienom ... moze sa este cistit ... ? Co s tym , ma niekto podobne skusenosti ?

Viete mi poradit kde kupim lacnejsieho kralika, lebo v obchode je to dost drahe ..
Dakujem Lubi
Lubi12
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Buchťa » Ned 22.05.2016 22:38

Lubi, dávala jsi trus na koprologické vyšetření? A nebo na bakteriologické?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava