Aký bicykel / kolobežku ?

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Sunny » Štv 15.08.2013 7:49

Sem s tým :aaa:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Sikko Malamute » Štv 10.10.2013 17:44

Sikko Malamute
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Bratislava Ruzinov - Prievoz

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod hewča » Uto 15.10.2013 18:03

ja mám kolobežku ešte stále k mání, pre nenáročnejšieho športovca :angel:
Obrázok
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Silvuch » Štv 17.10.2013 17:11

hewca, je to skladacie? asi tazko co?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod hewča » Štv 17.10.2013 19:55

nie, nie je skladacia.... aj preto sa jej potrebujem zbaviť, lebo v byte mat taketo cosi neskladacie :ach:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod sarach » Sob 29.08.2015 11:25

Trochu oživím tému ... Ja som kúpila túto Master. V celku fajn. Psovi musím dopriať trochu viac pohybu, lebo dosť naberá na váhe ... už zase má 53 ... :plac: A ja nešportovec, ktorému sa teda behať nechce... Rozmýšľala som aj nad bicyklom, ale prijateľnejšia varianta sa mi zdala táto ... Ak ma stiahne, nepadnem z veľkej výšky. :lol: Zatiaľ len začíname, ale celkom dobre to ide. Ťahať ešte veľmi nechce, no snáď sa postupne dostaneme aj tam ... :smile:
Prílohy
_vyr_66Kolobezka-MASTER-20-16.jpg
_vyr_66Kolobezka-MASTER-20-16.jpg (38.62 KiB) Zobrazené 9543 krát
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod pigie » Sob 29.08.2015 16:15

Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 19.12.2015 23:08

U nás sa jazdí na tejto kráske :-)
Prílohy
20151219_230513.jpg
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod sherry » Uto 29.03.2016 13:41

Ahojte, prebehla som minule prispevky, ale vela casu uz odvtedy uplynulo... Mate prosim niekto prehlad aktualne v kolobezkach a viete mi poradit s vyberom? Hladam nieco na polne cesty, pretekat zatial neplanujem, potrebujem vyblaznit mojho sialeneho behaca tahaca - weimara. Urcite chcem pre vlastne pohodlie odpruzenu vidlu a velmi dobre brzdy.
Dakujem za vase rady :)
sherry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Sunny » Uto 29.03.2016 13:50

Aký taký máme :smile: Je jedno či pretekať alebo nie, ak je pes šialený ťahač, tak treba poriadnu kolobku tak či tak :smile:
Momentálne asi naj sú Doxtor, výroba v čechách, na objednávku, sú hodne drahé, ale medzi závodníkmi teraz top.
Potom je tu Kostka, má rôzne modely, aj lacnejšie aj drahšie, podľa výbavy. Pozor na svetlú výšku kolobky, rozumej ako vysoko je nad zemou - tie nízke cestné sú dobré fakt len na rovné asfaltové cesty, do terénu treba viac (ideál je vraj okolo 7cm, ja som jazdila na 5,5cm, dá sa to, ale treba dávať pozor na jamy a kamene). Kostky navyše nemajú tú nábehovú hranu oblú, ale taký jak keby zobáčik, takže sa ľúbia na nerovnostiach doslova zaseknúť. A v tom mieste aj zvyknú praskať a lámať sa.
Ešte robia takéto kolobky značky Kickbike, alebo teraz novšie aj Morxes, ale o tých moc neviem ani nemám vyskúšané.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod sherry » Str 11.05.2016 10:40

Vrela vdaka za 'uvod do problematiky'. Coto som si nabrowsovala a uz mam doma paradnu masinu, nakoniec od tektoss. Uplne sme tomu prepadli a strasne nas to bavi :))). Davam pozor, aby sme to nejako nepresvihli a nepretazila psa. Rozmyslam nad zmenou krmiva, doteraz mala proste 'granule'. Viete nieco odporucit pre takehoto sportovca? Alebo davate nejake doplnky na klby, slachy a pod? Dik :)
sherry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Sunny » Str 11.05.2016 10:48

Jak som mohla zabudnúť na Tektossku? :oo: Na tej som zažila svoju prvú jazdu na kolobke :heh: Ale už ich moc nevídať, ani neviem prečo.
Je super, že vás to baví, len pozor na teploty, už je dosť teplo na lietanie v záprahu, aby sa psík neprehrial :no:
Krmivo - okrem úplných low end typu Tesco/Pedigree/Chappi a pod. v podstate čokoľvek, čo psovi sedí. Pre echt športovcov to chce väčšinou buď hodne kvalitné granule s vysokým podielom mäsa, alebo to mäso pridávať, ale to by som riešila až keď by bolo vidieť, že psovi nestačí.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod CraObs » Str 11.05.2016 10:53

jaj Tektoss-ku by som si vedel aj ja predstaviť, ale v 20:20 prevedení, nejak sa mi to veľké koleso vpredu nelúbi..
sherry - ktorý model máte? a nevieš mi povedať reálnu váhu?
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod sherry » Štv 12.05.2016 20:00

Krmivo ma povedzme priemerne, doplnane masom a kostami.
Tektossku mam wildcat 3, odvazim ju, napíšem. Lahka rozhodne nie je. Dnes sme dali aj letecke cislo, zajac vlavo, plna dolava do oraciny :)))
Na počasie davam pozor,ked bolo teplejsie tak rano alebo pred zotmenim. A davam jej pomedzi to vybeh... Behame tak 6-8km, cca 40min aj s vyvencenim
Prílohy
sketch-1463079272854.png
sherry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod CraObs » Pia 13.05.2016 6:29

ani nečakám že ľahká, z toho som už vytriezvel že to má menšiu váhu ako bicykel.. 9-10-11 aj viac je úplne normálna vec :pac:
ale každé kilo dobré :haha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy