Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Tchor » Str 27.04.2016 16:46

wer píše:A to je aka spolupraca, ked pes ma bezat sam kdesi? Kam vlastne? :heh: Postrada mi to logiku. Ked nema za cim bezat, tak vybiehat prestane, alebo minimalne to bude pomale. Ja uz na tieto rozpravky neverim :joint:

Pes ma bezet rovne vpred, naznacenym smerem, dokud ho povelem nezastavis... Nema bezet k necemu nebo za necim... Predpokladam ze smerovy vysilacky budes delat az se psem ktery umi klasickou vysilacku v ose cvicaku a vi tedy co je to vyslani vpred. Drive se vybihanim se psem ucil i ten zaklad.

Jinak pokud nechapes jaka je odmnena spolupraces psovodem, nemam co vysvetlovat - k tomu se totiz musi dopracovat kazdy sam.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Str 27.04.2016 16:49

Tchor píše: treba spoluprace s psovodem a dobry pocit z dobre vykonane spolecne prace...


jo a proto pobezi rovne ... :angel:
vysvětlit psovi požadavek =cvik jak ma vypadat podle ZR - se ten pes nikdy nanauci telepatii....

Tchor píše:Pokud chces spolehlivou vysliacku kdekoli a kdykoli nemas cas si to predem chystat a obecne pes by vubec nemel vedet ze nejaka vysilacka bude.


rozlisujes fazi uceni a to ze ten pes uz požadavek UMI?
a proc by pes nemohl vedet, co bude?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod ivanpa » Str 27.04.2016 16:51

7. Vysielanie psa: /SVV 3/
Cieľom cviku je, aby sa pes na jediný povel a posunok rýchlym tempom priamočiaro vzdialil do
predpísanej vzdialenosti (v smere vytýčeného cieľa) a na ďalší povel psovoda okamžite zaujal polohu
v ľahu.

Pri nácviku vysielania a následného privolania je potrebné docieliť dynamický stereotyp.
Ak to docieliš máš celú náročnú časť poslušnosti SVV3 "v suchu".

Či to už robíš cez vybiehanie, nosenie loptičky, odbiehanie od loptičky .......

po prebehnutí vzdialenosti.......
na povel "ľahni" ..............pes dostane odmenu za zaujatie polohy

ale tu musí byť na 100% zvládnuté ľahni od počiatku výcviku....
Pes dokáže bežať dopredu xx metrov potom ľahni a vzápätí príde odmena?

Alebo????????
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Str 27.04.2016 16:54

Neverim, ze 101. vyslanie bez odmeny (bez ciela...) bude rychle.
Asi som sa nedostala este k tej rozpravkovej urovni vycviku :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Str 27.04.2016 17:09

wer píše:Asi som sa nedostala este k tej rozpravkovej urovni vycviku


:no:
taky ještě porad pouzivam ve vycviku odmeny :joint:
co uz s nami :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Bad » Str 27.04.2016 17:18

ivanpa píše:ale tu musí byť na 100% zvládnuté ľahni od počiatku výcviku....
Pes dokáže bežať dopredu xx metrov potom ľahni a vzápätí príde odmena?

Alebo????????


Alebo ji dostane před zalehnutím z misky (která tam je a příště třeba zase nebude),alebo až po přivolávačce, alebo si k té ležící berušce dojdu a odměním ......tak i tak i tak i onak
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Str 27.04.2016 17:20

a ještě k tomu vybihani se psem na vysílačku - co jsem videla ja, tak pes behal pro micek. nekam se zahodil micek/ polozil.
a psovod vybehnul a doběhnul se psem skoro az k micku, pak uz jen na pul cesty a pak z mista.
ono dost sportaku ma nauceno, ze se nechteji vzdalovat od panecka na louce.
a musí se to ucit takhle, ze ted se to po nich zase chce...

jsem si to uvědomila ted na Kachne, když jsem ji zacala ucit vysílačku - na place samo zatím...
Ale pro ni to bylo obrovske prekvapeni, ze ma nekam bezet ode me? a ze tam bude odmena.
do ted byla ta největší zabava jen a jen u me preci....
Naposledy upravil Elis dňa Str 27.04.2016 17:23, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Buchťa » Str 27.04.2016 17:23

Kdysi nebyly pamlsky, jako ten hlavní motivátor. Opravdu stačila suprová pochvala. Vysílačky se nedělaly každý den. Naučit se to dalo rúznými zpúsoby. Pes opravdu vybíhal ve směru pokynu psovoda a na povel lehni, lehl směrem k psovodovi.

Offtopic: Je mi moc líto, že zde chybí respekt a akceptování toho, co druhý napíše :plac: . Byla to jiná doba a jsou zde pamětníci (té doby). To byl jen výkřik do tmy - už opět budu jen používat smajlíky.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Str 27.04.2016 17:34

Ano. Motivator boli aj kanady. :joint:
Alepamlsky sa pouzivali. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Str 27.04.2016 17:40

Buchťa píše:Kdysi nebyly pamlsky, jako ten hlavní motivátor. Opravdu stačila suprová pochvala.]


motivace ( a ano, pisu motivace, ne pamlsek!) - a technika, posloupnost nauceni pozadavku /cviku- je rozdil, byl to rozdil a bude to rozdil :no:

nechavat psa "vykoupat" v celem kompletním cviku, neucit ho krok po kroku -a to jen protoze ten pes chce delat pro cloveka a muze se pretrhnout -to preci není fer?

a to je o cem u piseme...

nebo - opravdu to tak je ? :
Pes pobezi sam rovne - kdykoli a kamkoliv a ještě rychle - kam clovek ukaze - jen protože s nim clovek vybiha? a jako odmenu mel vždy a pouze je svou chut spolupracovat s clovekem?

Buchťa píše: Offtopic: Je mi moc líto, že zde chybí respekt a akceptování toho, co druhý napíše.


podle me porad ještě ne.
ale odmitam si pripadat menecena, ze pouzivam i odmeny při vycviku a psa ucim systémem malych srozumitelny pozadavku :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Str 27.04.2016 17:49

Jejda, vdaka, elis. Ja to neviem tak pekne napisat, ale hovoris mi uplne z duse! :poklona:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Buchťa » Str 27.04.2016 17:51

Elis, tak to nebylo myšleno, jak jsi to pochopila. Je mi líto :ua: . Nikde jsem nenapsala, že nebyl učen krok po kroku :nie: .

A nikde nepíši, že jsi méněcenná :nie: (Ty kurňa moc dobře víš, že Tě obdivuji a vážím si Tě!A kromě toho - Ty víš, co vše obnáší ZVV3, máš ji složenou s Eliškou).

Jen to byl múj výkřik do tmy, že to nejsou žádné pohádky a fikce, že to tak bylo. A že zde někdy chybí respekt a akceptace jiných názorú :ua: .

Offtopic: A zústávám, pro příště, opět u smajlíkú :yes:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Str 27.04.2016 17:56

Buchta, mne staci vidiet nazivo terajsich psov tych bajkarov... A porovnam si s elis (prepac ze ta uvadzam ako priklad :ha: ). A mam jasno. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Buchťa » Str 27.04.2016 18:19

Offtopic: Wer, nemáš se mi proč omlouvat, to je nynější realita :lol: . Nemám na nic chuť, přesto, že mám kvalitního drobce v rukou. Na druhou stranu jsem udělala kus práce, jak s Bonou, tak s Faldíkem, tak i s Brunčem (co mám doma od štěněte = nepočítám).
O nic se nesnažím, už dávno ne :jazyk: :plac: . Chyba je ve mně, nikde jinde a jsem si toho vědoma. Jsem "vyhořelá" a už si nevěřím :ua: . A nestydím se to přiznat i veřejně :yes: . Další mou velkou chybou bylo, že jsem se nedržela naučeného a šla "s dobou". Udělala radikální změnu, která mi nebyla vlastní = šla s proudem, ale "ze dne na den".

A pokuď jsem bájkár, tak asi i to, že jsem vyhrála mistrovství mládeže SR ve všestrannosti v r.1978 v Levoči, je pouze fixce :haha: :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Tchor » Str 27.04.2016 18:25

pes pobezi rovne protoze s nim rovne bezzis a driv nez zacne zatacet ho zastavis. Ale delejte si to jak chcete. na place se to da delat vselijak- v realu uz tolik moznosti neni.

Driv se vysilacky odbehavaly od zacatku a psi behali klidne i nekolik set metru...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia