Malé plemená a športovka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Malé plemená a športovka

Poslaťod kives » Pia 22.04.2016 7:23

tá formulácia sa mi veľmi nepáči (bod 3). kto o tom rozhodne? rozhodca?
ešte stále je obmedzenie pre SVV pre psy do 40 cm? a ako to je pri IPO? lebo tam sa mi zdá, že sa teoreticky dá nastúpiť aj s JRT, či?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: BH

Poslaťod wer » Pia 22.04.2016 7:28

Preco sa tu zas pletie NSP? :angel:
IPO moze zlozit aj jrt, ak zvladne 650 g aport, metrovku a rukav... Myslim, ze skor to byva taka exhibicia s ulavami. Figurant sa nesmie prisposobovat psovi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: BH

Poslaťod kives » Pia 22.04.2016 7:33

prepáč, bola som zvedavá :nwm: .
niekedy dávnejšie mi jeden rozhodca hovoril, že kvôli bezpečnosti psa by nedovolil nastúpiť malému psovi, čo mi nepríde fér (IPO).
a dík :smile:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: BH

Poslaťod lucik » Pia 22.04.2016 7:49

ivanpa, dík, myslela som si (asi aj niekde čítala), len ma zmiatol ten názov..

záchranársku tému so skúšobákmi nebudem zakladať, ajtak tu nikto nechodí ani do tej jedinej čo tu je..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: BH

Poslaťod Puk » Pia 22.04.2016 8:26

kives píše:tá formulácia sa mi veľmi nepáči (bod 3). kto o tom rozhodne? rozhodca?
ešte stále je obmedzenie pre SVV pre psy do 40 cm? a ako to je pri IPO? lebo tam sa mi zdá, že sa teoreticky dá nastúpiť aj s JRT, či?


Kives, páči, nepáči, ale je to tak! Pri skúškach môže byť prítomných viac odborníkov, ale aj nemusí byť žiadny. Ten jeden, ktorý tam ale určite musí byť je rozhodca (pominiem ich vedomosti...), ale je školený a praktik, takže je to ponechané na jeho rozhodnutí a to si myslím, že je správne. Ak Tvoj malý pes (a nemusí byť len malý, ale ...) príde k ujme, koho budeš viniť? Usporiadateľa, seba, rozhodcu? Nikdy nevytvoríš aký predpis, ktorý bude vyhovovať všetkým a každý s ním bude spokojný. Čo myslíš,pre koho sú určené skúšky malých plemien, pre vlkodava?
PS. Celá BH je z hľadiska športovej kynológie, resp. z hľadiska ďalšieho výcvikového levelu nezmysel. Slúži len na ťahanie peňazí z vreciek psovodov a sama o sebe nerieši vôbec, ale vôbec nič!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: BH

Poslaťod kives » Pia 22.04.2016 10:33

tak viniť. zranenie sa môže stať. len je rozdiel, či sa potkne na prekážke (nehoda) alebo figurant neodchytí, nevytočí (ešte sa mi nestalo).
ok, SVV má alternatívu, ale IPO nie.
ale je to len čisto moja zvedavosť, lebo ja si asi krpca kupovať nebudem (aj keď nikdy nehovor nikdy). :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: BH

Poslaťod Elis » Pia 22.04.2016 10:44

kives píše: len je rozdiel, či sa potkne na prekážke (nehoda)


tak nekteri lidi jsou trosku nesoudni :ua:

videla jsem staforda na metrovce s velkou cinkou a teda - kdyby se něco stalo, nebyla by to uz nehoda...pritom na stopy, které by fyzicky ten pes mohl delat -nejdou, to je nebavi, radsi jdou na upr :pac:


kives píše: ok, SVV má alternatívu, ale IPO nie.


rozdeleni zkousek na jednooddilovky u IPO staci, ne ?
jinak mají jiné vyziti.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO versus SVV

Poslaťod elfinka » Pia 22.04.2016 12:51

Elis píše:jinak mají jiné vyziti.

Zeby? Mi pride ze s tym velkym sa naozaj da toho robit viac, ze tych cisto velkackych skusok je radovo viac nez cisto pre malych. A zvysok mozu robit vsetci.
A tie skusky malych plemien niesu az take terno, neviem ci sa odvazim ucit psa strazenie, ze sa pri tom nieco nepototo, je to predsalen ine nez ked pes rozlisuje cloveka s rukavom / bez.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Elis » Pia 22.04.2016 12:57

elfinka píše: neviem ci sa odvazim ucit psa strazenie, ze sa pri tom nieco nepototo,


je to cvik jako každý jiny :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO versus SVV

Poslaťod elfinka » Pia 22.04.2016 12:59

Tak napriklad panackuje mi teraz pes hocikde hocikedy, odkedy som ho to naucila
Ale asi uplne nechcem aby mi napadal hocikoho hocikedy, ked ho naucim strazit predmet :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Elis » Pia 22.04.2016 13:00

podivej se na mondio :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO versus SVV

Poslaťod elfinka » Pia 22.04.2016 13:05

To by som osobne tiez nechcela, z tych istych dovodov :lol:
A teda tam su aspon obleceni jak snehuliaci, to snad ten pes neni blby a vidi. Ci aj na ZMP su obleceni jak snehuliaci?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Elis » Pia 22.04.2016 13:12

všechno se da pes naucit.
to, ze ma něco hlidat prece neznamena, ze je to je udelane jen tak, aby u toho vypinal mozek??

na mondio nejde o to, jak je fig oblecn, ale jak hezky pes umi pravidla -kdy se kouse a kdy ne...
a občas si to teda vylozi po svém -ale prave je videt, jak u toho mysli:

https://www.facebook.com/virginie.auboi ... nref=story
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO versus SVV

Poslaťod wer » Pia 22.04.2016 13:13

praveze konkretne mondioring su proste cisto sportaci. to len tak mimochodom.
obrany tiez moze pes zle pochopit - a tym skor maly ostekavac... :ach:
a neviem, preco by male psy mali robit klasicke obrany... vsak to je uletene. ved to IPO su vsestranne skusky pre vsestranne pouzitelnych psov. co tam ma co robit jrt? fakt ma 1000 inych aktivit, comu sa da venovat. :nwm:

ja nerada vidim, ked vsetci chcu robit vsetko... fakt nie som toho zastanca
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Elis » Pia 22.04.2016 13:24

wer píše:praveze konkretne mondioring su proste cisto sportaci.


Offtopic: i hovik a i canik to dela :hi:

wer píše: obrany tiez moze pes zle pochopit


:yes:
všechno jde ten pes naucit. není zadny nebezpecny cvik -nebo me teda nenapada ? co by byl ve ZR...
jsou jen nebezpecne metody nacviku.

a jinak -za me souhlas. poridit si jezevčíka a skuhrat ze metrovka je vysoka metr?
proc?

ta diskuze uz tu byla -je to na urovni, ze chci delat IPO - ale mam pomale plemeno a v IPO se hodnoti rychlost -tak budu nadavat, ze malinaci jsou na tom lepe, když jsou rychli ? :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Ďalší

Späť na Športová a služobná kynológia