Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod elfinka » Pon 18.04.2016 13:32

Som myslela potom ako mi uz povie body, ked ma nastupit druha dvojica.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Elis » Pon 18.04.2016 13:44

elfinka píše:To by mi potom teoreticky mali nechat spravit aj IPO-FH ked su medzinarodne skusky? :angel:
Ci ta ma spesl rezim? :lol:


ma spesl rezim - IPO -FH se vypisuje jako samostatna zkouska.
a je to organizacne pro bezne ZKO dost narocne na to, aby se s tim někdo poradal hlavne pro cizi -však jen sehnat tereny pro 5 nebo pro deset ucastniku je sakra rozdil ...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod ivanpa » Pon 18.04.2016 19:02

Kives napísala
ale veď hlásiš skúšky podľa skúšobného poriadku, nešpecifikuješ stupeň. takisto tam patrí ZZO ako aj ZVV3.

Ano ,ale skúšky nahlasuje kynologický klub na ZŠK aby boli zaradené do Kalendára Kynologických akcií na nasledujúci rok /dátum, miesto konania , a podľa akého skušobného poriadku (NSP alebo IPO//.

V prípade mimoriadnych skúšok, ktoré nie sú zaradené v Kalendári kynologických akcií v danom roku sú skúšky platné po zaplatení poplatku 66,39 € na účet ZŠK SR za 1 termín a po jeho odsúhlasení Prezídiom ZŠK SR.
Článok 5. Plánovanie výcvikových akcií, športový kalendár
Na dobu prechodnú je možné požiadať o mimoriadne pridelenie termínu skúšok bez zverejnenia v Športovom kalendári, termín a miesto však musia byť zverejnené na www.stránke ešte pred dátumom konania skúšok. Rozhodcu v tomto prípade deleguje zodpovedajúci orgán ZŠK.

„ takisto tam patrí ZZO ako aj ZVV3“ - nepatrí ZZO a ZVV3 do Národneho skušobného poriadku pre pracovných psov ZŠK SR




Ako psovod si povinná riadne vyplniť prihlášku na skúšky . V prihláške na skúšky uvádzaš dátum, miesto konania skúšok, druh a stupeň skúšok.
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod lucik » Pon 18.04.2016 19:24

sakriš, ty si nadupaný :heh:

ale veď keď sa prihlási na mimoriadne skúšky a odmietnu ju, lebo majú plno (akože), alebo tam drbnú to 100e štartovné aby eliminovali záujem "zvonku", potom tam odpískajú 5 vyvoleným psom, kvôli ktorým to robili (potrebujú do chovu alebo do zbierky), povedia, že ostatní sa odhlásili alebo neprišli :nwm: ma nikto nepresvedčí, že sa také nedeje.. a nie len v športovej kynológii :ach:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Lindchen » Pon 18.04.2016 19:28

To mi príde jak tá moja slovenská BH-čka :heh: . Nikto nič a keď prídem, tak vraj čo tu robím, že ma neberú :pac: . Tento rok som sa k nim ani nehlásila.

Offtopic: Keby ste vedeli o nejakej BH-SK, kde ma aj vezmú, tak sem s tým. Lebo si urobím vlastné skúšky a budem ich robiť len ja a budem mať plný počet bodov!! :heh: :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod kives » Pon 18.04.2016 19:45

ivanpa píše:„ takisto tam patrí ZZO ako aj ZVV3“ - nepatrí ZZO a ZVV3 do Národneho skušobného poriadku pre pracovných psov ZŠK SR

som mala pocit, že sa bavíme o českom NZ...
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod ivanpa » Pon 18.04.2016 22:59

wer píše:jaj, tak to jasne. ale neviem, nakolko si ako organizator povinna pripustit na skusku vsetkych... (vid vysvetlenie vyssie)


V zmysle Národného skúšobného poriadku pre psov pracovných plemien ZŠK SR sú uvedené práva a povinnosti nielen psovoda ale aj usporiadateľa.
Jedným s práv usporiadateľa je preskúmať došlé Prihlášky psovodov a odmietnuť ich len v prípadoch:
a) ak už počet prihlásených prekročil limit 10 súťažiacich
b) prihláška je podaná neskoro, nečitateľne, bez požadovaných údajov
c) ak psovod neprevedie úhradu štartovného

ak by všetci prihlásený spĺňali vyššie uvedené musíš brať na zreteľ aj na

článok 4. Usporiadateľ skúšok, prípustný počet psov
4. Na to, aby sa skúšky podľa NSP mohli konať, je potrebný minimálny počet 3 psov, maximálny počet je 10 psov. Jeden rozhodca v deň konania akcie u jedného organizátora nesmie posúdiť viac ako 10 psov. Výnimkou je súťaž, kde posúdenie psov nad limit je možné.

Čiže v praxi sa to robí tak, že prvých desať prihlásených sa zúčastní skúšok a ostatný majú jednoducho smolu

alebo.........................................................

...................................................................Pri riadnych skúškach uvedených v Kalendári kynologických akcií a väčšom počte včas, riadne prihlásených viac ako 10 psovodov môžeš ako organizátor požiadať ZŠK o delegovanie ďalšieho rozhodcu....
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Elis » Pon 18.04.2016 23:11

Ivane, to je sice hezké-ale když třeba pořadatel nemá žebřík, nevyčaruje si ho kvůli poslané přihlášce :nwm:
Offtopic: a nevidím v tom žádné postranní úmysly...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod ivanpa » Str 20.04.2016 11:27

Lindchen píše:To mi príde jak tá moja slovenská BH-čka :heh: . Nikto nič a keď prídem, tak vraj čo tu robím, že ma neberú :pac: . Tento rok som sa k nim ani nehlásila.

Offtopic: Keby ste vedeli o nejakej BH-SK, kde ma aj vezmú, tak sem s tým. Lebo si urobím vlastné skúšky a budem ich robiť len ja a budem mať plný počet bodov!! :heh: :heh:


Pozri si
http://www.suchno.sk/kalendar/skusky.html

Zavolaj vedúcim skúšok a najbližší víkend /23. 4. 2016/ v minimálnom jednom prípade Ťa bez problémov vezmú na BH podľa NSP ZŠK SR, lebo majú prihlásených iba 7 psovodov.
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Lindchen » Str 20.04.2016 12:02

Ďakujem za info, len v tom termíne som na výstave :ua: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod ivanpa » Str 20.04.2016 12:47

Lindech držím Vám palce aby ste na výstave boli úspešní.

Ale zaujalo ma Tvoje :
tento rok som sa k nim neprihlásila....

To si sa po jednych nevydarených skúškach zo strany organizátorov na BH vykašlala? :nie:
Čo si sa vzdala? :pac:
Čo si robila celý rok? :oo:

Nebuď malá .........
Hľadaj v kalendári akcií vhodný termín, telefonuj s vedúcimi akcií a na skúšku Ťa istotne niekde vezmú a psíček bude mať BH ..... :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:
.....a potom Ťa to naštartuje.... :jop: :jop: :jop: :jop: :jop: :jop:
........................................ a pôjdete na ďalšie skúšky. :jupi: :aplause: :aplause: :jupi:

Nebuď mäkká.... :nie: :nie:
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Lindchen » Str 20.04.2016 12:57

Ehm, ja som v pohode, tak trošku nechápem teraz :angel: .
Nehlásim daný klub, lebo mi to prišlo neseriózne a nechce sa mi u nich nechať peniaze. Vhodný termín hľadám.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod kives » Štv 21.04.2016 7:41

to ti ani prachy nevrátili? to je sila :ach:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Žblebt, kec, žvást

Poslaťod elfinka » Str 03.08.2016 18:25

Toz som prisla na to, ze sa mi asi s Fidom nepodari nastupit na skusku ked treba bez voditka - lebo druhy pes v dvojici. Zvysok uz zvlada :haha:
Ale je pravda ze sme na tom stale lepsie nez ti, ktori nemozu na skusku lebo pes zerie alebo zdrha od rozhodcu :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Žblebt, kec, žvást

Poslaťod Bery » Str 03.08.2016 19:09

Blbá otázka, prečo by pes zdrhal pred rozhodcom?
Bery
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia