Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod Aris » Sob 14.02.2015 17:12

A ten poľovný revír je od domu alebo od konca pozemku?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod Noelle » Sob 14.02.2015 18:02

od poslednej pozemnej stavby takže od domu, nie konca pozemku
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod Asgrand Anteaus » Sob 11.07.2015 14:35

sezóna, bude debát...)
Prílohy
11137108_1670274026533997_2002607934729630705_n.jpg
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy


Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod hruska » Štv 16.07.2015 18:29

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater


Ahoj, nejsem častým návštěvníkem těchto stránek, ale zážitek ze včerejšího odpoledne, mě nemůže nechat chladným a netečným…..
Vracím se z procházky s Cassem k autu zaparkovaném u městského útulku u hradeckého lesního hřbitova. Ještě v lese, kousek před útulkem srneček zapletený v drátěném plotě lesní školky. Bečel, cukal se, pokoušel se osvobodit. Přes pracovníky městského útulku jsem kontaktoval městské strážníky, kteří přijeli velmi brzy a s jejich pomocí jsme lapeného srnečka z plotu vystříhali. Díky pletivu byl potrhaný, na dvou místech a bylo nutné povrchové rány vyčistit a zašít. Banální zákrok, laicky bych shrnul. S lehce vítězným a hřejivým pocitem, že pro jeho záchranu děláme vše, ještě kontaktujeme pracovníky Městských lesů Hradec Králové. Srnečka dávají měšťáci do odchytové klece, aby alespoň zmírnili jeho šok a pokus o útěk. Lehká sprška při kontaktování odpovědného pracovníka, resp. pracovnice, která mi hned do telefonu oznámila, že je na dovolené a bylo více než jasné, že ji obtěžuji, mě toho hřejivého pocitu záchrany ještě zbavit nemohla. To se povedlo po 30 minutách jinému pracovníkovi zmíněné a.s.
Přijel s oblakem prachu (klec se srnečkem nám málem svým džípem dotlačil k nohám) a větou, kterou si budu dlouho pamatovat:….“ Jsem nadlesní Jankovský a vytáhli jste mě z dovolené, pánové….“ .
Naše vítězné výrazy nám rázem zchladly. Jen jsme se s měšťáky po sobě podívali, pravda, čekali jsme trochu jiného uznání. A nadlesní Jankovský pokračuje dál, obrátí se na mě a vykazuje mě z místa pryč se slovy …..“nebude to hezké“. Docela šok. No nedal jsem se, diskutujeme proč bych odcházel, když už hodinu a půl zachraňuju, volám a snažím se pomoct. Připadalo mi to jako ve špatném snu. Nadlesní se na srnce ani nepodíval a byl již dávno rozhodnutý. Začíná mi docházet, kam to spěje. Diskutujeme, na jediném na čem se shodneme je, že srnečka nemůžeme hned vypustit. Já myslel – odveze ho na veterinu, zašijí, vyčistí, za 14 dní si přečtu článek o jeho záchraně J. Ne, znovu věta „ opusťte prostor“, vytáhne srnečka z klece, podívá se na jeho zranění. No nic, natáhne ho jako špagát a ……
Ale to již dobrovolně odcházím. Poděkuju chlapům z městské a jdu k autu….
Myslel jsem, že se z toho vyspím, ale ne, nepomohlo to. Sedám tedy ke kompu a chci se s vámi podělit o zážitek s pracovníky Městských lesů a.s. Hradec Králové, který nebyl v tomto týdnu setkáním prvním. To první setkání bylo o dva dny dříve, kdy mě auto této a.s. na hradečnici poslalo i s bikem do příkopu. Ty výrazy, co vzneslo pár lidí relaxujících v tu chvíli na zmíněné hradečnici nemůžu na těchto stránkách publikovat J.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod lila.claire » Štv 16.07.2015 22:08

:blee:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod akuk » Pia 15.01.2016 18:23

Najbližší víkend budú ornitológovia pokračovať v zisťovaní počtu dravcov, zamerajú sa na orla kráľovského, orliaka morského a sokola rároha. Medzinárodné sčítanie bude prebiehať 16. a 17. januára. Na Slovensku koordinujú monitoring odborníci z organizácie Ochrana dravcov na Slovensku (RPS), do ktorého sa v rámci Európy zapojí niekoľko tisíc ornitológov. Všetky tri druhy patria na Slovensku medzi ohrozené a pre ich cielenú ochranu je potrebné poznať ich aktuálny počet a miesta, ktoré v zime preferujú. Získané údaje sa budú využívať napr. pri plánovaní výrubu lesných porastov, kľúčové územia pre vzácne druhy by mali ostať zachované.

http://www.dravce.sk/web/index.php/sk/i ... tu-dravcov
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod 5miki5 » Štv 10.03.2016 8:08

Dobré ráno, stará mama:
rekordné stavy raticovej zveri - najvyššie za ostatných 50 rokov.... razantné opatrenia... zastaviť najmä zimné prekrmovanie zveri :oo:
http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/televizne-noviny/42971_televizne-noviny
výtržníci z lesa
http://www.sppk.sk/clanok/1254
http://domov.sme.sk/c/20113852/zver-sposobuje-skody-na-plodinach-polovnici-maju-jej-vysoke-stavy-znizit.html
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod akuk » Štv 10.03.2016 9:04

uff, take typicke :hmm: vystrielame si vlckov a teraz prask na vysoku :pac: :plac:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod laznick » Štv 10.03.2016 10:16

akuk píše:uff, take typicke :hmm: vystrielame si vlckov a teraz prask na vysoku :pac: :plac:

Vlckov by som za tym nehladal. Skor by som za to vinil polnohospodarov s ich monokulturami a pocasie... kto si pamata kedy bola naposledy poriadna zima? Tot minule som mojmu vyberal klieste vo februari :pac: Zdravu vysoku ani vlcko dole neda...a prirataj si k tomu absenciu snehu... dostatok krmiva, (aj bez prikrmovania) a mas nadstav. V Cechach uz nevedia co s ciernou a idu po polnohospodaroch... hlavne kvoli monokulturam...
IT´S A BORDER TERRIER THING...YOU WOULDN´T UNDERSTAND...
laznick
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Dunajská Lužná

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod akuk » Štv 10.03.2016 12:21

laznick píše:Zdravu vysoku ani vlcko dole neda....

nie. lebo on tu na to nie je (nebol), aby daval dolu zdrave kusy :smile:
vysla som s nimi, lebo presne pri nich sa ukazuje, ako sa s tymi cislami hra - komu ako vyhovuje
rocny prirastok vraj cca 150 kuskov, tolko isto povoleni na odstrel (nie som v tomto znala, len co to citam) :nwm:
dnesne pocty su od 250 do 1500 ks :lol:
polovnici tvrdia, ze sme zasobarnou okolitych krajin :ach: ochranari hlasia ubohy stav
ale necham si vysvetlit :no:

a najst spolocnu rec nehrozi, aj karpatsky dohovor je len paskvil papiera s pohladom na nase lesy
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod laznick » Štv 10.03.2016 14:18

O vlkoch toho moc neviem..ja som sa vyjadroval k vysokej a ciernej. To nik nezaprie, ze tu mame nadstav.
Jasne, ze zdravu vysoku vlk dole neda, ale kvoli tomu, ze ma vysoka dostatok potravy, a ani snehu nieto co byvalo, tak aj "prirodzeny" ubytok, resp. chorych, ci "unavenych" kusov pre vlckov je pomenej. Osobne by som bol za celerocny zakaz lovu vlka ( a to dumam nad polovnycm listkom - hlavne kvoli pristupu do revirov). Pre ludi nebezpecny nie je, vysokej a ciernej je nadstav a pani polnohospodari si maju lepsie chranit stada... ani taky Cuvac nebol slachteny na pasenie, ale na strazenie...
IT´S A BORDER TERRIER THING...YOU WOULDN´T UNDERSTAND...
laznick
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Dunajská Lužná

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod janajka » Pia 15.04.2016 8:23

To video ako odchytavali medvedicu (asi v okoli Martina) ste videli? Najprv sa ju snazil veterinar uspat, psi tam stekali traja okolo, nedarilo sa, potom nastupil do auta a medvedica cez okno chytila za rukav toho veterinara a tak dali pokyn na strelbu.
https://www.facebook.com/streleckyporta ... 718758734/
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod erik70 » Pia 15.04.2016 10:12

To tam bola aká banda magorov????!!!!! :oo: Ktorý idiot ide hladkať medveďa??? a cez okno sa nechá potom pokúsať?! To bola vyslovená provokácia....Ale aj tak sa mi medvedica zdala nejaká zvláštna, malátna, ospalá?! Keby bola v pohode tak by tam urobila asi iné poriadky s nimi...aj so psami.
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod vavrena » Pia 15.04.2016 10:22

šak ospalá bola, lebo sa ju snažili uspať. Len to nešlo ako si predstavovali. Vidíme len výrez celej akcie, sto vecí sa dá na tom videu skritizovať, ale bohvie ako dospeli až k tomuto bodu, kde video začalo, a ako dlho to trvalo.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné