Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod certovsky » Pon 11.04.2016 22:00

A kosti ma? Velke /bravcove, hovadzie/ surove na okusovanie, aspon jednu tyzdenne, kludne aj viac. Mozno jej idu zuby tak ju to svrby.
A pomaha to co pisete, pri utokoch sa otocit chrbtom a ignorovat (alebo odist z miestnosti). No a samozrejme vela skusat sa s nou hrat s hrackami...
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod Pani Novakova » Uto 12.04.2016 7:42

kosti zatial nemala - skusime
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod Elis » Uto 12.04.2016 15:04

Pani Novakova píše:kosti zatial nemala - skusime


tak pak ale fakt na okus, ne na zrani...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod Pani Novakova » Str 13.04.2016 8:05

jj... ma novu hracku, taku makku piskaciu ovecku, ktora ju bavi uz 3.den! :jupi: takze sa s nou da aj trochu zahrat bez toho, ze by isla len po rukach :smile:
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod michaela1.b » Sob 07.05.2016 19:25

mám 5 mesačného dobermana ktorý má na behanie veľkú záhradu a na spanie veľkú voliéru. Nehryzie ľudí ani do nich nevrčí. Jediný problém nastane keď ho nechcem pustiť do domu a zabraňujem mu v tom rukami a hovorím mu nesmieš ale on ako keby sa vypol a nepočúva. To sa mu nepáči a pohryzie ma. nieje to hravé hryzenie ale agresívne hryzenie. neviem ako ho to mám odnaučiť a bojím sa aby mu to neostalo do dospelosti. Prosím o radu. PS: prvé 3 mesiace bol vychovávaný dnu takže si myslím že by to mohlo byť aj tým
michaela1.b
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod vavrena » Sob 07.05.2016 19:49

Uff, Miška :ua: . Áno, on nechápe, že prečo nesmie ísť dnu, keď tam doteraz mohol byť, a s vami. Teraz ako šteňa vníma to, že ste ho odstrčili von, samého, a preto sa trepe dnu. Lebo mu tam bolo dobre. Psíka nezaujíma záhrada, ani voliéra, on tam nebude kolečkovať sám, nebude si sám hádzať loptu, nebude sa sám naháňať, nepohladká sa sám. Nuž, zvykne si vonku, ale treba sa mu venovať, záhrada ako taká aktívneho psa nezabaví. Je jedno, aká je veľká, nestačí mu, je to pracovný pes - na prácu s človekom.
Druhá vec je povel nesmieš - čo nesmie? Hrýzť, ísť, stáť, sedieť? Ako si to má vysvetliť? Nauč ho radšej, čo robiť má - napríklad sedieť pred dverami, ak sa otvoria. Ak si sadne, pohráš sa s ním alebo mu dáš pamlsok. Ak sa mu nepáči tvoje zabraňovanie rukami, urob to tak, že neotvoríš dvere, pokiaľ stojí, nechaj ho sadnúť si, vždy keď sa postaví, dvere zavri. Keď pochopí princíp, teda že keď sa postaví, dvere sa zavrú, a ostane sedieť, vyber maškrty a sediaceho psa odmeň. Takto vieš odstrániť to hryzenie teba - miesto zabraňovania rukami - nohami urobíš z toho cvik, pes si zapamätá, že zostať vonku je dobré, ty sa o chvíľu vrátiš a budete sa hrať (vychádzaj z domu častejšie, a pri nácviku trošku behaj hore-dole). Ak niekedy aj vojde dnu, nehreš ho vnútri, nepochopí to (lebo doteraz tam mohol byť), radšej ho motivuj tým, aby vybehol von - lebo vonku bude hra/kŕmenie.

A ako bonus - ak to psa naučíte napevno - že otvorené dvere znamenajú sedieť, nebude na vás ani skákať v sekunde, keď vyjdete z domu (čo teda býva problém u mladých psov často, že sa tešia človeku a skáču až po hlavu). Len dbajte o riadny nácvik a vždy ho nejak pochváľte, že ho vnímate, vidíte, aký je milý, zlatý, a naopak, trvajte na tom, aby robil, čo má.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Bad » Ned 08.05.2016 8:28

Na výcvik s ním někam chodíš? Cvičák? Nějaká psí škola? Nebo ho cvičíš sama?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod ivana1 » Ned 08.05.2016 16:29

michaela1.b píše: prvé 3 mesiace bol vychovávaný dnu takže si myslím že by to mohlo byť aj tým
Súhlasím s vavrenou. Nemôže už byť dnu? Doberman je pes do spoločnosti človeka, ak ste chceli psa von, radšej ste sa mali rozhodnúť pre iné plemeno (samostatnejšia - iná povaha, iná srsť...) - on chce Vašu spoločnosť a nechápe, prečo ste ho zrazu vystrčili zo svorky :ua: Určite by pre jeho povahu a vzťah s Vami bolo najlepšie, kebyže ho necháte dnu - ako doposiaľ.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod vavrena » Ned 08.05.2016 20:30

Ivka, ale ja zas toto chápem. Keď budem mať ďalšiu malinu alebo iného trhlého psa, tiež by som to odchovávala radšej už vonku. Ono vnútri vie ten pes narobiť celkom dosť škody :joint: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod ivana1 » Pon 09.05.2016 6:26

No malina skôr, ako doberman, si myslím. Mne je síce ľúto každého psa, čo je vystrnadený zo svorky, ale viem, že niekedy to inak nejde. Ale doberman? Myslím, že hlavne šteniatko by malo byť doma, túliť sa... a treba sa sústrediť na jeho výchovu a aj výcvik....
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Bad » Pon 09.05.2016 6:53

ivana1 píše:Ale doberman? Myslím, že hlavne šteniatko by malo byť doma, túliť sa... a treba sa sústrediť na jeho výchovu a aj výcvik....

tak nějak :yes: , a podle úvodního příspěvku to moc dobře nevypadá..... :ua:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod elfinka » Pon 09.05.2016 6:57

Offtopic: Zas nemusíme robiť z psov (pracovných dokonca) prisavky ktoré nepreziju hodinu bez pánička alebo pobytu na gauči.
Pes vonku je úplne normálne fungovanie, on vie byť "členom svorky" aj tak, však aj na dvore sa môžu túliť. A keď tam majitelia niesu tak má zodpovednú prácu pre svorku :)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod pigie » Pon 09.05.2016 7:03

Offtopic: Mne sa paci pri takychto psoch predstava, nie som doma, su vonku. Som doma, su so mnou.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Bad » Pon 09.05.2016 7:18

elfinka píše:Zas nemusíme robiť z psov (pracovných dokonca) prisavky ktoré nepreziju hodinu bez pánička alebo pobytu na gauči

a o tom píše kdo kde?

elfinka píše:Pes vonku je úplne normálne fungovanie, on vie byť "členom svorky" aj tak, však aj na dvore sa môžu túliť

celou zimu se na tom dvoře může tulit s celou rodinou, na to se ráda přijdu podívat, i dovolenku si vezmu

elfinka píše:A keď tam majitelia niesu tak má zodpovednú prácu pre svorku :)

to jo, jenom tady je řeč o štěněti, které teprve v toho psa musí dospět, a ani to plemeno není až tak jedno.....jestli je teď něco důležité, tak navázání štěněte na sebe, dát mu jistotu, že je plnoprávným členem smečky, a on ti to bude vracet celý svůj život. Dobrmani jsou ostří psi a zároveň psi velmi vázaní na rodinu, si z toho vem co chceš....A z toho úvodního příspěvku mi dost vyplývá, že je prostě sám na zahradě a šlus.....

Mít Ariba jenom venku, tak ho dneska krmíme vidlema přes stěnu kotce....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Elis » Pon 09.05.2016 8:00

michaela1.b píše:keď ho nechcem pustiť do domu a zabraňujem mu v tom rukami a hovorím mu nesmieš ale on ako keby sa vypol a nepočúva. To sa mu nepáči a pohryzie ma.


me nevadi ani tak pes venku, jako tohle vyse popsane.
není nauceny byt venku.

Offtopic: stene, co ma zustavat venku se musí "tesit", ze si konecne muze v klidu zdřímnout :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov