Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod elfinka » Pia 08.04.2016 19:03

Vsetko o stenacom hryzeni najdes v tejto teme: viewtopic.php?f=88&t=1458
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod Pani Novakova » Pia 08.04.2016 19:24

dakujem.. hracky skusam no zaujmu ju na 2 sekundy a potom uz len pozera kde by ma mohla chnapnut, pozera cez tie hracky.. citala som tiez, ze zaknucanie pomaha, no to na nu platilo den, teraz mozem knucosit a nic.. branim sa tak, ze ked hryzie odidem od nej prec, no kym sa dostanem do bezpecia zahryza sa do lytok ako diva.. ukludni sa a ked sa vratim do 5 minut cele odznova.. fuu riadne mi dava zabrat, velky ucitel trpezlivosti
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod Margita » Pia 08.04.2016 19:57

to ako niekoho napadne,ten privlastok ze teroristicke stena :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod Pani Novakova » Sob 09.04.2016 9:35

Margita zial lahko :heh:
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod lenli » Sob 09.04.2016 23:28

Pani Novakova píše:dakujem.. hracky skusam no zaujmu ju na 2 sekundy a potom uz len pozera kde by ma mohla chnapnut, pozera cez tie hracky


A ako to s tou hrackou robite? Hracku treba rozpohybovat a ked do nej kusne tak sa pretahovat a nie aby zakusnutim clovek sa stane pasivny, hracka umrie a pravdaze o mrtvu hracku nema taky zaujem. Zaujimavejsie su pohybujuce sa nohy :no:

A teda ked vas kuse tak moj reagoval na au ale ked je stena rozjasene tak treba prave s kludom reagovat a jasne nie a snazit sa hrackou zaujat a ked chyti hracku tak pochvalit (proste kontrast co ano a co nie). Ak clovek zacne jacat, tak sa to prave psom paci a nebodaj este clovek (korist) uteka prec - tak pravdaze uteka za nim a "kuse ako diva".

Treba klud, mala sa to nauci a treba si to napriek troska bolesti uzit, lebo rastu strasne rychlo.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 09.04.2016 23:47

Však to je decooo, nebude sa baviť tým, že mu dáte niečo hrýzť. Treba sa s ním hrať, naťahovať hlavne, to úplne milujú.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod Puk » Ned 10.04.2016 19:46

No, ja by som to až tak jednoznačne s presmerovaním nevidel. U čuvača zvlášť! Je to pomerne mladé plemeno a má značne nevyrovnané línie, čo sa týka správania. Navyše je to v dospelosti veľký (a tým aj dosť nebezpečný) pes. Je to ťažko súdiť, keď to človek nevidí. Kľudne to môže byť aj cholerickejšie, alebo neurotickejšie šteňa, na ktorého výchovu nemusí beťžný človek stačiť.... Bol by som opatrný!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod elfinka » Ned 10.04.2016 20:12

A co ine okrem presmerovania sa da robit ked to steniatko naozaj je neuroticke/cholericke?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod Puk » Ned 10.04.2016 20:59

Dá sa dať do takých rúk, kde ho dostatočne zabezpečia, resp. túto náturu dokážu využiť. Vôbec si nemyslím, že cholerický, či neurotický čuvač patrí do mesta. Ale hovorím - ťažko posúdiť bez toho, aby človek šteňa videl. Je len, že práve s čuvačmi nejaké skúsenosti mám z predošlej práce. A viem, ako málo stačí aby sa stalo nešťastie, lebo viem, aký dokáže byť labil... Preto radšej takto...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod elfinka » Ned 10.04.2016 21:09

Dik.
Offtopic: A to som zrovna cuvaca zvazovala, okej skrtam zo zoznamu :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod hriva » Ned 10.04.2016 22:55

Hlavne ze v bol ako profil plemena v PPČ a tam ho vykreslili akože nemá žiadne chyby :ach:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod hriva » Ned 10.04.2016 22:57

Nero nás moc nehryzol, ale nezabudnem ako som pri ňom nemohla zametať. Vytiahla som metlu a okamžite na nej visel. Maly diabol. On bol uplne prepnuty na tu metlu. Normálne som sa aj trocha bala vtedy :haha: nikdy som nič take nevidela. :lol:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod kellee » Pon 11.04.2016 8:31

mna alex kusal, ale hej on normalny nie je, no naprikald ked som docaskovala jedno stena, bolo ako dive strasne hryzol a dostal sa do rodiny s dietatom a je z neho strasne kludny dobry psik, a to ma len 5 mesiacov teraz, uplne sa skludnil.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod Pani Novakova » Pon 11.04.2016 8:51

Vdaka vsetci za rady. Ona je na hryzenie nas akoby az fixovana, hryzie ponuknem jej hracku, chcem sa s nou pretahovat no ona len na tie ruky pozera, hracku chyti do papule, podrzi ju tam 5 sekund a hned ide po rukach, nechce sa pretahovat papuce, nohy hryzie aj ked len sedime, nemusi to byt nieco hybave a to je to, ze sa neda odtrhnut, ziadne fuj, au, obchytenie nufaka, nic na nu neplati, ani kludne ani razne, len ju to rozohni este viac, riesim to tak, ze odidem do inej izby, ale to tak, ze ju taham zahryznutu do noh, alebo skakajucu po stehnach.. co som si vsimla, ze na nu trochu funguje je ked dostane nieco nove na hryzenie, kelimok od pribinacka, papierovu tasku, gulajuce jablko, to sa s tym chvilu zahra - 5 minut a potom opat do nas a toto cely den. Mame ju na striedacku vnutri v dome aj na zahrade a na zahrade je to lepsie, ked je vnutri vlastne nas len hryzie, vonku si aj pozerie hlinu a kamene :jop: pohrabe si, ponahana loptu ale tiez nas velmi hryzie, len je to o nieco lepsie nez v dome. Z toho mi tak nejako vyplyva, ze mozno sa v dome nudi, ma malo podnetov a preto je do nas stale zavesena, ale ked sme s nou na zahrade aj 5 hodin vkuse, ideme s nou na prechadzku, opat na zahradu a do vnutra a hned spusta energie a len by hryzla. Pritom ma vnutri dost hraciek aj sa s nou snazime hrat, pretahovat, gulat lopticku, len pre nu hra je proste hryzenie velmi silne nevydrzatelne.
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod Nyssa » Pon 11.04.2016 8:57

keď má toľko podnetov von a aj tam sa jej venujete, doma by som ju skôr učila, že sa odpočíva. nehrá sa ani s vašimi rukami, nohami, kelímkom, ničím. a ak, tak vtedy, keď chcete vy, nie keď má ona rapel
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov