Chodza "za pätami" ....

Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 14:16

tak blizi sa zima, mam doma jedno krpate dlhe stvorenie a rozmyslam ako ho v hustych zavejoch uchranim od "zmiznutia" s povrchu zemskeho...ako ste ucili chodzu za patami?? dakujem za vsetky postrehy :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Nyssa » Str 19.11.2008 14:24

tak to musíš mať doma vychcanca menom Charlie, ktorý čaká, kým mu tú cestičku nevychodíš ty alebo buldozér menom Megan :heh:
no to bolo trošku na odľahčenie :no: normálne psíka "šupneš" za seba a stále mu dáš povel, ak je naozaj veľa snehu, sám pochopí, že sa mu lepšie chodí za tebou a pomaly si to spojí...síce jendu z techník výcviku poznám, ale ešte som to neučila :nwm:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Amaguk » Str 19.11.2008 14:26

ja pamlsok za chrbet a povel "za mna" potom vodito na kratko, aby ta nemohol obehnut a ked pekne ide - odmena
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 14:29

No a stul otazka pre spekulantov...ako to naucit dvoch psov?? najlepsie aby isli jeden za druhym?? :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Nyssa » Str 19.11.2008 14:32

no tak to potom ide o hierarchiu - ten "vyssie" pojde za tebou a ten "nizsie" za nim, alebo - takto to mám naučené Megan pri chôdzi pri nohe - ten čo viac počúva a je lepšie ovládateľný, bude na konci ( na ukážku, keď som brala ešte kamošovu suku napr. na veterinu, ona musela ísť pri nohe a Megan vedľa nej, takto bola sučina kontrolovaná z oboch strán)
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Nyssa » Str 19.11.2008 14:36

Offtopic: nedá sa táto téma zovšeobecniť na skúšku lavínového psa? tam by som mala straaaašne veľa otázok :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 14:41

No hej, ono by to aj bolo ze Maco a Monty, ale ako to naucit?? :nwm:
Offtopic: Nyssus rada by som to ponechala takto, ale ved kludne zaloz temu v skuskach :yes: :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Amaguk » Str 19.11.2008 14:42

Offtopic: musis si ich tak zaviazat aby sli za sebou, ako deti v jaslickach :heh: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Nyssa » Str 19.11.2008 14:46

Offtopic: ok založím novú, hodím tam aj skúšobák alebo niečo také :yes:
a nechceš radšej tak, že Monty a Maco? vieš, ak ťa Maco počúva lepšie, než Monty, Montyho máš hneď "za zadkom" - doslovne :lol: a môžeš si ho korigovať a Maca už viac menej slovne, ale asi by som ich to najprv naučila zvlášť, aby vedeli o čo ide
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 14:51

No ved hej, zvlast budem, len ako to potom sklbit aby isli obidvaja ale za sebou...aby sa mi netlacili obidvaja za paty...inak ako tak rozmyslam aj to by sa mohlo dat...kazdy za jednou nohou :smile: no fain, ale opet mi prichadza na um ze ako?? fain za chrbat mlsku, voditko nakratko (co je u vas nakratko, nieje nakratko u 20 cm psa :lol: ) ale co ked bude pes poskakovat okolo mlsky?? behat kolom dokola?? vyklbim si ruku?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Tobin » Str 19.11.2008 14:53

Silwus, ved to je jednoduche: Nauc to Maca a priviaz mu na chvost kozku zo slaniny. To bych rad videl, ze Monticek pobezi inde ako za nim....
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Amaguk » Str 19.11.2008 14:54

ale co ked bude pes poskakovat okolo mlsky?? behat kolom dokola??

poviem, tak toto nie, zjem mlsku ja, alebo ju proste schovam :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Nyssa » Str 19.11.2008 14:55

no vodítko nakrátko, aby ťa nemohol predbehnúť...mlsku mu môžeš ukázať, až keď zo začiatku prejde za tebou napr. 2-3 m, kľudne ho to uč aj teraz, napr. keď idete po nejakej úzkej cestičke a pôjde aj sám od seba za tebou, tak mu stále povedz povel a potom pochvala..a to kto prvý a kto druhý si musíš určiť sama, ja tvojich psov nepoznám, nepoznám ani tú ich hierarchiu, ako ťa ktorý počúva a tak, takže to už bude len na tebe
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 14:59

boze ale mate seci mudre napady... :hmm: :lol: ale ze ja mam zivotne trapeny to vas neseje :hmm: :lol:

amaguk...no jo, proste mu nejak skusim ukazat co nie a co ano...aj ked unho tazko...je jak potkan, skacie lieta pobehuje...ok opacime, a myslite ze lahsia bude varianta jeden za druhym (co si neviem predstavit ako naucim) alebo jeden vedla druheho ale obidvaja zamnou??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Chodza "za pätami" ....

Poslaťod Nyssa » Str 19.11.2008 15:03

tak ti Silwus ostáva kúpiť si pluh a nemusia sa plahočiť za tebou, ale pekne budú sedieť v kabínke a dokonca tak pomôžeš aj dedine :heh: a keby náhodou chceli tak si môžu dokonca vybrať, či vedľa seba alebo za sebou
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Ďalší

Späť na Pokročilý výcvik