Obraty, otocky, priradenie...

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Lindchen » Štv 28.01.2016 12:18

Pod "competitive heeling" na YT nájdeš dosť inšpirácie, aj čo sa týka obratov, pozornosti, presnosti, targeting ľavej nohy, umiestnenia odmien a pod.

EDIT: Inak tá chudinka slečna dostala v komentároch dosť hejtu...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Elis » Štv 28.01.2016 12:31

Lindchen píše:Pod "competitive heeling" na YT nájdeš dosť inšpirácie, aj čo sa týka obratov, pozornosti, presnosti, targeting ľavej nohy, umiestnenia odmien a pod.


Lindi, nenajdou.
JAnajka ma pravdu -ty vis co hledas, na co se koukas, jak to cele funguje.
ale kdyz fakt nevis - jen podle videi se clovek tezko pohne.
ono je to nekdy moc i na bezne vysvetlovani "nazivo".
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Lindchen » Štv 28.01.2016 12:39

Hm, máš pravdu, takto som sa na to nepozerala, ale možno preto, lebo hruska mi príde kynologicky veľmi schopná, tak som si ju zaradila :hi: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Elis » Štv 28.01.2016 12:58

[quote="Lindchen"] lebo hruska mi príde kynologicky veľmi schopná, tak som si ju zaradila :hi: .[/quote

ale jo :yes: ona ma empatii a cit.
s takovyma lidma se da :lol:
ale dost veci cloveku docvakne az nazivo

Offtopic: ( si porad pamatu ten svuj sok, kdyz kdyz jsem prisla na cvicak s Elikem a absolutne nechapala, jak se pes da "takhle" =luringem, bez povelu - neco naucit a nikdo mu nezatlaci po "sedni" na zadek :pac: :joint: :angel:
videa by mi byly uplne ne pendrek v tu chvili )
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obedience

Poslaťod dasken » Štv 28.01.2016 14:32

wer píše:a ja teda pridam tip na ucenie toho obratu/priradenia napriamo - som to odkukala :hi: a funguje super. pes sa musi v prvom rade naucit tocit, pracovat aj so zadnymi nohami. takze prvy krok robit tocky pred psovodom - proste klasicke DD tocky. :lol: no a ked vie tocky, v ramci jednej tocky to ukoncit pri nohe.
samozrejme, dalej s tym pracovat - toto je len navod na naucenie mechaniky pohybu - cez navadzanie s pamlskom


ja pridam teda video k tomuto, lebo ja som ucila k nohe takto, je to metoda od agilitacky Silvie Trkman a je prave o uvedomovani si a praci zadnych noh a celkovo rozmyslani psa nad tym co robi (ked sa odburava navadzanie samozrejme)

https://www.youtube.com/watch?v=97a2JT_6sX4
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod elfinka » Štv 28.01.2016 14:46

Lindchen píše:EDIT: Inak tá chudinka slečna dostala v komentároch dosť hejtu...

Kde co ake komentare? :joint:

Ja som chcela povedat ze mame chodzu naucenu pomerne samoukovsky, videa a tak, ale potom mi doslo ze to neni pravda, lebo medzi dlhym samoukovskym obdobim a naslednym dalsim samoukovskym obdobim sme mali velkeho zdrba vramci ktoreho nam natlacili do hlavy spravnu zakladnu polohu :smile:

To video od Dasken - robite niekto chodzu (obraty, polohy) aj u pravej nohy? Napr som to videla aj u Barta Bellona, aj ked ten to robil aj preto, ze ked zacina trenovat novu vec cez tie jeho elektriky, tak na pravej strane nech psovi nepokazi tu dolezitu stranu :angel:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Lindchen » Štv 28.01.2016 15:01

elfinka píše:Kde co ake komentare? :joint:

Offtopic: Tam pod videom sú komenty.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod lucik » Štv 28.01.2016 15:02

no ja som z toho videa podľa S. Trkman blbá, lebo neviem ako by som naučila psa šaškovať na tom predmete.. sa mi to zdá ťažšie ako tá chôdza pri nohe :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod elfinka » Štv 28.01.2016 15:10

Offtopic: Aha :pac: ja som mala zablokovany fb, som tam nic nevidela.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod calwen » Štv 28.01.2016 15:14

lucik píše:no ja som z toho videa podľa S. Trkman blbá, lebo neviem ako by som naučila psa šaškovať na tom predmete.. sa mi to zdá ťažšie ako tá chôdza pri nohe :lol:

Podla mne je to video super :jop:
Ked mas klikacieho psa tak ti zacne saskovat na predmete mega rychlo :no:

Offtopic: V tomto nechaaaaapem z Roxynky. Ona je proste WOW. Vcera za 5 minut vedela vziat do huby kluce, na chvilku sice ale zvladla to! Pricom ona do huby vezme max hracku, lopticku... A predvcerom zase za 3 minuty pochopila vocogou s cuvanim :winner:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod wer » Štv 28.01.2016 15:17

ono sa vobec nemusi tocit na niecom. a ani to nemusi byt cez kliker (nepouzivam). proste primitivne si tocis psa pred sebou - ako DD trik "otocka". ale princip je proste rovnaky. my sme takto teraz ucili priradenia a otocky obrieho bosika, lebo inak sa s nim manipulovat ani nedalo...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Lindchen » Sob 30.01.2016 7:50

Som nešťastný zemepán :slzy: . Nie a nie preučiť priame priradenie k nohe, stále sa snaží obiehať :pac: . Zažraté pod kožou, totálne.
Offtopic: Aspoň, že ten kužel ide dobre :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod wer » Sob 30.01.2016 7:52

Preco preucas u tak stareho psa?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod Lindchen » Sob 30.01.2016 7:59

Lepšie to podľa mňa vyzerá, aport nosí tak, že rovno prisadá (bez predsadnutia), to som preučila v pohode. Chcela som, nech je to jednoliate, nech robí všade rovnako záver cviku. Teraz čo, aj po kuželi sa bude priraďovať obehnutím? :nwm: O nič nejde, ale nech to nejako vyzerá :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obraty, otocky, priradenie...

Poslaťod pigie » Sob 30.01.2016 8:03

Offtopic: Si pripadam fakt neschopna. Niekto este aj stareho psa preuci, aby to dobre vypadalo a ja ho neviem naucit hoc aj zle vypadajuce :heh: Ja by som to nerobila, chudak, musi mat hokej :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience