Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Str 30.12.2015 19:48

Bezne kupit v lekarni
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Str 30.12.2015 19:50

Lotynu si dávala?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Rehssi » Str 30.12.2015 20:56

Hej Lotynku. Este chvilu a idem na pohotovost takze mozno zozeniem aj skor :ua: Hrozne ju to boli, piska, uz dva krat behala splasene po izbe. Cele zle. Je fakt ze ona je dost hysterka ale toto je nejako moc. Cakala som dnes klud, tesne po zakroku...
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Štv 31.12.2015 7:40

Toto robil aj Browník, ale preto, lebo po zákroku nedostal nič proti bolesti. Bolesti mal strašné, ešte sa mu aj rana roztrhla, no des to bol. Nech sa Lotynke darí.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Connie » Štv 31.12.2015 7:47

Ja som s Connie našťastie nemala žiadne trable. Dostala lieky od bolesti po zákroku, ten deň bola pokojnejšia a na druhý deň už chodila po byte s hračkou v papuli. Akurát piť nechcela prvé dva dni (na to pomohlo trošku mlieka do vody). Pár dní po zákroku už chcela lietať po vonku. Ani nepotrebovala golier, vôbec sa o ranu nezaujímala. No proste dokonalý pacient. :hi:
Držíme palce a labky, snáď bude čoskoro v najlepšom poriadku! :yes:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Rehssi » Pia 01.01.2016 15:30

Vďaka za podporu, dáko sme to zvládli. Neviem či jej analgetiká nezabrali, či jej ich zabudli dať (vet vravel, že dal, nedovolila by som nedať). Dostala aspoň ibalgin, čo nie je úplne kóšer riešenie, ale minimálne už nebehala splašene po izbe. "Len" preplakala noc. Cez deň to bolo lepšie, bolelo, treba ju nútiť aby sa vyvenčila ale aspoň nepískala od bolesti. Len keď sa postaví tak ju krúti, nevie čo zo sebou, ale kým leží, tak asi vcelku OK.
No a včera v noci ma zase vystrašila. Prestala jej reagovať jedna zrenička. Bola noc, osvetlenie "náladové" a zrenička malá ako cez slnečný deň. Druhé oko normálne, pekne reagovalo na svetlo. Ukľudnili ma veťoši cez telefón, že kým je inak normálna, žerie, pije, nevracia, že nikam nemusíme chodiť, len ju sledovať. Po polnoci už mala obe oči normálne. Či to bolo z narkózy, či sa buchla do hlavy, či jej "len tak" niečo ruplo v mozgu netuším :nwm:
Apropo údery do hlavy. Dva dni ju máme doma, dva goliere praskli. Prvý mala ešte od veterinára, s tým nabúrala do skrine a neprežil. Leteli sme kúpiť druhý a už praskol aj ten. Zatiaľ ho drží lepiaca páska ale nedávam tomu veľa a umrie definitívne.

Čo ma trápi najviac je, že som veterinárovi vravela, že Lotyna nie je dobrý pacient, že chcem vstrebateľné stehy, lebo si neviem predstaviť ako by sme jej vyberali klasické. Tak on jej ich dal ale na to všetko jej našil rúšku :prd: Zajtra jej to majú dať dolu. Mne sa tam strašne nechce, toto ona nedá :help:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod ivana1 » Sob 02.01.2016 19:32

Tak ako - dala to?
Offtopic: Všetko naj k narodkám :smile:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Rehssi » Sob 02.01.2016 20:00

Ano!!! Taka bola vydesena ze skamenela :winner: Kupili sme treti limec, preventivne som ho cely omotala lepiacou paskou a ostava nam verit ze jej chvilu vydrzi :lol: pruban nakoniec nemame, som si ista se by nestacil, ranu si lize aj cez limec. Teda odusevnele lize vnutro goliera, ktory ju priamo na ranu nepusti :pac:

Offtopic: dakujem :smile:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod merri » Ned 03.01.2016 16:20

Jooj, drzim palce nech to rychlo zvladnete. Ak robi golier taky problem, osvedcil sa mi oblecok, z hocakeho tricka stareho vyrobit, a inkriminovanu oblast podlepit hrubou paskou, aby sa cez to nedalo ranu rypat. Lebo ozaj tie narazy s golierom nie su ziadna sranda.

Odoslané z Lenovo S60-a pomocou Tapatalku
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Rehssi » Pon 04.01.2016 11:25

už jej to s golierom ide, aj po schodoch lieta, hlavu do záklonu, vycentrovať sa na stred schodiska a ide :heh: ešte dva dni a dostane ho dolu :pusa:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod lukky1988 » Sob 16.01.2016 12:34

Ahojte. Tak po civavke sme boli včera sterilizovať našu Isabelku. Cestu od lekára preplakala. Tak som ju este nepocul.Dostala tabletky od bolesti ale bolesti ma,to vidim. Papat nechce este. Chudatko nase. Čivava to brala oveľa oveľa lepsie,tej naviac aj pruh popri tom operovali a nemala ani tablety.
V TN to stalo 120€. Váha fenky 8,6.

Už nás casom čaká len Casper...no ten ešte musí dorast.
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Margita » Sob 16.01.2016 12:47

brali ste ju uz uuplne prebratu z narkozy?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod lukky1988 » Sob 16.01.2016 13:30

Ano ano.
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod wendy1 » Uto 02.02.2016 11:40

ahojte, chcem sa opytat ci mal niekto podobny problem, moja labradorka cca 7 rocna, pribera, ma viac pohybu, je menej ako jedla ( 300 g granul, pocas vikendov surove maso, zelenina, ovocie ), ale stale ide vahou hore, robili sme stitnu pred rokom, vtedy vysla v pohode, teraz mala hranicnu hodnotu ( pred vianocami ), tak skusame hormon, zatial ho berie druhy mesiac, vaha ale ide hore. Teraz ideme opat na kompletku krvi ako pred rokom, plus cytologia koze + USG+ ma aj ciastocne zdurene uzliny pod pazuchami, mozno je to zo zapalu, dufam ze nic horsie. Ma opakovane problemy, cervenaju jej labky ako su vankusiky, pod bruskom mala vyskrabane a takisto cervene, to sme uz poriesili, ale zacala sa skrabat pod pazuchami, to sa uz tiez dalo dokopy, ale opat sa to vratilo. Skusali sme masticku od vetosky, ta pomohla ciastocne, viac jej ale pomohol ten detoxikacny gel enterozoo, berie druhe balenie + davam lososovy olej, ostropestrec tiez. Premyslam ci by jej sterilka pomohla, alebo nie, uz neviem ci ma rozhadzane hormony alebo co sa deje, za 2 roky pribrala 6kg... :ua: Minule mi spomenuli, ze mohlo by jej to pomoct, bojim sa ale dost inkontinencie, komu by ste dali zoperovat co sa tyka sterilky v KE? Hadam nepojde este viac vahou hore,... :ua:
Myslite ze by jej mohla pomoct sterilka?
Dakujem za odpovede.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Vikiki22 » Uto 02.02.2016 13:34

Ja osobne silno pochybujem, že to bude hormónmi. Obávam sa, že po kastrácii by to bolo ešte horšie.
Určite by som hľadala príčinu pri štítnej žľaze, ak má hraničné hodnoty, miazgové uzliny môžu poukazovať na infekciu... , plus by som určite zmenila jedálniček, niečo naozaj nízkokalorické... Alebo toto všetko môže byť aj alergia. Neviem no. Kastrácia by ale podľa mňa nepomohla. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť